Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fs/v6545/ms2238 - brak podświetlenia matrycy

05 Paź 2017 09:17 531 11
  • Poziom 5  
    witam, szukałem pośród tematów,ale nie znalazłem rozwiązania, niby klasyczny przypadek,ale jednak nie potrafię wybrnąć, inwerter wejściu 6 pinowym, pomierzyłem napięcia i mam od lewej 0/0/3.2/0/20/20 patrząc od lewej strony na zdjęciu. Doczytałem,że nie mam sygnału załączenia inwertera lub sterowania jego rozjaśnianiem z poziomu klawiatury. Pomierzyłem taśmę-niby wszędzie jest przejście
    fs/v6545/ms2238 - brak podświetlenia matrycy
    czy jest możliwość zmostkowania invertera aby zapalał się bez sygnału z płyty głównej, podmieniałem matryce na inną i też cisza, posiadam jeszcze inny inverter z acera ale on jest zasilany 19v
    po obejrzeniu filmu dokonałem edycji postu
    zmierzyłem biały element smd koło złącza 6 pinów, brak przejścia(liczę,że to bezpiecznik), krytyka mile widziana
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post

Poziom 35  
    Tak, to bezpiecznik, jednak nie ma to nic wspólnego z brakiem wysterowania invertera, można zrobić partyzantkę i podpięć 3V do drugiego sygnału(prawdopodobnie regulacja jasności), wcześniej trzeba odpiąć z tej wtyczki niedziałający przewód.
    Sam bezpiecznik, jak się spalił to tez nie bez powodu.
  • TermoPasty.pl
  • Spec od monitorów
    Te LCD INVERTER 19.21072.081 W15-A LF K sa tanie jak barszcz , na ebay ,Amazon ok.8.Euro
    * dla HP COMPAQ CQ50 CQ60 G60
    * dla Acer aspire 5738ZG zamienny z 19.21066.041 rev c1

Nic nie kombinuj , bo jeszcze narobisz sobie wiekszej "szkody"
    Kup na znanym PL portalu (ok. 40pln), zapomnij o problemie
  • Poziom 5  
    Kolega ul1002 ma rację, nic mi po wymianie inwertera skoro nie mogę go wysterowac, jak będę miał na wejściu wszystkie napięcia to wtedy mogę się brać za wymianę, rozumiem,że mam wziąść te 3.2v co jest obok? Szukałem jakiegoś pdfa z tego inwertera aby porównać napięcia zamierzone z dtr
  • Spec od monitorów
    Skoro nie możesz go wysterować to masz uszkodzenie na płycie , złącze lvds

Podaj opisy z płyty głównej, model laptopa.
  • Poziom 5  
    W temacie masz model laptopa dokładny, model płyty podam jak wrócę do domu i wypruję całego laptopa, domyślam się że lvds to złącze na płycie głównej, wygląda ok, mierzył tam miernikiem, co prawda od żeńskiej strony czyli od taśmy i nie mam tam napięcia, ale moje pytanie brzmiało czy można to oszukać celem sprawdzenia inwertera a nie naprawiać płytę gówną, brak mi kompetencji aby lutować elementy smd
  • Spec od monitorów
    Daj spokój z "rozpruwaniem " laptopa

Masz chyba 15.4" 1280X800 (WXGA) Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V6545 ( model MS2238)- Pentium T4200/ T6400 + ATI Mobility Radeon HD 3450/ DDR2
    - chipset Intel Cantiga PM45
    - matryca CLAA154WB03 / lub jej odpowiedniki
    - płyta od Fujitsu Siemens D45
    Cytat:
    d45 MB
    07248-1
    48.4j001.011

czyli platforma Wistron
  • Poziom 5  
    Wszystko się zgadza, procesor wsadziłem p8600, nie wiem o co chodzi z platformą, matryca uniwersalna 30 pin,

Dodano po 4 [godziny] 20 [minuty]:

Jest postęp kolega ul1002 dostaje piwko, zrobiłem tradycyjny flik bezpiecznika czyli gwóźdź, i mostek 3.2v na brakujące napięcie, i żyje, przy odpaleniu obraz chwilowo nie stabilny, ma ktoś taką wiedzę aby wskazać mi miejsce gdzie znajdę te 3 v na płycie głównej? Albo jakby mogło być 5v to z USB było by elegancko
    koledze lisek też dziękuję za pomoc
  • Poziom 5  
    opanowałem, do zamknnięcia
  • Moderator - Komputery Serwis
    @rafal18031988rafal opisz po krótce w jaki sposób rozwiązałeś swój problem.
    Być może Twoja wypowiedź będzie pomocna dla innych użytkowników szukających pomocy.
    Dziękuję.