Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus k52f - Obraz z kamery do góry nogami

04 Paź 2017 20:50 19155 45
  • Poziom 6  
    Witam,mam zainstalowany Win 10 x64,obraz na skype podczas rozmowy wideo jest odwrócony do góry nogami.
    Nie mogę znaleźć żadnego sterownika pod win 10,ostatnie na stronie producenta są pod 7.
    Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?
  • Poziom 6  
    USB\VID_13D3&PID_5130&REV_1211&MI_00
    USB\VID_13D3&PID_5130&MI_00
  • Moderator - Komputery Serwis
    Sprawdź sterowniki z załącznika, instalacja przez menedżer urządzeń. Jeśli zadziała i obraz będzie normalny - to świetnie, jeśli sterowniki się zainstalują, ale obraz będzie do góry nogami, to prawdopodobnie da się go obrócić na tym sterowniku - wtedy uruchom plik cam-exp z załącznika (rozpakuj go najpierw na przykłąd na pulpit, nie uruchamiaj bezpośrednio z archiwum), skopiuj wszystko co wyświetli się w notatniku i wklej tutaj. Jeśli się nie zainstaluje, to trzeba szukać innego sterownika, jednakże jest to stara kamera i oficjalne sterowniki skończyły się na Viście (i działały również dobrze na siódemce).
  • Poziom 30  
    Ciężko będzie bo ten laptop nie jest saportowany pod win 10 (a dokładnie kamerka).
    Kiedyś walczyłem z tematem - ale wiadoma brak czasu więc rozwiązałem to w ten sposób że zainstalowałem program który odwracał obraz w Skype.
    Wgrywałem mnóstwo sterowników i nic to nie dało(może coś się zmieniło od tego czasu).
    Zrobiłem to programem ManyCam
  • Poziom 6  
    Instalowało się,ale niestety teraz kamera nie działa.
    Widać ją w menadżer urządzeń ale nie działa.
  • Poziom 30  
    Wróć do starych sterowników i odwróć kamerkę przy pomocy programu.
  • Poziom 6  
    xoree napisał:
    Wróć do starych sterowników i odwróć kamerkę przy pomocy programu.

Jakiego programu?
  • Spec od komputerów
    Zainstaluj sterowniki ze strony asusa dla W7 lub XP, trzeba je zainstalowac recznie z poziomu menadzera urzadzen.
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:
    rojo17 napisał:
    No tak tylko u mnie jest ostatnia jedynka i nic nie muszę zmieniać,a i tak obraz do góry nogami,
    Odpowiedni plik edytowałeś?
    Skoro jest 1, to zmień na 0 (zero) i sprawdź.

Nic.
    Dalej to samo
  • Spec od komputerów
    Pod W10 to chyba nie dziala.
  • Poziom 6  
    Kolobos napisał:
    Pod W10 to chyba nie dziala.

dokładnie
    co mogę z tym zrobić?
  • Poziom 6  
    DriverMSG napisał:
    To może rejestr:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{6BDD1FC6-810F-11D0-BEC7-08002BE2092F}\0000\Settings Flip - zmieć 1/0.

Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{6bdd1fc6-810f-11d0-bec7-08002be2092f}\0000
    tylko tyle,nie mam settings flip
  • Spec od komputerów
    Na innym forum pisali, ze wystarczy zainstalowac recznie sterowniki ze strony asusa dla W7 (lub starszego systemu) i powinno dzialac.

• Poziom 35  
    Jak wszystko zawiedzie, po prosu zamontuj ją odwrotnie, można się też pokusić o zmianę na model wspierany przez win10
  • Poziom 43  
    rojo17 napisał:

DriverMSG napisał:
    To może rejestr:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{6BDD1FC6-810F-11D0-BEC7-08002BE2092F}\0000\Settings Flip - zmieć 1/0.

Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{6bdd1fc6-810f-11d0-bec7-08002be2092f}\0000
    tylko tyle,nie mam settings flip

W takim razie dodaj brakujący wpis ręcznie.
    Wszyscy beztrosko zakładają, że aktywny sterownik musi korzystać z wpisu:
    {6BDD1FC6-810F-11D0-BEC7-08002BE2092F}\0000\Settings

Przy kilku próbach instalacji różnych sterowników nie zdziwię się, jeśli jest więcej instancji tej kamery - pod 0001, 0002, czy jeszcze gdzieś dalej - warto to sprawdzić, zamiast na siłę na kluczu 0000 pracować.
  • Poziom 43  
    Dla osoby mającej pobieżne doświadczenie z edycją rejestru będzie to oczywiste.
    Autor @rojo17 (zapewne fan Pana Rojewskiego) musi zacząć przekazywać więcej informacji zwrotnej w postaci choćby screenshotów, do czego zachęcam. Tędy->
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/obrazki.php
    Można też skorzystać ze skryptu (cam-exp), który eksportuje do notatnika całą gałąź rejestru dotyczącą kamerek (zamieściłem taki skrypt w jednym z pierwszych postów).
  • Poziom 6  
    safbot1st napisał:
    Dla osoby mającej pobieżne doświadczenie z edycją rejestru będzie to oczywiste.
    Autor @rojo17 (zapewne fan Pana Rojewskiego) musi zacząć przekazywać więcej informacji zwrotnej w postaci choćby screenshotów, do czego zachęcam. Tędy->
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/obrazki.php

Nie żaden fan Rojewskiego,rojo od nazwiska Rój.
    Nikt nie prosił mnie o screenshoty.

Dodano po 25 [minuty]:

włączam cam.exp
    niestety w notatniku nic mi się nie wyświetla

Dodano po 2 [minuty]:

Nie można znaleźć pliku temp.reg
  • Poziom 43  
    rojo17 napisał:
    Nikt nie prosił mnie o screenshoty.

To się nazywa inicjatywa. W końcu to nie nam szwankuje kamera.
    Czyli mam poprosić o to drzewo rejestru? Proszę uprzejmie.