Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6-1308ew - laptop + dodatkowy monitor = rozszerzenie pulpitu

05 Paź 2017 23:01 504 2
  • Poziom 2  
    Witajcie, potrzebuję pomocy. Brak mi już pomysłów.
    Posiadam lapka HP Pavilion dv6-1308ew (grafika od Radeona, HD 4650) i podłączam go za pomocą kabla HDMI do monitora BENQ GW2270. Ustawiam ekrany w tryb rozszerzenia i zaczynają się cyrki (na lapku w roli wyjaśnienia system WIN 7 Home Premium SP1, grafika nie ma wsparcia od producenta od 10.2013 r).
    Natywną rozdzielczością dla mojego HP jest wielkość 1366x768 a dla benka Full HD 1920x1080. Po podłączeniu lapka z monitorem jak wcześniej wspomniałem, na ekranie monitora (czyli na benku) wyświetla się pulpit wielkości tego z laptopa. Chciałbym go powiększyć do rozdzielczości monitora czyli do Full HD.
    W opcjach monitora sprawdziłem, iż jest informacja, że obraz aktualnie nadawany jest w rozdzielczości Full HD 1920x1080 i faktycznie jak otworzę np. przeglądarkę to obraz jest na całym ekranie. Teoretycznie problem powinienem mieć z głowy. Niestety problem pozostaje ale tylko z tym pulpitem, gdzie dookoła jest czarna ramka. Próbowałem w opcjach grafiki Radeona pozmieniać ustawienia (zakładka moje płaskie panele cyfrowe) opcje skalowania. Przestawiłem na 0% procent i nic......Dalej wielkość pulpitu na monitorze jest taka sama. Zrobiłem aktualizację biosa i też nic.
    Problem na chwilę rozwiązała aktualizacja Windowsa do 10-tki. Było wszsytko tak jak chciałem, ale nie na długo. Weszła jakaś kolejna aktualizacja do 10-stki i właśnie wtedy na monitorze (na benku) zmieniła się wielkość pulpitu na taka małą z czarną ramką dookoła.

Dla przykładu dodam że posiadam w rodzinie drugiego lapka, też HP model dv6-6b70ew (system Win 7 home premium sp1, dwie grafiki zintegrowana intela oraz dedykowana amd). Podłączam go kablem hdmi z benkiem gw 2270 i problem całkowicie znika. Wszystko jest tak jak chcę.
    Nie wiem gdzie leży problem. Zależy mi na tym aby mój hp wyświetlał mi na zewnętrznym ekranie "pulpit" w rozdzielczości monitora full hd a nie rozdzielczości laptopa.
    Będę wdzięczny za każdy pomysł i pomoc ;)
  • Poziom 43  
    adrianpawelpiotr napisał:
    Próbowałem w opcjach grafiki Radeona pozmieniać ustawienia (zakładka moje płaskie panele cyfrowe) opcje skalowania. Przestawiłem na 0% procent i nic......Dalej wielkość pulpitu na monitorze jest taka sama.

Zamieść screen z tej zakładki CCC. Ciekawe czy masz tam jeszcze jakieś opcje.
    Wygląda to jak błąd sterownika oczywiście:
    adrianpawelpiotr napisał:
    Problem na chwilę rozwiązała aktualizacja Windowsa do 10-tki. Było wszsytko tak jak chciałem, ale nie na długo. Weszła jakaś kolejna aktualizacja do 10-stki i właśnie wtedy na monitorze (na benku) zmieniła się wielkość pulpitu na taka małą z czarną ramką dookoła.

Gdybyś tylko wiedział, która to.
  • Poziom 2  
    Mądry Polak po szkodzie. Aktualizacja weszła automatycznie....z resztą i tak musiałem powrócić do Win7 ponieważ Win10 zablokował całkowicie obsługę i sterowanie graficzną oraz dźwiękową. Chyba z racji tego, że oficjalnie już nie ma do tego wsparcia na mój laptop. Przynajmniej tak sobie to tłumaczę.
    Wysyłam ten screen: