Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elastix - Błąd przy rejestracją telefonów voip do PBX Elastix (Asterisk)

04 Paź 2017 19:20 516 13
  • Poziom 9  
    Problem jest następujący, po zainstalowaniu w wirtualnej maszynie elastix-a i skonfigurowaniu nr wew. (extension), nie mogę się zalogować do serwera z aplikacji zoiper i z telefonów Cisco IP Phone 7912. Reszta ustawień pozostawiona standardowo (cała konfiguracja zgodnie z tutorialami których pełno w sieci) Elastix 2.5. W wirtualnej maszynie karta sieciowa ustawiona w trybie mostu, serwer odpowiada normalnie na ping
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Elastix - Błąd przy rejestracją telefonów voip do PBX Elastix (Asterisk)Elastix - Błąd przy rejestracją telefonów voip do PBX Elastix (Asterisk)Elastix - Błąd przy rejestracją telefonów voip do PBX Elastix (Asterisk)

tu masz konfiguracje z elastixa type ustawiony na friend a host na ip i dynamic na obu nie działa
  • Poziom 9  
    po przeskanowaniu sieci z poziomu alastix-a w poszukiwaniu telefonów (endpoint) znalazł podłączone trzy słuchawki ale nie dało się ich skonfigurować wyrzucał błąd komunikacji.
  • Poziom 9  
    samo cli nie pokazuje nic jaka komendę wywołać?
  • Poziom 9  
    nie pokazuje nic, wypluł tylko że "console verbose was OFF and now is 3" oczywiście zoiper próbuje łączyć co 30 sec
  • Poziom 9  
    wypluł właśnie
    --remote unix connection
    --remote unix connection disconnected
  • Specjalista Sieci, Internet
    Te komunikaty nie dotyczą tego problemu.

Dodano po 31 [minuty]:

Problem wydaje się być rozwiązany. Dobiłem do kolegi po pulpicie zdalnym i zobaczyłem co następuje:

1. Konto faktycznie jest utworzone, jednak sam system nie został przeładowany
    2. Błędnie określona ACL

Po kilku klikach konto zaczeło działać i temat wydaje się do zamknięcia.
  • Poziom 15  
    Proponuje bardzo przydatną komendę z konsoli asterisk -rvvv
    Wszytko widać co się dzieje z naszym PBX