Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T mobile internet domowy opinie

naruto29 04 Paź 2017 12:54 543 8
  • #1 04 Paź 2017 12:54
    naruto29
    Poziom 7  

Witam,
    jestem zainteresowany internetem domowym od t mobile ten w ofercie 20mb/s lub 60mb/s nielimitowany
    Czy ktoś z Was miał juz przyjemność obcować z tym internetem?
    Czy jest naprawde tak dobry aby zastąpić nam internet od innych firm typu Netia czy Orange(światłowód)
    Czy są jakieś problemy z łączeniem i zrywami połączen poprzez podłączenie stałe lan i wifi?

• #2 04 Paź 2017 13:48
    nowakjac
    Poziom 11  

Oferta T-mobile wypada dość korzystnie na tle konkurencji. Testowałem ten internet kilka dni i muszę powiedzieć, że działał dość dobrze. 50 Mbit'ów dało się uzyskać (a czasem nawet więcej) ale w godzinach wieczornych niestety transfer spadał dość drastycznie do 10, 5 a czasem 2 Mbit.
    Wiec wszystko zależy od obciążenia danego BTS'a. Oczywiście podczas testów miałem pełen zasięg LTE.

• #3 04 Paź 2017 13:56
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Pomocna lektura http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=10&t=45472 Jest 30 dni na testy więc można samemu sprawdzić jak to wygląda w konkretnej lokalizacji. wiele zależy od obciążenia sieci T-Mobile w danym rejonie i od tego jak wyglada na nim infrastruktura operatora.

• #4 04 Paź 2017 14:05
    Vytautas_YT
    Poziom 24  

Kolego @naruto29, nie wiem do czego i w jakim stopniu wykorzystujesz łącze internetowe ale ja osobiście mając możliwość podłączenia do sieci światłowodowej nie zdecydował bym się na zmianę łącza na jakiekolwiek rozwiązania GSMowe. Dlaczego? Wszyscy tylko licytują się na 'Mbps', niestety nikt nie wspomina o 'ms'. Miałem okazję sprawdzić w kilku lokalizacjach połączenia LTE kilku operatorów, co z tego że dało się wykręcić ponad 20Mbps, ping w czasie wykorzystania łącza (nie musiało być maksymalne, chociaż przy tych połączeniach ciężko określić maks w danej chwili) do losowego adresu wzrastał do poziomu 400-500ms. Jak dla mnie odpada, fakt że można by wstawić router i przyciąć wykorzystanie łącza ale pytanie do jakich wartości ciąć skoro w zależności od pory dnia maksymalna możliwa przepustowość może być na różnych poziomach.

• #5 04 Paź 2017 15:33
    m.jastrzebski
    Poziom 34  

naruto29 napisał:
    Witam,
    jestem zainteresowany internetem domowym od t mobile ten w ofercie 20mb/s lub 60mb/s nielimitowany
    Czy ktoś z Was miał juz przyjemność obcować z tym internetem?
    Czy jest naprawde tak dobry aby zastąpić nam internet od innych firm typu Netia czy Orange(światłowód)
    Czy są jakieś problemy z łączeniem i zrywami połączen poprzez podłączenie stałe lan i wifi?

Zamieniać światłowód na LTE? Nie słuchaj reklam, tylko się zastanów.

Pojedynczy światłowód od Ciebie do jakiegoś urządzenia operatora (Switcha, routera) jest w stanie zazwyczaj przesłać na wiele km 1Gbit/s.

Od nadajnika LTE do WSZYSTKICH osób do niego podłączonych jest do podziału ~10x mniej.
    Wnioski wyciągnij sam.

