Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blomberg WTA 3920 - Po próbie włączenia wysadziła zabezpieczenie automat.

maciez 06 Oct 2017 18:36 441 0
    maciez
    Level 10  
    Witam
    Ze względu na rozmiar mieszkania i małą łazienkę oraz położenie, wilgotny klimat, półtora roku temu wybór padł na pralko-suszarkę otwierana z góry. Ponieważ nie znalazłem tego typu urządzenia wśród nowych produktów wybór padł na zakup komisowy. Dwa tygodnie przy próbie włączenia wysadziło bezpiecznik automatyczny, po jego włączeniu kontrolka na pulpicie z pokrętłami świeci się, ale pralka nie działa.

Zawołany fachowiec stwierdził, że pewnie silnik, skasował 100 zł zaliczki, wziął silnik i powiedział, że się pojawi. Po 2,3 dniach pojawił się z drugim, który po podłączeniu nie usnął problemu, pralko-suszarka dalej nie działa. Stwierdził, że może to być jakiś moduł (koszt ok. 800 zł) i za diagnozę chciał zabrać tę stówkę (cwaniak). Kiedy po wyperswadowaniu mu, że żadna diagnoza nie została postawiona uniósł się honorem, oddał zaliczkę i na pamiątkę zostawił niezamontowany silnik na podłodze obok pralki. Na tym przeboje z bohaterami wypisz wymaluj "programu usterka" nie skończyły się.

Następny "poważny" warsztat AGD umówił na kolejne 2 terminy (o pierwszym zapomniał) i drugiego również nie dotrzymał bez żadnego powiadomienia, straciłem 2 dni po 1,5 godziny (zwolnienie z pracy). Rozumiem, że się nie porywam na naprawę, o której nie mam zielonego pojęcia, ale przyzwoitość nakazuje dotrzymania ustalonych terminów, a przynajmniej kontaktu w przypadku rezygnacji. Żeby przestrzec wszystkich potencjalnych klientów podaję stronę serwisu http://www.naprawapralek-gdansk.pl/kontakt/, a teraz do meritum.

Ponieważ problem mam w dalszym ciągu szukam kogoś poważnego w Gdańsku kto zajmie się w sposób fachowy naprawą tego sprzętu lub chociaż określeniem czy się da to naprawić. Przypominam typ pralko-suszarki Blomberg WTA 3920.

Z chęcią kupiłbym nowy produkt o takich określonych właściwościach, ale przeszukałem z pomocą wujka Google sieć i pralko-suszarek otwieranych z góry szerokości 45 do 55 cm nie widzę. Każdy doradca w sklepach AGD próbuje wcisnąć mi sprzęt duży otwierany z przodu lub dwa urządzenia jedno na drugim, ale jak mówiłem brak miejsca ogranicza mnie do określonego wyboru - 2 w 1 i rozmiar wskazany wcześniej. Jeśli ktoś zna producentów albo lepiej konkretne modele o takich właściwościach dostępne w handlu proszę o wskazanie, z góry dziękuję.
    Pozdrawiam szanownych forumowiczów Maciek