Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B590 Model:20206 - Nie wyłącza się całkowicie, po poruszeniu startuje

Smith81 06 Paź 2017 13:43 312 2
  • #1 06 Paź 2017 13:43
    Smith81
    Poziom 5  

Witam,
    trafił mi się laptop Lenovo, problem polega na tym, że przy próbie zamknięcia systemu gaśnie matryca, lecz sam laptop pracuje (wentylator, dysk, podświetlony przycisk włączania).
    Drugi problem jaki zauważyłem to gdy laptop jest wyłączony wystarczy nim poruszyć np. przesunąć, zacząć zamykać klapkę z matrycą by laptop zaczął się uruchamiać, jednak nie zdąży się system uruchomić, gdyż laptop sam się wyłączy (najdalej wyłączył się w momencie wyświetlania loga).

Uruchamiając go normalnie z przyciska pracuje normalnie, jedynie nie chce się zamknąć prawidłowo.
    -Na zasilaniu bateryjnym, sieciowym (z baterią, jak i bez niej) sytuacja się powtarza (bynajmniej z wyłączaniem - nie sprawdzałem czy się też zacznie uruchamiać w takich wypadkach- po poruszeniu).
    -BIOS przywrócony do ustawień fabrycznych
    -Wyłączone wszystkie usługi i aplikacje firm trzecich

Dodam jeszcze, że przy próbie uśpienia sytuacja wygląda tak samo jak przy próbie wyłączenia - obraz gaśnie, laptop pracuje i nie reaguje na żadne przyciski.

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Aktualnie nawet po naciśnięciu włącznika po kilku sekundach laptop się wyłącza, podejrzewam więc uszkodzoną płytę główną.

0 2
  • #2 06 Paź 2017 14:35
    ul1002

Poziom 35  

Trzeba go otworzyć aby wykluczyć usterki tasiemek, przycisku power, czujnika klapy, dodatkowych urządzeń.

0
  • #3 06 Paź 2017 23:37
    Smith81
    Poziom 5  

Czujnik zamknięcia raczej był w porządku, reagował na zamknięcie - jednak sytuacja z czarnym ekranem się powtarzała.

Pomogła jedna z następujących czynności, bądź kilka z nich:
    1) Wyczyszczenie z kurzu
    2) Reset CMOS poprzez wyciągnięcie bateryjki
    3) Prawidłowe wpięcie tasiemek

Po tych czynnościach laptop reaguje poprawnie na wyłączanie, usypianie.

0