Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG mod.LE32R72B - Telewizor LCD, chwilę po właczeniu gaśnie podświetlanie

zybinek 04 Paź 2017 12:21 240 2
  • #1 04 Paź 2017 12:21
    zybinek
    Poziom 11  

Witam,
    Prośba o pomoc. Po 11 latach użytkowania pojawił się pierwszy problem z tym telewizorem. Tuż po włączeniu telewizora pojawia się obraz i dźwięk, zaś chwilę później gaśnie podświetlanie - ekran robi się czarny. Nadal jest dźwięk i można przełączać programy. Po wyłączeniu i włączeniu sytuacja powtarza się tzn. obraz pojawia się na dwie - trzy sekundy i ekran ponownie robi się zupełnie czarny.

Czy ktoś z kolegów miał podobny przypadek?
    Ewentualnie prośba o sugestie w jakich okolicach szukać uszkodzenia w zasilaczu czy przetwornicy podświetlającej świetlówki?
    SAMSUNG mod.LE32R72B - Telewizor LCD, chwilę po właczeniu gaśnie podświetlanie

0 2
  • Pomocny post
    #2 04 Paź 2017 14:27
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

Zacznij od sprawdzenia inwertera. Jest tam 8 transformatorków, sprawdź sobie ich uzwojenia, ja miałem identyczny problem ze Samsungiem LE27T51B, po włączeniu na sekundę włączało się podświetlanie po czym gasło. Na uzwojeniu wtórnym jednego z tych transformatorków była przerwa, po wymianie pacjent żyje.

0
  • #3 18 Paź 2017 10:28
    zybinek
    Poziom 11  

Na znanym portalu aukcyjnym kupiłem od dostawcy podzespołów z Wieliczki moduł I315B1-16A za całe 29 zł. Po wymianie modułu telewizor działa! Proszę o zamkniecie tematu.

0