Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Używana pralka miele do 1500zł

maciek_1992 28 Paź 2017 06:33 2739 35
  • #31 28 Paź 2017 06:33
    adamkowalski431
    Poziom 15  

Ja wlasnie oczekuje na swoja uzywana miele ktora kurierem jedzie do mnie i licze ze bedzie ok. A nawiazujac do Amica to jest to totalny gniot. U mnie pralka byla 10 lat, i tylko dzieki mnie tyle. 3 razy reanimowany sterownik. Za 4 procesor dostal strzalai juz krew sie przelala. Wymiana lozysk, pompy, zaworu aqa cos tam, grzalka nowa. Korozja obudowy. Nieszczelne zawory.Ogolnie to amica gowno. Kuchenka tez amica i juz nie swieca wszystkie diody na wyswietlaczu godziny. Zaryzykowalem w 3825 miele za 1000 z przesylka i zobacze co to jest

Dodano po 1 [minuty]:

Nowe pralki to chyba tylko lg z wysokiej polki maja wymienne lozyska a reszta bebny klejone albo skrecane tylko ze trzeba cala polowke kupic bo lozyska wklejane

• #32 28 Paź 2017 09:31
    ^ToM^
    Poziom 34  

adamkowalski431 napisał:
    Ja wlasnie oczekuje na swoja uzywana miele ktora kurierem jedzie do mnie i licze ze bedzie ok. A nawiazujac do Amica to jest to totalny gniot. U mnie pralka byla 10 lat, i tylko dzieki mnie tyle.

Dodano po 1 [minuty]:

Nowe pralki to chyba tylko lg z wysokiej polki maja wymienne lozyska a reszta bebny klejone albo skrecane tylko ze trzeba cala polowke kupic bo lozyska wklejane

Miejmy nadzieję że się będzie dobrze spisywać- o zasadności swojego zakupu przekonasz się przy pierwszej awarii. Bo chyba tak należy na to patrzeć. Myślę, że jak współczesna pralka podziała 5-6 lat, ale gdzie pierze się nią każdy tydzień to należeć to uznać za dobry wynik. Twoja Amika nie była aż take zła skoro dopiero po 10 latach zdecydowałeś się na wymianę. Przecież chyba nikt rozsądny nie planuje kupna pralki na 20 czy 30 lat. Bo jaki niby miałoby to sens? Tak samo jak z telewizorem, kuchenką, zmywarką, itp. Już w 5 letniej design trąci myszką a co dopiero w 10 czy 20 letniej. Wymaganie dziś aby pralka miała niebotyczną wytrzymałość jest nieuzasadnione. Szczególnie przy dzisiejszych cenach i dostępności urządzeń. To może miało sens w latach 80 gdzie pralki rzucano na sklep raz w roku albo rzadziej i jeszcze trzeba było mieć wtyki u kierownika sklepu. Dziś można kupić od ręki. Ostatnia rzecz nad którą bym się doktoryzował to trwałość pralki. Rzecz jasna warto wiedzieć czy taką pierdołę jak łożyska da się wymienić, bo tym można przedłużyć życie o kilka lat. Jednak nawet i dziś to pewnie sporo pralek się znajdzie gdzie łożyska się da wymienić. Zapewne lepiej taką kupić. Jednak przede wszystkim szukać należy urządzenia z możliwie długą gwarancją producenta. Bywają promocje i można kupić nawet z 3 i więcej letnią gwarancją. Warto tedy dać dwie, trzy stówy więcej za taką opcję.

• #33 28 Paź 2017 15:00
    adamkowalski431
    Poziom 15  

Moja amica kolego po trzech latach już była nieopłacalna do naprawy ale ja sam lutowałem szukałem i części mnie kosztowały tylko 5 zł a nie 300zl.A design mnie nie obchodzi. Do mielaka części suma sumarum wychodzą tak samo. A wykonanie sprzętu i przemyślane działanie na szkodę konsumenta w sektorze agd powoduje u mnie mdłości. w dzisiejszej pralce tylko wymiana łożysk po 4 latach dyskwalikuje ja w kosztach naprawy.

Dodano po 3 [minuty]:

Każdy zakup samodzielny nie stanowi problemu ale jak kumuluje się większa ilość takich zakupów w jednym czasie wtedy jest szkoda.

• #34 29 Paź 2017 14:03
    maciek_1992
    Poziom 13  

^ToM^ napisał:
    Myślę, że jak współczesna pralka podziała 5-6 lat, ale gdzie pierze się nią każdy tydzień to należeć to uznać za dobry wynik

Widzę, że nie czytałeś dokładnie tematu. Pralka w której padły łożyska (pierwszy raz w jej życiu) miała 26 lat! U mnie była ponad 10 i nie prała raz na tydzień tylko raz DZIENNIE!
    Licząc te 6 lat po 52 tygodnie to ok 312 prań tyle to moja robiła w niecały rok Ty tego serio nie potrafisz zrozumieć?
    Przez te 10 lat wymieniłem w niej fartuch za 70zł i to tylko ze względu na zgromadzony kamień - woda jest u mnie mega twarda i pompę wody za ok 100zł powód podobny. TYLE nic więcej się z nią nie działo.
    Co do pralki szwagra chodziło mi raczej o to, że w miele 1400obr/min to min widać jak znasz się na temacie ;)

• #35 29 Paź 2017 14:08
    adamkowalski431
    Poziom 15  

maciek ja tez błąkałem się w ciemnościach aż zobaczyłem światło MIELE się nazywa

Dodano po 40 [sekundy]:

Dziwne ale każdy mechanik agd tylko miele poleca.

• #36 02 Lis 2017 00:35
    maciek_1992
    Poziom 13  

Zamykam temat, dalsza dyskusja z teoretykami nie ma sensu a pralkę kupiłem.