Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S7-1200 a komunikacja RS422

06 Paź 2017 08:42 669 2
  • Poziom 3  
    Witam,
    mam maszynę, którą muszę zbudować na sterownikach SIEMENS. Potrzebuję połączyć liniał absolutny FMAX z komunikacją RS422 lub SSI do sterownika S7-1200. Jak to zrealizować?
  • SterControl
  • Pomocny post

Specjalista Automatyk
    Jeśli dobrze pamiętam to ten liniał wypluwa pomiary co jakiś czas w formacie ASCII.
    Potrzebujesz kartę CM1241 i poczytać o komunikacji przy jej użyciu.
    Gotowy przykład możesz znaleźć Sample program S7-1200 RS 232 ASCII HyperTerminal comunications
    S7-1200 nie ma kart do obsługi SSI. Możesz pomyśleć o wykorzystaniu czegoś większego, ale to już inna liga cenowa. Np. ET200SP i moduł pozycjonowania TM.
    W załączniku program przykładowy z powyższego wątku na forum Siemens w wersji TIA V13.
  • SterControl
  • Poziom 3  
    Dzięki
    Zakupiłem zestaw startowy S7-1212c z wyświetlaczem hmi400 i moduł komunikacyjny CM 1241- RS422/485 mam również dwa falowniki z modułem głównym SINAMICS G120 CU240E-2PE (o ile podaję dobre dane) liniał do odczytu FMAX po RS422
    W ramach dodatkowej aktywności na zajęciach potrzebujemy napisać programu sterujący aby jeden falownik podnosił i opuszczał szczotki na wybraną wysokość, wartość na jaką mają się podnieść czy opuścić szczotki ma być wpisywana na panelu i po naciśnięciu START silnik ma się pozycjonować.
    Drugi falownik ma sterować podajnikiem, z panelu ma być wpisywana prędkość z jaka ma się poruszać.
    Jest to pierwsze spotkanie z tym oprogramowaniem oraz siecią PROFINET prosił bym o porady, pomoc, jakiś przykładowy program by wiedzieć od czego zacząć.
    Basic V14 SP1Mam oprogramowanie SIMATIC STEP 7 Basic V14 SP1