Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Alpha CC - Radio z antena bez wzmacniacza

04 Paź 2017 13:24 456 4
  • Poziom 9  
    Cześć. Posiadam takie radio jak w opisie. Podłączone ono jest do anteny stosowanej w starszych samochodach koncernu PSA - zwykly, ruchomy bat bez wzmacniacza w stopce.

Czy fakt posiadania radioodbiornika z, jak miemam, wbudowanym wzmacniaczem antenowym, podlaczonym do anteny bez takowego wzmacniacza wpływa na odbiór ? Jestem z Wrocławia i ostatnio się radio obrazilo, nie łapie wcale RMF FM ani Radia Zet. Pozostałe stacje ściąga dobrze. Ciekawym jest fakt, ze łapie RMF na 102,9 FM z Wałbrzycha a na 92,9 z Zurawiny trzeszczy.

Kwestia uroku odbiornika i jego wieku czy instalacji?

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    orginalne radia które sa przystosowane do podłączenia pod antene ze wzmacniaczem słabo odbierają na zwykłych antenach które nie posiadaja wzmacniacza
  • Poziom 9  
    Ktoś się orientuje, czy ten model, który posiadam, ma wbudowany wzmacniacz ?
  • Poziom 27  
    Żaden model radia jakie poznałem do tej pory nie posiadał wbudowanego wzmacniacza antenowego. Konkretnie w Twoim przypadku radio także wewnątrz go nie posiada. Wzmacniacze antenowe znajdują się albo w podstawie anteny, albo w jej pobliżu. Być może chodziło Ci kolego o napięcie zasilające wzmacniacz wychodzące wtykiem antenowym w nowszych modelach radii robionych dla VW.
  • Poziom 9  
    Zgadza się, pomyliłem pojęcia. Chodziło mi właśnie o to napięcie podawane na wzmacniacz w podstawie anteny przez radio. Czy ten model tak ma ? Stosując radio niefabryczne, nie podajace napięcia na gorąca zyle, radio gubi fale. Co w przypadku odwrotnym- radio podaje sygnał ale wzmacniacza nie ma. Czy zastosowanie separatora bądź wzmacniacza zaraz za radiem polepszy odbiór ?