Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna, zabezpieczenie "komfyrvakt" co to jest i po co?

05 Paź 2017 10:50 870 7
  • Poziom 15  
    Witam, jestem w Norwegii i mam pewien problem ponieważ po zamontowaniu w kuchni płyty indukcyjnej zostałem poinformowany przez elektryka o obowiązku montowania jakiegoś zabezpieczenia które tutaj nazywa się "komfyrvakt" link poniżej

https://www.elektroimportoren.no/komfyrvakt-s...-innohome/1431283/Product.html?Event=pathlist

https://www.power.no/hvitevarer/tilbehoer/til...xneUf0Lx2Pwm94TiXgsaAsG6EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Przyznam szczerze że szukałem informacji na ten temat w internecie ale na polskich stronach nic nie znalazłem Dlatego może ktoś z was wie co to za urządzenie Co ma na celu i Czemu ma służyć. Przyznaję że jest bardzo drogie dlatego nie uśmiecha mi się płacić tyle za kawałek elektroniki która Być może jest zbędna.
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Kuchenka z inteligentnym czujnikiem ciepła i jednostką sterującą. Zabezpieczenie kompatybilne ze wszystkimi złączami elektrycznymi. Urządzenie monitoruje temperaturę kuchenki i jej zmianę. W niebezpiecznej sytuacji urządzenie ostrzega alarmem i wyłącza kuchnię.

Sygnał alarmowy. 80 db (1m).
    Częstotliwość: 433 Mhz.
    Maksymalny prąd i napięcie pracy urządzenia: 25A 230V.

To takie zabezpieczenie ala palący się biurowiec w Londynie. Monitoruje temperaturę. Zbyt wysoka temperatura powoduje iż zabezpieczenie odłącza kuchenkę od prądu. Zabezpieczenie bardziej przeciwpożarowe niż elektryczne.
  • Poziom 15  
    Dziękuję za szybką odpowiedź!! W takim razie jeśli pełni tą funkcję bardziej przeciwpożarową to czy można byłoby taki czujnik ewentualnie czymś zastąpić znaleźć jakiś tańszy odpowiednik takiego urządzenia? A być może jest tu ktoś kto byłby w stanie zrobić dla mnie taki czujnik?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  

• Poziom 39  
    Obowiązek to obowiązek, jako Polak nie kombinuj ;)
    Widać przepisy w Norwegii wymagają stosowania tegoż urządzenia.
    Tylko czekać jak w Polsce się pojawi.
  • Poziom 15  
    Panie Piotrze dziękuję również za odpowiedź w temacie jednak moje pytanie miało bardziej na celu identyfikacji tego urządzenia oraz dowiedzenie się jaką spełnia funkcję ewentualnie czy jest możliwość zastosowania takiego rozwiązania które pełni tą samą funkcję przecież istnieją różni producenci i sprzęt który tutaj tyle kosztuje może być dużo tańczy w Polsce

• Poziom 39  
    grzesio2507 napisał:
    naburmuszony Polaczek który chce swoją zawiść wylać na innych wystarczy grzecznie i z szacunkiem czytać i odpowiadać.

Czytać należy ze zrozumieniem. Próbujesz obejść przepisy panujące w Norwegii. Gdyby było urządzenie spełniające tę samą funkcję pewnie zostałbyś o tym poinformowany. Jeśli w Polsce przepisy wymagają aby na wyposażeniu samochodu była gaśnica, to ma być to gaśnica a nie wiadro z wodą czy płynem gaśniczym. Norweskie przepisy wymagają takowego zabezpieczenia to ma być takie. Widać czujniki dymu czy czadu oraz tym podobne są niewystarczające.
    Aby znaleźć tańszy odpowiednik tegoż urządzenia, udaj się do jednostki straży pożarnej i poproś o wyjaśnienia, czym możesz zastąpić takie urządzenie.
    Jak kolega Christophorus wspomniał, może mieć to związek z ubezpieczeniem mienia.
  • Użytkownik usunął konto