Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

panasonic S295 formaty napisów??

kayto 06 Aug 2005 11:18 3223 9
    kayto
    Level 13  
    Wtam
    tak jak w tytule chciałbym zostać posiadaczem tego czytnika i zastanawiam się właśnie jakiego formatu czyta on pliki z napisami. może ktoś wie. Z góry dziękuję za informacje:)
    ewadat
    Level 11  
    Odtwarzacze DVD-S49, DVD-S295, nowe zestawy kina domowego DivX serii HT po aktualizacji oprogramowania potrafią odtworzyć napisy zapisane w plikach tekstowych typu TMPlayer, MicroDVD, SubRip o rozszerzeniach txt, sub, srt.
    //www.panasonic.pl/divx/
    Robert76
    Level 12  
    Witam,niedawno znajomy zakupił takie dvd,sprzedawca w Media Markt zapewniał że napisy będą działały,a tu problem.Wgrałem aktualizację i napisów w formacie TXT ,nadal brak.Czy ktoś miał taki przypadek???
    Elektryk_21
    Level 11  
    Witam. Najnowszy soft do Panas. S295 umożliwia odtwarzanie filmów z napisami o rozszerzeniu *.txt; *.srt; *.sub; niestety nie jest możliwa zmiana wielkości ani kursywy trzcionki ale da się wytrzymać :) co najważniejsze nazwa filmu musi być identyczna jak tekstu
    Np. film.avi
    film.txt
    Pozdrawiam i miłego oglądania :)
    sharks2
    Level 11  
    Dokładnie miałem ten sam problem z tym modelem dvd i właśnie dzisiaj pobrałem sobie oprogramowanie ze stronki producenta http://www.panasonic.pl/obsluga_klienta.php?kat_id=319&cat=264&model=DVD-S295 i faktycznie wczytuje napisy z pliku tekstowego bez problemu tylko plik z napisami musi mieć taką samą nazwę jak film a i jeszcze jedno w nazwie nie może być spacji wyrazy mogą być oddzielone np kropkami albo innymi znaczkami byle by przerw nie było bo wtedy nie bedzie napisów.Pozdrawiam
    Robert76
    Level 12  
    To ciekawe ,bo u mnie napisy działają nawet wtedy, gdy w nazwie jest spacja:D.Ważne jest jedynie żeby nazwa-tytuł filmu był identyczny jak tytuł napisów.
    tyktyk
    Level 24  
    mam ten sprzęt oprucz tego że text tak jak pisali koledzy musi mieć tę samą nazwę co plik z filmem oraz to, że nie można regulować wilkości liter na ekranie, to wszysko mnie zadawala. Proponuje wysła maila do obsługi panasonica by to poprawili. Podobnie było z LG właśnie na łamach elektrody jeden z kolegów napisał maila i poprawili w jednym ze sprzętów tę przypadłość tzn wielkość liter. Powinno być tak
    1.w menu- Plik z filmem i do wyboru plik z tekstowy dlatego że czasami jest kilka wersji tłumaczenia i wuwczas można by wybierać te którą sie chce aktualnie czytać
    2 . Regulacja wielkości czcionki.

Gdyby ewentualnie panasonic zrobił taką poprawkę to by było super

hihihi ostatnio kumpel do mie przyszedł i powiedział że jego szwagier kupił sobie jakieś dvd no name w biedronce z logo biedronki. I ma ono wszystko tzn wybur pliku tekstowego wielkość czcionki. I wyświetka zawartość całej płyty tzn nawet pokazuje pliki których nie idzie odczytać
    hihihi
    czyżby inżynierowie z biedronki byli lepsi od inżynierów z panasonica???
    hihihi
    Robert76
    Level 12  
    Nie są lepszymi Inżynierami,tylko taki sprzęt marki "Biedronka",musi czymś przyciągnąć klientów.Natomiast Panasonic lub Sony wychodzi z założenia że jeśli kogoś stać na markowy sprzęt to kupuje oryginały.
    tyktyk
    Level 24  
    sprzęt markowy ale nie uniwersalny to tak samo jak kupić za małe spodnie big stara i tak ich nie będziesz używał. 99.9% procent ludzi ogląda divix bo jest za damkę. A my nie żyjemy w we Francji czy w niemczech gdzie na film orginalny dvd pracuje delikwent 10 min tylko niekiedy za taki film trzeba u nas wydać dniuwkę.
    no sam mam tego panasia i jestem z niego zadowolony jednak trzeba zwracać uwagę na niedociągnięcia
    Pozdrawiam :P