Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MIO SPIRIT 670 - Uszkodzone gniazdo ładowania - zasilanie zamiast akumulatora

mistyk76 05 Paź 2017 08:46 918 6
  • #1 05 Paź 2017 08:46
    mistyk76
    Poziom 9  

Witam, jakiś czas temu zaczęło szwankować mi gniazdo ładowania, jeden serwis stwierdził że to nie gniazdo tylko ładowarka, po wymianie ładowarki jakiś czas ładowanie było ok, ale potem znów to samo. Od początku najwyraźniej był problem z gniazdem. W tej chwili nie pomagało już nic. Po wizytach w różnych serwisach kazano ugotować mi z navi zupę, bo nic się nie da zrobić, gdyż gniazda nie da się wymienić, bo nie ma do czego lutować i że w ogóle MIO jest be.
    Rozebrałem nawigację i chciałem na krótko podlutować kable, ale nie udało mi się (nie mam doświadczenia, nie mam odpowiedniej lutownicy, raczej miejsce lutowania zepsułem). W końcu jakoś nawigacja zadziałała po podlutowaniu zasilania z ładowarki w miejsce baterii. Nawigacja działa :) ale ... bateria ma 3,7 v a z ładowarki samochodowej jest 5,5 v - czy obniżać jakość napięcie, czy raczej nie powinno się nic stać? Jeśli obniżać to jak najprościej? Ładowarki raczej nie rozbiorę, w navi też raczej nie chcę kombinować.

0 6
  • #2 05 Paź 2017 09:32
    koala106
    Poziom 39  
  • #3 05 Paź 2017 09:37
    mistyk76
    Poziom 9  

Szczerze powiedziawszy oddawałem do: dużego serwisu RTV, małego ale bardzo polecanego serwisu GSM/RTV, a nawet wysyłałem do kogoś z tego forum. Więc może rzeczywiście nie było szansy na wymianę gniazda, ale na pewno była szansa na podłączenie na sztywno. Mnie zadowala stan jaki jest teraz (kabel na stałe) tylko potrzebuję opinii co z tym napięciem. Nawigacja działa i to najważniejsze, chodzi mi tylko o to aby prostą metodą zapewnić jej to działanie jak najdłuższe. Wg mnie wystarczy dla bezpieczeństwa i żywotności obniżyć to napięcie, ale czy koniecznie? Jeśli trzeba obniżać to jakiegoś prostego pajączka na kablu od ładowarki będę w stanie polutować.

0
  • Pomocny post
    #5 07 Paź 2017 08:57
    japycz321
    Poziom 25  

Jeśli chcesz mieć akumulator dalej powinieneś użyć przetwornicy do ładowania akumulatorów li-ion 5V-4.2V. Napięcie ponad 5V jest też raczej za duże i wiele urządzeń przy takim działać prawidłowo nie będzie. Jeśli Twoja ładowarka daje tak jak mówisz 5.5V(powinno być 5) to połączenie dwóch diod prostowniczych(ew 2 prostownicze i schotky) w szereg mogłoby dać napięcie zbliżone do napięcia akumulatora i jest najprostszym rozwiazaniem.

0
  • #6 07 Paź 2017 20:18
    mistyk76
    Poziom 9  

Tak właśnie zrobię, w kabel wepnę diody i po kłopocie. Baterii nie chcę używać, i tak już nie trzymała zbyt długo, a nawigacja tylko do samochodu. Ładowarka oryginalna od Mio, miernik pokazuje 5,5 V (ale to jakiś tani chiński produkt, więc może przekłamywać). Jednak lepiej obniżyć napięcie niż uszkodzić urządzenie.

0
  • #7 24 Paź 2017 15:07
    mistyk76
    Poziom 9  

Brak czasu związany z budową domu nie pozwala mi obniżyć napięcia ... ale navi póki co nawiguje i działa na tym 5,5 V.

0