Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
EuroPol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Promocja na Kozy czyli piece kominkowe Castorama

gulson 29 Paź 2017 01:25 4920 41
  • #31 29 Paź 2017 01:25
    BUCKS
    Poziom 30  

Xantix napisał:
    To może inaczej. Skupiłeś się na tych 40% "ubogich energetycznie" wg przyjętej definicji ubóstwa energetycznego.

bo z takimi osobami mam styczność i to widzę na żywo.
    tzok napisał:
    ...a mimo to mają swoje domy, co jest ewenementem w skali europejskiej, na wakacje za kilka tys. też zazwyczaj mają, przed domem 2 samochody, na domu antena sat., najnowszy Smart TV, smartfony po kilka tys. zł, a zimą nagle pieniędzy brak i palą śmieci.

To raczej nie dotyczy tych 11,5%, tylko prędzej tych z tej grupy 40%.
    Jeśli ktoś z tych 11,5% ma własny dom to dlatego, że w latach 70 rodzice, czy dziadkowie go wybudowali, a teraz ma budynek o dużej powierzchni, bez ocieplenia, który pożera spore ilości energii cieplnej.
    Czasem niektórzy budowali "rezydencje", a potem dzieci poszły swoją drogą i teraz "starzy" zostali w pustym zamku, którego koszty utrzymania mogą być znaczne. O ile koszty ponoszą 2 osoby to może być OK ale jak ktoś zostaje sam to może być problem.
    Życie pisze różne scenariusze, więc nie jest to takie oczywiste.

Ci co wybudowali się ostatnio i mają nowe, energooszczędne domy nie narzekają na koszty ich ogrzewania, chyba, że mają spieprzoną instalację lub/i ocieplenie no i raczej nie mają problemów egzystencjalnych, więc nie zaliczają się do tej grupy.
    tzok napisał:
    Mieszkanie w bloku wychodzi taniej i jest centralne ogrzewanie

Są mieszkania z piecami kaflowymi albo indywidualnym c.o., więc nie w każdym jest tzw. miejskie/spółdzielcze c.o., gdzie płacisz cały rok za ogrzewanie według dziwnych podzielników i metodyki obliczania kosztów, które niekonieczne odzwierciedlają faktyczne zużycie energii, dlatego czasem za takie ogrzewanie można płacić jak za zboże.
    tzok napisał:
    Uważam, że własny dom to jest luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić.

Obecnie to mieszkania potrafią kosztować majątek, więc one są już luksusem.

• EuroPro
  • #32 29 Paź 2017 01:47
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Jak się ma dobrze ocieplony dom to temperatura spada np. u mnie przy -10C na zewnątrz z 20C do 17C po 48h bez grzania. Jak słyszę że ktoś ma nie ocieplone ściany i po paru godzinach bez grzania zakłada kurtkę w domu to wydaje mi się że coś nie gra pod kopułą...Pewnie do tego brak izolacji podłogi i byle jaka na stropie. Gratuluję.

A kozy z casto i nie tylko są z cienkiej blachy i nie nadają się do węgla.

Uważam że powinien stanieć styropian i wełna mineralna. Państwo - jeśli mu zależy na naszym zdrowiu i ekologii (wątpię w jedno i drugie) powinno znieść wszelkie podatki od produkcji i ułatwić maksymalnie życie producentom. Dało by to olbrzymie oszczędności, bo ludzie sami by zauważyli jaki jest właściwy kierunek. Nawet menele. Niestety państwo widzi zyski w nieocieplonych domach, bo ma duże udziały ze sprzedaży nośników energii.

• EuroPro
  • #33 29 Paź 2017 10:23
    Xantix
    Poziom 39  

jaszczur1111 napisał:
    Jak się ma dobrze ocieplony dom to temperatura spada np. u mnie przy -10C na zewnątrz z 20C do 17C po 48h bez grzania.

No fajnie. Tylko nie mów, że osiągnąłeś to za pomocą 10 cm styro na ścianie. Bo się ośmieszysz. Od razu widać, że masz izolację prawie jak w domu pasywnym a to oznacza gargantuiczne zużycie izolacji i jej wysokie koszty.

jaszczur1111 napisał:
    Jak słyszę że ktoś ma nie ocieplone ściany i po paru godzinach bez grzania zakłada kurtkę w domu to wydaje mi się że coś nie gra pod kopułą...Pewnie do tego brak izolacji podłogi i byle jaka na stropie. Gratuluję.

Wiesz co? Może więcej pokory, dobra? A może gość ma całkiem to dobrze pod kopuła tylko go nie stać na wywalenie kilkunastu tysięcy jednorazowo na termomodernizację? Nie zastanowiłeś się nad tym? Wielu daje dobre rady - to takie proste gdy placi ktoś inny.

jaszczur1111 napisał:
    A kozy z casto i nie tylko są z cienkiej blachy i nie nadają się do węgla.

Co zazwyczaj jest zaznaczone w DTR więc Ameryki nie odkryłeś.

jaszczur1111 napisał:
    Uważam że powinien stanieć styropian i wełna mineralna.

A ja uważam, że wszyscy powinni być piękni i bogaci. :)

jaszczur1111 napisał:
    Państwo - jeśli mu zależy na naszym zdrowiu i ekologii (wątpię w jedno i drugie) powinno znieść wszelkie podatki od produkcji i ułatwić maksymalnie życie producentom.

A jakież to znowu wielkie podatki od produkcji znowu ponoszą producenci styropianu? Większość kosztów "podatkowych" w styropianie to podatek VAT. To wraz z pomniejszymi daninami daje to jakieś 25% ceny wyrobu. Niestety zgodnie z prawem UE nie można znieść VAT-u do 0% a minimalna stawka to 15%. Niechby nawet i zniesiono wszelkie inne daniny i obniżono VAT do najniśzego możliwego poziomu to oznacza spadek cen o jakieś 10 p.p. Świetnie! U mnie oznaczałoby spadek kosztów izolacji o całe 1000 PLN. Szkoda tylko że dalej potrzebowałbym jakieś 9000 PLN. A to prawie 6 przeciętnych pensji.
    jaszczur1111 napisał:
    i ułatwić maksymalnie życie producentom

A w jakiż to szczególny sposób są udręczeni producenci styropianu w Polsce?

jaszczur1111 napisał:
    Dało by to olbrzymie oszczędności, bo ludzie sami by zauważyli jaki jest właściwy kierunek. Nawet menele.

Kolejny co ma wielką wiarę w bliźniego. Czy naprawdę uważasz że ludzie to idioci i należy im podłożyć pod "pysk" jakieś rozwiązanie bo inaczej go nie dostrzegą? Chłopie u nas się nie termomodernizuje domów nie dlatego, że ludzie nie wiedzą, że to działa, albo że są zbyt głupi tylko dlatego, że zwykle nie jest ich stać na taką inwestycję. Przemyśl to...

• #35 29 Paź 2017 11:34
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Zniesienie podatku od izolacji i ułatwienie życia producentom - np dotacje miałoby daleko bardziej posunięte konsekwencje niż 25% spadku cen a i to nie jest mało. To że Komuna Unijna narzuca jakieś tam idiotyzmy dotyczące przepisów podatkowych nie oznacza że to jest normalna sytuacja. Normą jest czyste powietrze i ciepło w d. Niestety uważam że wielu ludzi to idioci, którym trzeba podsuwać gotowe rozwiązania. Jakbyś chwilę się zastanowił nad tym ile możesz zaoszczędzić na opale i jak wzrośnie twój standard życia po ociepleniu to byś "stanął na głowie" tak jak ja (15cm a nie 10 a uważam że lepiej 20) i wyskrobał ostatni grosz zamiast biadolić że Cię nie stać.

Wiele ludzi nie mysli o dniu jutrzejszym tylko co będzie dzisiaj. Pewnie na piwo , fajki i prąd do TV starcza i git. Ważne jeszcze żeby mieć dobrą brykę. Nie chrzań o biedzie. To jest wybór a nie zrządzenie losu.

Twoje wyliczenia dotyczące kosztów na ocieplenie ścian są imponujące. Gratuluję domu 3 razy większego niż mój. A mam ponad 200m² pow uż. Dodam, że sam wszystko robię nie czekając aż mi ktoś da kasę na robotników. A jak nie masz na całość zacznij chociaż od jednej ściany, jak robią biedni ale oszczędni.

• #36 29 Paź 2017 12:23
    Xantix
    Poziom 39  

jaszczur1111 napisał:
    Zniesienie podatku od izolacji

A jakiż to specjalny podatek jest nałożony na izolację? Czyżbyś płacił podatek od ocieplenia domu? Zaiste ciekawe. :D

jaszczur1111 napisał:
    i ułatwienie życia producentom - np dotacje

Spadaj na drzewo. Ja nie będe dopłacał abys ty mógł sobie domek docieplić. Dotacje to nie jest ułatwianie życia tylko nabijanie komuś portfela.

jaszczur1111 napisał:
    o że Komuna Unijna narzuca jakieś tam idiotyzmy dotyczące przepisów podatkowych nie oznacza że to jest normalna sytuacja.

To idź do tej Unii i im to powiedz.

jaszczur1111 napisał:
    Normą jest czyste powietrze i ciepło w d.

Geniusz. :D

jaszczur1111 napisał:
    Niestety uważam że wielu ludzi to idioci, którym trzeba podsuwać gotowe rozwiązania.

Pycha kroczy przed upadkiem.

jaszczur1111 napisał:
    Jakbyś chwilę się zastanowił nad tym ile możesz zaoszczędzić na opale i jak wzrośnie twój standard życia po ociepleniu to byś "stanął na głowie" tak jak ja (15cm a nie 10 a uważam że lepiej 20) i wyskrobał ostatni grosz zamiast biadolić że Cię nie stać.

Wyskrobać to sobie możesz coś z 4 liter a nie pieniądze jeśli ich nie masz. A tak swoją drogą - ile mogę zaoszczędzić na tym zaizolowaniu domu? Konkretnie - 10, 20 50% kosztów ogrzewania?

jaszczur1111 napisał:
    Nie chrzań o biedzie. To jest wybór a nie zrządzenie losu.

No tak. Kolejny oczadzony korwinista się odezwał. Zapomniałem, że miliony Polaków sa biedni bo są idiotami i tak wybrali w życiu. Dziękuje za uświadomienie. hahahahahaha :D

jaszczur1111 napisał:
    Twoje wyliczenia dotyczące kosztów na ocieplenie ścian są imponujące. Gratuluję domu 3 razy większego niż mój. A mam ponad 200m² pow uż.

Taa. Jak chcesz łgać to chociaż rób to z głową. Dom jednopiętrowy o powierzchni zabudowy 100m2 (10x10m) ma 170m2 powierzchni użytkowej. Tak jest w moim przypadku. Ściany mają wysokość niespełna 7 metrów. Daje nam to powierzchnię boczną ścian 280 m2. Przy 15 cm grubości daje to objętość izolacji 42 m3. Teraz zaglądamy na pierwszą lepszą stronę hurtowni izolacji:
    http://www.hurtowniastyropianu.pl/sklep/styropian-genderka/
    Cena to niespełna 60 PLN za opakowanie. W opakowaniu jest 0,3 m3 czyli potrzebujemy aż 140 opakowań. Daje nam to wynik 140x60=8400 PLN. Za same 15 cm styro. A gdzie klej, kołki montażowe, tynk elewacyjny, pomniejsze pierdoły, wynajęcie rusztowań itd...?
    Ale skoro jesteś taki mądry to podaj swoje wyliczenia i "cho na solo". :D
    jaszczur1111 napisał:
    Dodam, że sam wszystko robię nie czekając aż mi ktoś da kasę na robotników.

Jeśli robisz izolację domu tak jak się wyrażasz o ludziach i jak kłamiesz to wątpię czy ta izolacja rzeczywiście spełnia swoje zadanie. :D

jaszczur1111 napisał:
    A jak nie masz na całość zacznij chociaż od jednej ściany, jak robią biedni ale oszczędni
    Oszczędnośc to ja tu widzę ale umysłową. :D
    Nota bene... Piszesz najpierw:
    jaszczur1111 napisał:
    Jak się ma dobrze ocieplony dom to temperatura spada np. u mnie przy -10C na zewnątrz z 20C do 17C po 48h bez grzania.

A potem, że
    jaszczur1111 napisał:
    15cm a nie 10

I chcesz mi wcisnąć kit, że 15 cm warstewka styropianu powoduje, że przy trzaskającym mrozie przez 2 doby temperatura spada Ci minimalnie? Chłopie to przeczy prawom fizyki i zdrowemu rozsądkowi - masz niezły tupet żeby tak beszczelnie łgać.

• #37 29 Paź 2017 13:34
    wnoto
    Poziom 32  

U mnie dołożenie 15cm styropianu spowoduje że ściana z 50cm (keramzyt jednowarstwowy U=0,5) robi się 65 cm :(.
    To spowoduje że okna zamienią się w szczeliny strzelnicze.
    Dodatkowo chyba będzie niezgodne z prawem. Dom stoi dokładnie 4m od granicy działki. Dołożenie styropianu spowoduje złamanie prawa i pewnie konieczność rozbiórki :) A z okien na tej ścianie nie zrezygnuje.
    Obecnie okna są w połowie muru. Dołożenie styropianu wymuszałoby przesunięcie okien do warstwy styropianu co automatycznie wymusza wymianę (drogich) parapetów wewnętrznych i zewnętrznych. A jeszcze są drzwi, klimatyzatory, woda ogrodowa przez ścianę, gniazda zewnętrzne do wydłużenia .... trochę się tego zbiera.

I co z tego że ocieple ściany. Fundamenty też należałoby aby miało to w całości sens ... a to już inny poziom kosztów.

• #38 29 Paź 2017 13:56
    tzok
    Moderator Samochody

W moim bloku spółdzielnia docieplała ściany styropianem od wewnątrz... ale fakt - koszt modernizacji niektórych budynków powoduje, że należy je rozebrać i wybudować nowe. Jeśli coś jest nieopłacalne w naprawie to zazwyczaj tak się z tym postępuje, dlaczego z budynkami miałoby być inaczej? Jeśli Cię nie stać to zawsze możesz sprzedać działkę z domem, a za to kupić sobie jakieś mieszkanko, na którego utrzymanie będzie Cię stać. Wolisz w nieskończoność marznąć i wyrzucać pieniądze w błoto (a właściwie w komin)?

• #39 29 Paź 2017 14:00
    BUCKS
    Poziom 30  

W tej dyskusji zapominacie, że wiele zależy do tego co ocieplacie tym 15cm styropianem, a wtedy finalne "oszczędności" w utracie energii mogą być odmienne pomimo zastosowania identycznego ocieplenia.
    Materiał to jedno potem jest kwestia montażu, a jak życie pokazuje często brakuje specjalistów z prawdziwego zdarzenia i montaż jest spieprzony.
    Tak jak wnoto napisał okna powinny być w warstwie ocieplenia, aby maksymalnie wykorzystać efekt ocieplenia, a jak ktoś ma stare lub okna nadające się do wymiany to koszty lecą w górę. Finalnie kompleksowe ocieplenie samych ścian bocznych może wiązać się z dużymi nakładami, które przekraczają możliwości przeciętnego Kowalskiego.
    Dlatego nie jest to takie proste jak się niektórym wydaje.

Generalnie warto robić to na co mnie stać np. nie stać mnie na ocieplenie domu to wymieniam okna, nie stać mnie na nowe okna to może warto wymienić uszczelki. Nawet jak mamy okna PCV to uszczelki nie są wieczne, a ich koszt to kilkadziesiąt złotych na okno, wymianę można zrobić samodzielnie i już można odczuć różnicę na plus. Czasem zmiana nawyków też może wpływać na optymalizację kosztów energii.
    Niestety wiele osób nic nie chce zrobić, najlepiej, aby wszystko samo się zrobiło ;)

Znam osoby, które jeździły co roku na wycieczki do Egiptu i potrafiły znajdować atrakcyjne oferty ale aby ogarnąć temat ogrzewania to już było zbyt skomplikowane i nie robiły nic w tej mierze, a efekt był taki, że wieczorem po napaleniu było gorąco jak w Egipcie, a nad ranem piździło. Tysiące złotych były na zakupy tzw. zbędne duperele, samochód ale aby ogarnąć temat kotła, bufora ciepła itp. to już nagle brakowało środków i chęci do działania.

• #40 29 Paź 2017 17:26
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Trzeba było kupić taniej jak ja a nie czekać na podwyżkę. Kołków nie założyłem wcale, klej kupiłem za pół ceny bo na olx było tego sporo, podobnie jak część styropianu którą też kupiłem ca pół ceny. Jaki tynk elewacyjny ? Na razie ociepliłem. Zresztą nie będzie tynku tylko siatka zaciągnięta klejem i farba lateksowa. Okna obrobiłem pod kątem żeby wpadało więcej światła. Nie mam ochoty się spierać ale widzę że niektórym nie mieści się w głowie to co jest w zasięgu ręki. Koszty ogrzewania kol. Xantix w wyniku izolacji ścian spadają nie o 50% lecz do wartości 30% sprzed ocieplenia. Wszystko zależy też jaki materiał ściany porównujemy. Koszty ogrzewania to nie wszystko. Dodaj jeszcze koszty chłodzenia latem, albo się gotuj w upały jak wolisz. Zresztą jakie to ma znaczenie? Jak wolisz płacić i szuflować to proszę bardzo. Ja wolę mój dom. Jest w nim ogrzewanie podłogowe i niech Ci się zmieści w głowie że nie trzeba łamać praw fizyki by zgromadzić w warstwie betonu wystarczającą ilość ciepła by spełnić warunki o których pisałem. To są fakty i nic na to nie poradzę.

Mam nadzieję że ceny opału także odpowiednio wzrosną by przemówić do kieszeni.

Moja sąsiadka jest tak samo niereformowalna i bez przerwy pali w piecu. Ja w tym samym czasie często mam nawet za ciepło.

Cytat:
    A jakiż to specjalny podatek jest nałożony na izolację? Czyżbyś płacił podatek od ocieplenia domu? Zaiste ciekawe
    łapiesz mnie za słowa, daj sobie spokój. Chodzi mi o to że w ogóle jest podatek od materiałów izolacyjnych a nie za wykonaną robotę, czy sam fakt posiadania ocieplenia. Jak cytujesz to nie wyrywaj zdań z kontekstu.

Xantix napisał:

Cytat:
    miliony Polaków sa biedni bo są idiotami
    - zobacz jak to można manipulować. A jestem korwinistą, żebyś wiedział, gorzej - stalinistą nawet. Kończę na tym idiotyczne spory żegnaj.

• #41 31 Paź 2017 09:39
    Darom
    Specjalista elektryk

Xantix napisał:
    I chcesz mi wcisnąć kit, że 15 cm warstewka styropianu powoduje, że przy trzaskającym mrozie przez 2 doby temperatura spada Ci minimalnie? Chłopie to przeczy prawom fizyki i zdrowemu rozsądkowi - masz niezły tupet żeby tak beszczelnie łgać.

Przyznam się, że nigdy się nie zastanawiałem na tym, ale znam paru znajomych, którzy sobie bardzo dokładnie ocieplili domy i też rozpowszechniają podobne twierdzenia. np.

"po wyłączeniu pieca gazowego, pozamykanych oknach (bez rozszczelnień) przy temperaturze zewnętrznej -10 stC. w ciągu 24 godzin temperatura spada co najwyżej 1,5 do 2 st C. "

wnoto napisał:
    U mnie dołożenie 15cm styropianu spowoduje że ściana z 50cm (keramzyt jednowarstwowy U=0,5) robi się 65 cm :(.
    No już nie przesadzaj - jakbyś przed ociepleniem miał ściankę 30cm to mógłbyś narzekać.

pzdr
    -DAREK-

• #42 01 Lis 2017 15:48
    wnoto
    Poziom 32  

Darom napisał:
    "

wnoto napisał:

No już nie przesadzaj - jakbyś przed ociepleniem miał ściankę 30cm to mógłbyś narzekać.

No własnie na odwrót.
    Obecnie okno (szyba) jest w połowie ściany 25cm +okno+25 cm
    A będzie (licząc od środka - czyli tak jak patrze) 25 cm+okno+25cm+15cm :(

Lepszym rozwiązaniem byłoby 15cm+25cm + okno+25cm

Dodano po 1 [minuty]:

nie uwzględniam pomniejszenie okna o ocieplenie we wnęce. Ale tak grube mi nie wejdzie.