• #6 13 Paź 2017 00:54
    taxy
    Poziom 9  

Witam. Też jestem zainteresowany tematem domowego Internetu. Może podzielę się moimi doświadczeniami. Moim znajomym kończy się 2 letnia umowa z Polsatem i rozglądają się za innym dostawcą. Parę słów o LTE z Cyfrowego Polsatu, miałem okazję przez te 2 lata co jakiś czas przyjrzeć się jego działaniu. Ping ani razu nie przekroczył 60 ms, o różnych porach dnia. Transfer, tu już było różnie. Pobieranie najczęściej 10 - 20 Mb/s ale bywało też 2 Mb/s (rzadko). Chyba całkiem nieźle. Teraz testują dostęp poprzez UPC (światłowód dochodzi do piwnicy bloku + ok. 10 m kabla współosiowego. I co się okazuje? Jakość połączenia na poziomie lub gorzej od starego LTE. Ping w przybliżeniu od 15 do 100 ms, ale transfer bywa gorszy niż przez LTE, czasem 2 - 3 Mb/s nawet. Owszem, rzadko osiąga te 50 Mb/s, ale tylko rzadko (opcja Fiber Power 60 Mb/s). Nie będę już wspominał o perypetiach z BOK, pomocą techniczną. Ogólnie kształtuje się to na poziomie opisanym w serwisie opiniuj.pl.
    Sam natomiast jestem abonentem Vectry i o ile ich zdalna pomoc jest na poziomie całkiem podobnym jak w UPC, to na szczęścia jest lokalne biuro obsługi do którego można pójść i skutecznie wyegzekwować to i owo. Natomiast pod względem technicznym wszystko działa nienagannie.
    Kol. m.jastrzebski, Vytautas_YT - wybór wcale nie jest taki oczywisty, wziąwszy pod uwagę wszystkie czynniki. Tak, jak napisał kol. matek451: Testy!
    Pozdrawiam.

• #7 13 Paź 2017 09:25
    Vytautas_YT
    Poziom 24  

Kolego @taxy, ja wiem że w różnych miejscach działa to różnie. A co do tego internetu Twoich znajomych od UPC to nie o takie łącze "światłowodowe" mi chodziło, w tym przypadku światłowód to infrastruktura operatora, Oni (jak piszesz) są podpięci koncentrykiem za jakąś rozdzielnicą, gdzie jak coś będzie skopane to będzie klops. Ja pisałem z myślą o sieciach światłowodowych typu FTTH, które są już dostępne nawet na wsiach :)

• #8 13 Paź 2017 09:33
    m.jastrzebski
    Poziom 34  

taxy napisał:

Kol. m.jastrzebski, Vytautas_YT - wybór wcale nie jest taki oczywisty, wziąwszy pod uwagę wszystkie czynniki. Tak, jak napisał kol. matek451: Testy!
    Pozdrawiam.

WYbór jest oczywisty. Kabel. Zawsze.
    WIesz jak chcesz miec dobre połączenie na dzień czy miesiąc to bierz pan LTE po przetestowaniu któe chodzi obecnie u CIebie szybko.
    JAk chcesz miec docelowe łącze na lata albo masz spore zużycie danych, to bierz pan od operatora kablowego. Żadne LTE nie jest bez limitu, są albo limity danych albo limity prędkości.

Różnica pomiędzy radiem a kablem jest zasadnicza. Bolączki któe opisywałeś w przypadku operatora kablowego DA się naprawić. Kwestia dobrej woli i chęci operatora, konfiguracji, zmiany sprzętu, wymiany kabla na lepszy itp.
    Takie bolączki w przypadku radio są nienaprawialne. Operator ma pozwolenia na używanie takiej a takiej częstototliwości i fizyki nie przeszkoczy - wiecej danych nie przepcha a jednocześnie nie ma żadnej kontroli ilu ludzi mu z danego nadajnika skorzysta.

• #9 13 Paź 2017 11:26
    taxy
    Poziom 9  

Panowie, z technicznego punktu widzenia macie oczywiście rację. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem dostępu po kablu, który działa nienagannie. Kiedy u moich znajomych pojawiła się możliwość dostępu do taniego internetu "Fiber Power" sam namówiłem ich do porzucenia dostępu przez radio. Narobiłem sobie kłopotów: dwoje starszych "nietechnicznych" osób, którym poprzez 2 lata dostęp przez radio działał bardzo dobrze w stosunku do ich potrzeb, teraz "wymiękają" w konfrontacji z chciwym korpo - z książętami z infolinii/pomocy technicznej - straszącymi opłatami za każdą wizytę technika - z resetującym się modemo-routerem kablowym - z fakturą na kwotę 160 zł (a miało być tylko 29), długo by wymieniać.
    Powtarzam: wybór wcale nie jest oczywisty.
    Wszystko jest względne. Zależy, co kto i do czego potrzebuje.
    I niestety, trzeba brać pod uwagę życiowe realia. W sytuacji braku np. wymienionej przez kolegę dobrej woli ze strony operatora trzeba rozważyć inne rozwiązania - wydaje się, że nie jest tak, że z radiem nie da się nic zrobić. Czytałem posty kol. matek451 i odniosłem wrażenie, że istnieją pewne możliwości.
    Technologia LTE i infrastruktura wciąż się rozwija. Na pytanie postawione przez kol. naruto29, odpowiedziałbym: poświęcić trochę czasu na testy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME