Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki przewodowe/bezprzewodowe - Nie da się tak naraz?

04 Paź 2017 22:59 4836 5
  • Poziom 6  
    Witam
    Moje aktualne słuchawki czas już dopadł i całkiem już nie żyją, także poszukuję ich godnego następcy.
    Założyłem sobie nieduży budżet do 300 zł.
    Bardzo kusi mnie wygoda słuchawek bezprzewodowych, lecz bardzo nie chciałbym słyszeć częstych szumów, trzasków co niestety często ma miejsce w słuchawkach bezprzewodowych szczególnie drogą radiową. Ze słuchawek korzystam prawie wyłącznie przy komputerze stacjonarnym, więc uwiązanie siebie kablem nie powinno być aż tak uciążliwie.

I tu naszło mnie pytanie: Czy nie ma na rynku słuchawek przewodowych, które po odpięciu kabla kontynuują prace korzystając z bluetooth?
    Po poszukiwaniach google nie natrafiłem na zbyt wiele:

https://www.morele.net/sluchawki-koss-bt539ik-189527-1339355/
    nie wiem czy to jest to o co mi dokładnie chodzi, są bardzo skąpo opisane.
    Oprócz nich znalazłem jeszcze różne konfiguracje słuchawek modularnych, ale ich ceny podwajają mój zaplanowany budżet.

Mógłby mi ktoś polecić/znaleźć takiego rodzaju słuchawki?

Ewentualnie przekonać mnie, że przy bluetooth jest piękna jakość i nie szumi, a kable tylko robią interferencje przy złączu i są reliktem przeszłości.
    Lub, że bluetooth to niewarte spojrzenia badziewie a piękne dźwięki usłyszę tylko przez kabel.
    Jeżeli chodzi o kwestie mikrofonu, to nie jest w żadnym razie konieczny, ale byłby miłym dodatkiem.

Z góry dziękuje za rady.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Do czego używasz tych słuchawek? Te akurat mają możliwość pracy bezprzewodowej i przewodowej i są chwalone w recenzjach za jakość dźwięku przy obu trybach pracy. Ale zastanawia mnie Twoje podejście - nie będzie lepiej kupić 2 pary słuchawek? Piszesz, że nie będzie problemem siedzenie przy komputerze ze słuchawkami podłączonymi kablem, ale oczekujesz też, że słuchawki będą pracować równocześnie bezprzewodowo i przewodowo. Taka moja rada - zainteresuj się najpierw czy Twoje źródło dźwięku będzie w stanie odtwarzać dźwięk równocześnie przez BT i przewodowo, a dopiero później szukaj słuchawek, które będą w stanie odtwarzać równocześnie dźwięk z dwóch różnych źródeł.
  • Poziom 36  
    JBL E50BT mają możliwość pracy przewodowo i bezprzewodowo. Co do jakości dźwięku, miałem okazję słuchać tylko przez Bluetooth i ich jakość nie zachwyca.
  • Poziom 6  
    Słuchawki nie są przeznaczone do zadań profesjonalnych. myślałem, że jest to oczywiste przy moim budżecie. Nie widzę sensu w posiadaniu 2 par słuchawek. Kupie 2 badziewne tanie pary za budżet wyższy niż jednych uniwersalnych porządnych. Zupełnie nie rozumiem tekstu:

" taka moja rada - zainteresuj się najpierw czy Twoje źródło dźwięku będzie w stanie odtwarzać dźwięk równocześnie przez BT i przewodowo, a dopiero później szukaj słuchawek, które będą w stanie odtwarzać równocześnie dźwięk z dwóch różnych źródeł."

Przecież nie chcę odtwarzać dźwięku z dwóch różnych źródeł naraz. Chcę po prostu mieć dobrą kablową jakość dźwięku bez zakłóceń siedząc przy komputerze z możliwością odpięcia kabla i oddalenia się od komputera np rozmawiając przez TS lub słuchając muzyki z ciut gorszą jakością.

Do tego dochodzi pytanie czy te słuchawki dam radę wogóle podłączyć do komputera poprzez bluetooth?

Po prostu nie wiem czy słuchawki bezprzewodowe mogą mieć dobrą jakość i jeżeli tak to w jakiej cenie.

Dodano po 4 [minuty]:

Słuchawki - JBL E50BTtroszkę poza moim wyznaczonym budżetem, poza tym przy słuchawkach JBL często płaci się bardziej za markę niż za jakość.

Jeszcze dodam, że z twój komentarz na ich temat brzmi jakbyś mi je odradzał.
    Tak po prostu odradzasz mi losowe słuchawki które są i tak poza moim budżetem? :D
  • Poziom 34  
    Ritit napisał:
    Przecież nie chcę odtwarzać dźwięku z dwóch różnych źródeł naraz.

Jak nie? Przecież:

Ritit napisał:
    z możliwością odpięcia kabla i oddalenia się od komputera

Sam piszesz o dwóch różnych źródłach w słuchawkach - BT i kabel.

Ritit napisał:
    Do tego dochodzi pytanie czy te słuchawki dam radę wogóle podłączyć do komputera poprzez bluetooth?

Jeśli BT w Twoim komputerze obsługuje A2DP to jak najbardziej.
  • Poziom 6  
    Poddałem się w swoich poszukiwaniach. Nie chcę się męczyć z dokupywaniem modułów bluetooth do komputera i ładowaniem akumulatorów. Wybrałem troszkę większe przewodowe słuchawki z dobrymi opiniami o sporo niższej cenie. Wybrałem słuchawki półotwarte SUPERLUX HD681B . Posiadam aktualnie z tej firmy mikrofon pojemnościowy, który jest prosty,a działa i tego oczekuje od sprzętu.
    Dziękuje wszystkim za mniej lub bardziej pomocne odpowiedzi. Zamykam temat.