Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ravanson KWGE-K50NBTS - Piekarnik nie działa

05 Paź 2017 16:01 1410 9
 • Poziom 9  
  Witam
  Mam problem z piekarnikiem...
  Kiedy ustawie termostat na jakąkolwiek temperaturę i nie włączę żadnej grzałki dioda piekarnika świeci się, ale dużo słabiej niż przed usterką. Natomiast kiedy przekręcę regulatorem grzałek aby działała jedna lub dwie naraz to dioda gaśnie natychmiastowo. Wie ktoś co może być przyczyną? Czy zamiast "oryginalnych"części czyli termostatu i regulatora, można zastosować jakieś inne? Zdjęcia poniżej.

  Z góry dziękuje za każda odpowiedź

  Tibon 16A/250V-T125 regulator.
  Termostat T150C1-16(3)250-FSTB C2-6(1)250 WYF300S 50-300C
  Ravanson KWGE-K50NBTS - Piekarnik nie działa Ravanson KWGE-K50NBTS - Piekarnik nie działa Ravanson KWGE-K50NBTS - Piekarnik nie działa Ravanson KWGE-K50NBTS - Piekarnik nie działa
 • Poziom 9  
  antek124 napisał:
  A nie możesz sprawdzić przejść na pinach regulatora? Może któryś styk nie łączyć, (zapieczony punkt styku). Można zastosować inne aby były zgodne.
  Mógłbyś opisać jak sprawdzić i czy zwykłym próbnikiem?
 • Poziom 2  
  Czy znalazł Pan może części do tej kuchenki czy może jakiś zamiennik . Termostat T150 występuje tez w innych kuchenkach . Ile jest przyłączy w Ravansonie
 • Poziom 2  
  miałem ten sam problem. U mnie winny był termostat bimetaliczny - na tylnej ścianie piekarnika, po zdjęciu pokrywy, jest przykręcony na dwa wkręty: KSD301 (250V, 16A, NC, temp - ?? tego niestety nie wiem). Tymczasowo zmostkowałem i działa. Jak gdzieś znajdę temperatury wył/wł, to kupię i zmontuję do porządku (cena od 2,50-100,00 zł - zależy od parametrów i dostawcy). A może ktoś z forumowiczów zna już te temperatury?
  Pozdr. Ravanson KWGE-K50NBTS - Piekarnik nie działa
 • Poziom 27  
  Jest to dodatkowe zabezpieczenie więc ja zastosowałbym na temperaturę przynajmniej 30 stopni większą niż osiąga termostat regulowany ( np. regulowany maksymalnie ma 250 stopni to ten na około 300). Zawsze jest to jakiekolwiek dodatkowe zabezpieczenie a tak ,, na sztywno,, jak teraz masz to nie jest bezpiecznie.
 • Poziom 2  
  No. Bezpiecznie nie jest, ale obiad dało się zrobić. Jak dam na zbyt wysoka temperaturę "termika", to dalej nie będzie bezpiecznie, na zbyt niską - piekarnik nie będzie dogrzewał.
  Ponieważ takie zabezpieczenia są poza piekarnikiem (pomiędzy izolacją i osłoną zewnętrzną), więc wydaje mi się że temperatura wyższa od maksymalnej temperatury piekarnika, to nie będzie bezpiecznie.
  Pozdr.
 • Poziom 27  
  Może się wydawać, ale tak jest w piekarnikach. Termostat regulowany na 250°C, a zabezpieczający ten z tyłu jest na 300°C fabrycznie.