Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TLF 070-008

staszekk7 06 Aug 2005 12:38 1465 20
    staszekk7
    Level 18  
    Witam
    Proszę o pomoc gdzie kupić lub czym zastąpić ten trafopowielacz bije wysokim po rdzeniu z przewodu a może uda się go naprawić tylko czym, pytam wszędzie w sklepach hurtowniach ale nikt nie zna takiego trafa jest to telewizor Phoenix7777 próbowałem go zakleić silikonem żeby sprawdzić czy telewizor będzie chodzić teraz wysokie strzela bardzo rzadko ale ekran ciemny wysokie jest kineskop żarzy
    co może być przyczyną nie swiecenia ekranu bo niewiem czy warto szukać nadal trafa jeśli są jeszcze inne usterki czy się opłaci gdzie ewentualnie zdobyć schemat jeszcze raz proszę o pomoc
    mietex
    Level 25  
    Witam !
    Jakie jest napięcie S2 oraz na katodach kineskopu ?
    staszekk7
    Level 18  
    Tak więc napięcia na katodach to około 180V na siatce 2 chyba-0.5V

Dodano po 8 [minuty]:

pomyłka na siatce 2 150V a na siatce 1 -0.5V

Dodano po 5 [sekundy]:

pomyłka na siatce 2 150V a na siatce 1 -0.5V
    mietex
    Level 25  
    Witam !
    Według mnie napięcia na katodach są za wysokie, spróbuj na razie podnieść napięcie S2 potencjometrem na trafopow. Przy prawidłowym wysokim ekran powinien zaświecić. Napisz do jakiej wartości można podkręcić S2 i na czym są zrobione końcówki wzm. wizyjnych.
    staszekk7
    Level 18  
    Witam i dziękuje za zainteresowanie porównywałem te trafa uzwojenia są troche inne niż te na schemacie z netu prubowałem potkręcić S2 ale trafo zaczyna strzelać i TV się wyłącza sam, tak że nie mogę zmieżyć tego napięcia wzm. wizji są zrobione na tranzystorach BF869S Plyta główna ma oznaczenia 58G 190-06 albo karteczka z boku 83U110 nigdzie nie mogę znależć nic na temat tego TV może podam układy które w nim występują
    SDA 20 563-A518
    SDA 52 48-5TR
    SDA 52 31-5
    TEA 2029CV
    TDA 4680
    UDG 1466DC
    Może to coś powie na temat tego TV kto jest jego producentem? bo też tego nie wiem
    staszekk7
    Level 18  
    A więc sytuacja wygląda tak wyrzuciłem silikon z trafopowielacza którym był zaizolowany i użyłem taśmy izolacyjnej wysoko napięciowej w tej chwili po podkręceniu trafa ekran swieci i nie bije wysokim są na nim białe linie poziome i nie reaguje na regulacje jaskrawośći ani kontrastu czyli oprucz swiecenia nic się nie dzieje co robić dalej , bo chciałbym znależć pozostałe usterki żeby stwierdzić czy opłaca się go naprawiać proszę o dalszą pomoc z góry dziękuje
    mietex
    Level 25  
    Witam !
    A co z głosem ?
    Spróbuj przełączyć na AV i podać sygnał po niskiej.
    staszekk7
    Level 18  
    Tak więc po przełączeniu na AV nic się nie zmienia tylko te paski białe jak by bardziej nieruchomieją, podłczałem DVD przez euro ale niema nic głosu też jest brak, ten TV ma menu ekranowe które powinno być jeśli tor wizji będzie sprawny? co robić dalej?

Dodano po 4 [minuty]:

A może jeszcze dodam że koncówka mocy audio chodzi czyli jest zasilana i buczenie jest jak dotknę wejścia
    mietex
    Level 25  
    A jakie są napięcia na szynie, np. 27, 28 noga TDA4680 ?
    mietex
    Level 25  
    Witam !
    Moim zdaniem coś Ci przywiera szynę, prześledź które uklady są nią objęte i po kolei odłączaj. Na nodze 28 powinien się pojawić stan wysoki.
    Jak strzelało wysokie mogło upalić któryś scalak. Niestety nie mam schematu.
    staszekk7
    Level 18  
    Dziękuje spróbuje poszukać choć bez schematu będzie ciężko czy zdobycie schematu według Pana jest możliwe? gdzie ewentualnie go szukać . Czy nie orientuje się Pan do jakiego TV może on być podobny według US które tu opisałem. on został przywieżiony z Austri , chciałbym go zrobić bo obecnie mam bardzo starego Blaupunkta w którym siada juz kineskop a na nowy mnie nie stać

Dodano po 41 [minuty]:

Po odłączeniu modułu TXT pokazuje sie na ekranie charakterystyczny śnieżek ale znika po ok 3sek i dalej jest to samo, nawet na ekranie pokazuje się na króciutko menu ekranowe ale znika po sekundzie, co robić dalej?
  • Helpful post
    mietex
    Level 25  
    Czy po wyjęciu TXT stany na szynie są wysokie ?
    Jeśli tak to spróbuj ustalić który scalak przywiera i powieś jego nogę w powietrzu. Strzelam tak na chybił trafił - bez modułu TXT może nie iść, trzeba by pewnie robić zwory. Co do schematu to jak na razie żadnego
    <bliźniaka> nie udało mi się znaleźć.
    staszekk7
    Level 18  
    Witam w module TXT podwiesiłem nogi układu SDA5248 19SCL i 20SDA i go włożyłem ale nic się nie zmieniło obraz wskakuje na jedną sek. po włączeniu i pozostają nadal białe pasy, napięcie na szynie na czuwaniu jest 4,45V a po włączeniu spada do 2,8V co robimy dalej?
    staszekk7
    Level 18  
    Witam
    Zmniejszyłem napięcie na siatce2 i telewizor gra, pozostał jeszcze problem foni jest tylko szum, oczywiście przez euro jest głos po wejściu w menu serwisowe jest tabelka w której jest BG DK I L oswietlone są na bialo jak ustawić DK, a może się nieda i trzeba przestrajać fonie, jak to sprawdzić, chciałbym dodać że posrednia jest zabudowana w pudełku metalowym jak głowica wcz niemam schematu więc nie wiem co tam siedzi w pcz i gdzie w razie konieczności podłączyć fonie równoległą czy może co innego telewizor jest stereo. proszę o pomoc

Dodano po 13 [minuty]:

A jeszcze chciałbym zapytać czy regulacja ostrości odbywa się tylko na trafopowielaczu czy jeszcze innym sposobem bo obraz ma słabą ostrość i na trafopowielaczu nieda się ustawić a mój telewizor blaupunkt chociaż kolory już się srebrzą to ostrość ma lepszą
    staszekk7
    Level 18  
    Witam
    Nie ma chętnych do pomocy czy kol. mietex który mi tak wiele pomógł już zrezygnował z pomagania mi? dzięki jego radom już daleko zaszedłem z tym TV proszę o więcej już niewiele zostało abym mógł się cieszyć oglądaniem i dzwiękiem.
    Pozdrawiam
    staszekk7
    Level 18  
    Witam
    Po raz kolejny proszę o pomoc chciałbym skończyć naprawe tego telewizora i cieszyć się oglądaniem w tej chwili stoi rozkręcony niewiem jak z fonią i czy ostrości obrazu nieda się poprawić
  • Helpful post
    mietex
    Level 25  
    Witam !
    Kolego <staszek7> przepraszam, że nie mogłem wziąć udziału w rozwiązaniu Twojego problemu do końca-(malowanie ścian ważniejsze ! ), ale jeśli się z nim jeszcze nie uporałeś odezwę się jutro.