Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P8 (gra-l09) - Niskie natężenie ładowania

skafanderek 04 Paź 2017 23:20 282 2
  • #1 04 Paź 2017 23:20
    skafanderek
    Poziom 7  

Problem z ładowaniem telefonu (Huawei P8 (gra-l09)). Ładuje się bardzo powoli.
    Zrobiłem testy aplikacją Ampere - na 6 ładowarkach trzyma właściwie równo na 170 mA, na jednej czasem się wyłamuje do 260 (ale potrafi i spaść do 30). Te same ładowarki z innymi telefonami dają normalne wyniki (w granicach 600-800 mA), testowane również w różnej konfiguracji kabli. Ładowarki i kable w większości "firmowe" albo dobrej jakości.

Żadna z ładowarek nie była oryginalna od telefonu (ani żadna nie była od Huawei). To wygląda na jakieś ograniczenie sprzętowe przy nieoryginalnej ładowarce (albo mającej inne parametry). Niestety do oryginału nie mam dostępu.

Jakieś inne pomysły? Czy po prostu zainwestować w oryginał np. HUAWEI Fast Charger, 2 A.

• #2 05 Paź 2017 09:16
    gruktel

Poziom 32  

Zacznij od przelutowania lub wymuiany złącza ładowania.

• #3 05 Paź 2017 22:30
    skafanderek
    Poziom 7  

Sprawdziłem jeszcze pod podłączenie na USB kompa i jest 480 mA, na ładowarce samochodowej podobne efekty. A na ładowarkach sieciowych 170 nadal. Ale ładowarki porządne i dobrze ładują inne urządzenia.

Nie jestem więc przekonany do tego lutowania, ale oczywiście dzięki za poradę.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo