Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Manta LED1905V3 - Po włączeniu logo manta i tak zostaje

04 Paź 2017 12:53 4827 11
  • Poziom 12  
    Witam . Jak w temacie po włączeniu ww telewizorka wchodzi w stby, po naciśnięciu power uruchamia się Tv na matrycy wyświetla logo startowe Manta i tak zostaje nie reaguje na przyciski. Napięcia prawidłowe podmieniłem pamięć Spi z wsadem z forum, nic to nie zmieniło. Może pomoże plik "instal.img" wgrywany z pendriva.
    Gdyby ktoś udostępnił, z góry dzięki.
  • Poziom 12  
    Dzięki, właśnie tym wsadem programowałem i nic to nie zmieniło spróbuję zaprogramować pamięć innego producenta i dam znać o efektach.
  • Poziom 43  
    Jaka płyta, jak matryca?
    Proszę podać podstawowe napięcia na main.
  • Poziom 12  
    Witam po kolejnym podejściu do ww. telewizora. Płyta sygnałowa w nim to:
    HK-T.RT2957E01, matryca MV185WHB-N10 5V
    Napięcia 12V, 5V ok na stabilizatorach
    U4 1,57V
    U6 3,33V
    U11 3,33V
    na L21,26V
    Wgranie wsadu do innej kostki pamięci nic nie zmieniło. Ponieważ naprawa niskobudżetowa
    podłączyłem na usb pendriva z sftem instal img. z Manty TV LED 2206.
    Po włączeniu TVidzie proces ładowania oprogramowania po czym telewizorek naprzemiennie wyswietla czarne niebieskie czerwone i zielone tło i tak w kółko.
    Ponowne wgranie softu do pamieci SPI przywraca telewizorek do pierwotnego stanu
    czyli logo manty na szarym tle i tak stoi. Co można by jeszcze zrobić? Zły wsad? właściwy plik img?? Może ktoś pomoże.
    Zapomniałem - zastanawia mnie napięcie U4 1,57V czy właściwe , nie mam schematu może to jest feler ?
  • Poziom 34  
    Wsad, który zamieściłem pochodził z telewizora, który właściciel podłączył do 24V zasilania, popalona była przetwornica na wejściu, na napięciu zasilającym pamięć nie było zwarcia i pamięć dała się odczytać, a telewizor grał według właściciela do momentu złego podłączenia.
    Pamięć dała się odczytać, więc umieściłem jej zawartość, bo na forum była poszukiwana w temacie:Link, ale autor się nie odezwał, czy wsad jest dobry.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za zainteresowanie. Moja dalsza walka z tym Tv - nastepujące wnioski :
    TV albo go zrobię ,albo pójdzie na złom wgrałem wsad bin podany do TV Manta
    Marka: Manta
    Model: 2802
    Chassis (płyta lub główne podzespoły): HK-T.RT2957P60
    Inne (uwagi): matryca: ST2751A01-3-XC-3 zamieszczony przez*rtv tomek*
    Telewizorek o dziwo uruchomił się, nie mam do niego oryginalnego pilota ale innym pilotem steruje głośność, przyciski na panelu inaczej działają niż są opisane, a co najgorsze
    nie znajduje programów podczas skanowania ( pewnie inny typ głowicy w pamięci).
    Tak więc ostateczna moja diagnoza to potrzeba wgrania właściwego wsadu, a ten zamieszczony przez pana pewnie nie jest sprawny, może ktoś zweryfikuje( lub i )poda właściwy wsad.
    Swoją drogą żałosne jest, że telewizorek, który nowy kosztuje niecałe 400 zł, producent
    nie udostępnia takich podstawowych plików.
  • Poziom 11  
    Po objawach tak jak widać 100% wsad na płycie. Należy też zwrócić uwagę na to czy nie jest on rozbity na kilka pamięci w tym przypadku. Często bywa tak że wsad z podstawowej pamięci ( i tu z reguły stosowana jest spi w obudowie sop8) jest tylko boot i właśnie wspomniane logo uruchamiania. Natomiast na głównej pamięci flash ( z reguły pamięć w obudowie tsop48) jest reszta zasadniczego softu. Niestety wielokrotnie albo komuś nie chce się tego wylutowywać i robić odczytów albo po prostu nie ma czym ponieważ te pamięci już wymagają wiekszej wiedzy i właśnie poważniejszego sprzętu. Jak trafi mi się na serwisie wspomniany telewizor sprawny zrobie dla Pana odczyt.

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Lukinx napisał:
    Po objawach tak jak widać 100% wsad na płycie. Należy też zwrócić uwagę na to czy nie jest on rozbity na kilka pamięci w tym przypadku. Często bywa tak że wsad z podstawowej pamięci ( i tu z reguły stosowana jest spi w obudowie sop8) jest tylko boot i właśnie wspomniane logo uruchamiania. Natomiast na głównej pamięci flash ( z reguły pamięć w obudowie tsop48) jest reszta zasadniczego softu.

To często się zgadza, ale w tej płycie jest tylko pamięć SPI, nie ma żadnego innego układu pamięci.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za zainteresowanie . Jeśli klient nie zrezygnuje to czekam jeszcze na pomoc, czyli pewny wsad. Potwierdzi on diagnozę i może uratuje inne telewizorki. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Klient zrezygnował z naprawy, odebrał Tv. Dziękuję za zainteresowanie tematem.