Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF XF 95 EURO 3 - CAN BŁĄD TACHOGRAFU 900A

decard86 04 Paź 2017 23:01 1497 7
  • #1 04 Paź 2017 23:01
    decard86
    Poziom 9  

Chłopaki proszę o poradę.

Mam problem z DAF-em XF 95, który jest z automatyczną skrzynią biegów.

Najpierw podczas jazdy zapalała się na zegarach na na ułamek sekundy czerwona kropka od tacha oraz na tachografie wykrzyknik. Auto jechało i można powiedzieć, że nic po za tym się nie działo

Teraz ta lampka oraz wykrzyknik na tachografie zapala się także na postoju lub podczas jazdy gdy auto wkręca się na obroty lub gdy jedzie na odcięciu.

Poważny problem zaczyna się gdy czerwona kropka świeci dłużej niż wspomniany ułamek sekundy, wtedy również zapala się na czerwono komunikat ostrzeżenia skrzyni biegów.

Skrzynia zapala się także na chwilkę i gaśnie.

Nasz kochany delphi znajduje w tachografie błąd:
    CAN: błędy w nadawaniu
    NIECIĄGŁE
    900A

Błął z tym numerem po przejechaniu 200 km wygenerował się ponad 130 razy.

Specjaliści od tachografów podmienili mi impulsator, założyli nową wiązkę do niego i nic to nie pomogło.

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc ? już sam nie wiem co robić, wiązka od skrzyni sprawdzona, wiązka od silnika też ok a problem dalej pozostał.

Wymieniłem także alternator bo czasami ładowanie było za duże ale to też nic nie dało.

Czy może coś się dziać z tachografem ?

Czekam na Wasze sugestie

0 7
  • #2 05 Paź 2017 10:46
    stanisławpiotr
    Poziom 23  

Sprawdź czy w innych systemach nie pojawiają się błędy np. ebs.

0
  • #3 06 Paź 2017 19:15
    decard86
    Poziom 9  

w żadnym innym systemie nie było błędów tylko w tachografie i skrzyni ale problem rozwiązałem.

ktoś zasugerował mi, że może padły zegary (liczniki) i to okazało się celnym strzałem.

Zamieniłem liczniki z innym DAF-em i w nim też takie cyrki zaczęły się dziać...

0
  • #4 06 Paź 2017 20:27
    tolo
    Poziom 33  

To zegary do naprawy, pewnie kontroler can wywalony :|

0
  • #5 16 Paź 2017 21:59
    decard86
    Poziom 9  

radość nie trwała jednak długo :(

auto dostaje takiego szału przeważnie po dłuższym postoju, rano lub w nocy.

Diagnostyka każdego systemu wykazuje błędy CAN-a ale kurde już nie wiem gdzie ich szukać...

Jedynie co to DMCI jest "czyste"

Zwróćcie uwagę na kontrolkę od tacha to był jego pierwszy objaw a teraz to choinka się zrobiła.

może ktoś wpadnie na pomysł o co mu chodzi...

2
  • #6 17 Paź 2017 07:16
    stanisławpiotr
    Poziom 23  

Sprawdź czy w samochodzie nie jest zainstalowany do szyny can GPS lub emulator. Te wynalazki lubią robić takie cyrki zwłaszcza GPS.

1
  • #7 17 Paź 2017 16:07
    kisiol
    Poziom 18  

Wydaje się że kolega emulatora adblue nie posiada, jest to euro3. Takie objawy może generować samo tacho, płyta skrzyni biegów zwarcie w instalacji na can. Podłącz komputer i sprawdź na której linki can masz problem, i wiesz gdzie szukać.

0
  • #8 17 Paź 2017 21:28
    stanisławpiotr
    Poziom 23  

A czy mierzyłeś cany. Najlepiej na złączach kabiny gdzie każdego cana możesz zmierzyć osobno rozłączając wtyczki.

0