Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Ulrich KO 21, błąd 15 po zgaszeniu płomienia

kossy77 06 Paź 2017 13:14 261 1
 • #1 06 Paź 2017 13:14
  kossy77
  Poziom 8  

  Witam, mam następujący problem z piecem. Po zakończeniu funkcji grzania, po ok 1-2 sek, pojawia się błąd 15. Czasami za każdym razem, czasami po kilku, kilkunasty cyklach gaszenia. Po resecie piec zazwyczaj zapala normalnie, choć nie zawsze ten błąd ustępuje i trzeba odczekać. Zaczął się pojawiać gdy uruchomiłem c.w.u. Poprzedni cały sezon grzał tylko w funkcji c.o. i żadnych błędów nie miałem.
  Piec kupiłem używany z zepsutym zaworem trójdrożnym. Był odłączony, ustawiony tylko na c.o. Udało mi się go naprawić (uszkodzony był napęd). Testowałem, pracował bez zastrzeżeń. Po podłączeniu piec pracował poprawnie na c.o. cały sezon.
  Gdy tylko podłączyłem instalacje do c.w. po pierwszym odcięciu ciepłej wody wyskoczył błąd 15 (awaria głównej automatyki kotła). I od tego się zaczęło. Błąd wyskakuje zawsze po zgaszeniu na c.w. i nie zawsze od razu po zgaszeniu na c.o.
  Swoje podejrzenia kieruję w stronę tego zaworu, może zbyt wolno działa? ma jakieś opory? co sterownik interpretuje jako błąd.
  Co może być jeszcze przyczyną? W instrukcji skąpo jest o tym napisane.

  0 1
 • Relpol
 • #2 10 Lis 2017 10:24
  kossy77
  Poziom 8  

  Awarię udało mi się usunąć, na płycie wypalona była ścieżka i jeden opornik w linii sygnału sondy płomienia co powodowało później także błąd 03. Przyczyną awarii prawdopodonie była wilgoć w piwnicy i przeskok iskry z elektrody zapalającej na elektronikę.
  Piec Ulrich KO 21, błąd 15 po zgaszeniu płomienia

  0