Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kangoo II 2011 - Wycieraczki, światła

TheBiSHoP 06 Paź 2017 01:40 1863 5
  • #1 06 Paź 2017 01:40
    TheBiSHoP
    Poziom 10  

Auto Renault Kangoo II 2011

Problem jest następujący. 3 lata temu w aucie przestały działać wycieraczki na trybie przerywanym i obu biegach, lecz działały podczas używania spryskiwacza. Gdzieś w między czasie przestały działać również światła długie, p. mgielne przód i tył. Klient używał auta na krótkich odcinkach więc olał problemy i tak jeździł. Dziś pojechał gdzieś dalej w ulewie i poleciał dym z manetek, przestraszył się i odstawił auto do naprawy. W manetce przegrzały się styki od sprysków i nadpaliło styki w zasadzie nie ma się co dziwić skoro były zaprojektowane na krótkotrwałe użycia a od trzech lat były cały czas załączane żeby wywołać pracę wycieraczek. Zamówiłem mu nowe manetki i tyle, ale bardziej ciekawi mnie geneza problemu i mimo , że jestem starym volkswageniarzem gdzieś tam ze szpargałów wykopałem CLIP'a którego kiedyś kupiłem dla jednego auta.

i teraz tak w aucie są błędy w silniku od sterowania tempomatu (pomimo że sterownik widzi wciskanie przycisków na kierownicy) i w UCH jeden błąd (DEF228 CO.0) od manetek. pomimo błędu w wartościach mierzonych UCH widzi położenie wszystkich przełączników w manetkach od świateł, mijania, długich, p.mgielnych, wszystkie tryby wycieraczek, starowania komputerem itp. wszystko jest ok . Wszedłem więc w UPC (czy jak to się tam w renówkach nazywa) i bloki mierzone nie wiele tam pokazują ale wykonując testy elementów wykonawczych wszystko pięknie działa. Światła się zapalają, wycieraczki działają na obu biegach. Zupełnie jakby leżała komunikacja między UCH, a UPC albo jedno nie nadaje albo drugie nie odbiera danych jednak zakładam że generowało by to jakiś błąd albo w UCH lub UPC. UPC wyrwałem z auta i wydaje się ok nie nosi śladów zalania styki w złączach są czyste, bezpieczniki całe. Auto ma 6 lat i 59 tys przebiegu, pierwszy właściciel ma auto od nowego nic nigdy nie było grzebane.

Siedzę w VAG'ach i problemy renówek są mi obce zajrzałem do tych spalonych manetek tylko ze względu na to że znam właściciela. Najchętniej pokierowałbym go do jakiegoś speca od francuzów, jakby ktoś z okolic trójmiasta chciał się tym zająć chętnie przekieruję właściciela. Jednak jeśli się nikt nie znajdzie, a ktoś rzuci dobrą radą byłbym wdzięczny.

0 5
  • Pomocny post
    #2 08 Paź 2017 22:07
    sadek1979
    Spec od samochodów

Podmień BSM .

Moderowany przez T5:

BSM w renault? Czy aby na pewno?
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

2
  • #3 09 Paź 2017 06:33
    sadek1979
    Spec od samochodów

Tak Panie Piotrze . Proszę fotkę . Renault Kangoo II 2011 - Wycieraczki, światła

2
  • #4 30 Gru 2017 13:03
    seba119
    Poziom 9  

Witam mam identyczny problem. W sterowniku UCH jest błąd stały DF227, jest on kiepsko zinterpretowany i nie wiem czego on dokładnie dotyczy. Po odpieciu manetek od wycieraczek pojawiają się błędy DF 225 226 i od manetki świateł 228. Nie wiem od czego może być błąd DF227. Nigdzie w google nie moge znaleźć. Moje przypuszczenia padają logicznie patrzać po numerze błedu na przełacznik tylko nie wiem który, od świateł czy od wycieraczek? A może zwijka bo klakson nie działa. Błedu poduszki nie ma, ale może nie być połączenia tylko na obwodzie klaksonu. Proszę o pomoc. Czego dotyczy ten numer błędu??

Według mnie sam objaw załączania świateł na stąłe i nie działania wycieraczek to może być sygnalizacja, ze w UCH wystepuje usterka (błąd), może to jest tryb awaryjny. Tak jak wyżej kolega pisze, w komputerze diagnostycznym wszystko jestem w stanie załaczyć, wszystkie funkcje są, dokładnie taka sama sytuacja, tylko w tamtym przypadku błąd DF228 dotyczył manetki świateł (przerwy w obwodzie).

1
  • #5 30 Gru 2017 23:24
    TheBiSHoP
    Poziom 10  

U mnie pomogła wymiana kompletnych manetek (lewa + prawa), zniknął błąd manetek i wszystko ruszyło. Nie drążyłem tematu czy winna była lewa czy prawa część po prostu zamówiłem komplet używanych i tyle.

1
  • #6 03 Sty 2018 21:01
    seba119
    Poziom 9  

Problem rozwiązany. Uszkodzony przełącznik świateł.

0