Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel/astra H - zacisk czasami nie odbija/wibruje

05 Paź 2017 13:00 981 1
  • Poziom 4  
    Witam

Przesyłam filmik bo ten dźwięk strasznie trudno uchwycić. U mechaników tego nie słyszą a wyglądam wtedy jak wariat.

Jak już "wskoczy" to piszczenie to jadąc tą samą drogą auto powinno za każdym razem piszczeć a tak nie jest.

Dźwięk z filmika pojawia się czasami podczas jazdy do przodu i częściej podczas cofania.

Podczas jazdy do przodu jest to takie "łułułułu" :) natomiast podczas cofania dźwięk ciągły.

Podczas skręcenie kierownicy (możliwie że odciążenia) przestaje piszczeć/skrzypiec.

Po naciśnięciu na pedał hamulca jak również zaciągnięciu lekko ręcznego dźwięk ustaje.

Miałem wymyty i odpowietrzony układ hamulcowy (cały).
    Regenerowany zacisk od strony jakiej piszczy.
    Wymieniane klocki (przed wymianą było to samo)

Na filmiku zacisk podczas cofania i braku hamowania zaczyna wibrować i piszczeć. Z drugiej strony nie piszczy jednak lekko wibruje.

Proszę o jakieś wskazówki co to może być?

Link
  • Poziom 17  
    Miałem coś podobnego w vectra c na trasie ścierało mi klocki do blachy , raz odbijał raz nie , wymieniłem i zrobiłem dokładnie to samo co ty plus przewód hamulcowy gumowy bo to częsta usterka i pomogło.
    Możesz też mieć krzywą tarczę .
    Z doświadczenia wiem że lepiej kupić nowy zacisk niż zestaw naprawczy,bo jeśli tłoczek skorodował to nic ta wymiana nie pomoże.