Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech M185 - Ustawienia DPI myszy komputerowej

05 Paź 2017 12:33 1035 10
 • Poziom 7  
  Witam,

  od razu przepraszam, jeżeli w złym dziale umieściłem ten wątek, ale podejrzewam, że to kwestia jakiegoś oprogramowania.
  Otóż mam problem z czułością myszy na PC z Windows 10. Korzystam z myszy bezprzewodowej Logitech M185 i bardzo dziwnie przesuwa się ten kursor, jakby mysz była za bardzo czuła. Wystarczy, że powoli będę przesuwał mysz poziomo, to wskaźnik i tak podskakuje, chociaż ręką ani odrobinę nie przesuwam w górę lub w dół. W panelu sterowania niestety nie widzę żadnej sensownej opcji, zmiana prędkości wskaźnika nic nie pomaga. Dodam, że jak korzystam z tej myszy na laptopie z Windows 7 to zachowuje się normalnie.
  Monitor podłączony do PC ma rozdzielczość 1920x1080 i odświeżanie 60 Hz (nie wiem czy te dane mogą się przydać).
  Czy można jakoś zmienić DPI myszy w Windows 10 albo zna ktoś jakąś sensowną aplikację do zmiany DPI myszy?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Pozdrawiam!
 • Poziom 7  
  SetPoint niestety nie chce się zainstalować. Po procesie instalacji pojawia się komunikat, ze instalacja nie powiodła się. Wybrałem wersję 64-bitową, wspieraną przez system Windows 10, czyli taką jak ja mam.

  Centrum myszy i klawiatur dla Windows pobierałem już jakiś czas temu, ale pojawia się komunikat, że moja mysz nie jest wspierana przez to.

  Na papierze prawie w ogóle kursor się nie porusza, a jak wspomniałem, z laptopem z Windows 7 wszystko gra, więc to nie jest raczej kwestia optyki myszy.
 • Poziom 7  
  Tak, pobrałem dokładnie ten plik.

  Oprogramowanie z drugiego linka się zainstalowało, ale jest bardzo ubogie, szczerze nie widzę tam żadnej sensownej opcji, żeby rozwiązać problem. Wyłączyłem płynne przewijanie, ale to nie to.

  EDIT: Zainstalowałem raz jeszcze SetPoint i tym razem bez problemu się zainstalowało. Dam znać czy udało się rozwiązać problem.
 • Poziom 7  
  SetPoint niestety nie rozpoznaje tej myszy, a raczej jej nie wspiera i odsyła do Logitech Options:
  Logitech M185 - Ustawienia DPI myszy komputerowej

  Czyżby konieczność zakupu innej myszy?
 • Poziom 7  
  Niestety, na różnych gniazdach jest tak samo. A już Twoja wiadomość dała mi nadzieję, że pod USB 2.0 będzie dobrze, bo we wspomnianym laptopie tylko takie wejścia są.

  Ten programik zadziałał pomimo swojego wieku, ale tam też nie ma żadnych konkretnych opcji dot. DPI. Skupiony jest głównie wokół rolki i całego trzeciego przycisku.