Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nie uziemiona obudowa. - SilentiumPC Vero L1 500W

06 Paź 2017 22:02 684 6
  • Poziom 3  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu na słuchawkach i głośnikach słychać brzęczenie.Na nagraniach z mikrofonu również słychać brzęczenie. Jak złapię obudowę mocno rękami to brzęczenie ustaje. Na forach ludzie piszą ,że ich prąd kopie jak tak zrobią ,ja nic nie czuję. Sytuacja jest o tyle ciekawa ,że ponoć uziemienie w gniazdku jest. Nawet podłączone (przynajmniej tak twierdzi ojciec). Niedawno elektrycy wymieniali nam gniazdka ,więc podejrzewam ,że oni również zauważyliby to jeśli uziemienie byłoby niepodłączone. U brata mikrofon działa w porządku - zero brzęczeń ,dźwięk taki jak powinien być. Brat ma pokój obok ,a gniazdko zasilające jego PC`ta jest nawet w tej samej ścianie tylko po drugiej stronie.

Ja się na elektryce nie znam ,a problem chciałbym wyeliminować ,więc tu moje pytanie.Jak się do tego zabrać?Co mam zrobić ,sprawdzić?
    Na forach wyczytałem ,że można pociągnąć drut od komputera do grzejnika ,ale nie wiem czy u mnie ma to sens skoro uziemienie ponoć jest.

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W
    Obudowa: SilentiumPC Gladius M20

Listwa (z uziemieniem) jest podłączona do gniazdka. Do listwy jest podłączone: monitor,głośniki,router,modem,PC. Bez uziemienia są: router,modem i głośniki.
    Poniżej zdjęcia stanowiska:
    Nie uziemiona obudowa. - SilentiumPC Vero L1 500WNie uziemiona obudowa. - SilentiumPC Vero L1 500WNie uziemiona obudowa. - SilentiumPC Vero L1 500WNie uziemiona obudowa. - SilentiumPC Vero L1 500WNie uziemiona obudowa. - SilentiumPC Vero L1 500WNie uziemiona obudowa. - SilentiumPC Vero L1 500WNie uziemiona obudowa. - SilentiumPC Vero L1 500W
  • Poziom 32  
    "Od jakiegoś czasu na słuchawkach i głośnikach słychać brzęczenie.Na nagraniach z mikrofonu również słychać brzęczenie." - od jakiegoś czasu, czyli wcześniej tego nie było? Co się zmieniło w konfiguracji komputera / komputerów?

"Niedawno elektrycy wymieniali nam gniazdka" - problem pojawił się po wymianie, czy był już wcześniej?
  • Poziom 3  
    rzymo napisał:
    czyli wcześniej tego nie było? Co się zmieniło w konfiguracji komputera / komputerów?

Trudno powiedzieć bo problem występuje już od dłuższego czasu (około pół roku) z różnym nasileniem.A przez te pół roku zmieniło się wszystko:PC ,wymiana kabli w ścianach,biurko,internet.Chyba tylko monitor i listwa zasilająca jest ta sama.Starego PC`ta już nie mam ,ale podejrzewam ,że tam też występował ten problem tylko w mniejszym stopniu.Ja i kumpel mieliśmy te same mikrofony.U niego była 2 razy lepsza jakość.U mnie raz na jakiś czas mikrofon zaczynał brzęczeć.Coś kombinowałem w ustawieniach ,a potem problem sam ustawał niezależnie od moich starań.Dlatego trudno powiedzieć od jakiego czasu występuje problem.Parafrazując klasyka "Pojawia się i znika" :D
    rzymo napisał:
    problem pojawił się po wymianie, czy był już wcześniej?

Był już wcześniej ,a wizyta elektryków raczej nie miała na to żadnego wpływu.
  • Poziom 43  
    A także w konfiguracji "domu" jakieś nowe urządzenie w gniazdku (nowa ładowarka do telefonu albo nowa żarówka energooszczędna?). Po odpinaj też wszystko od USB i zobacz czy pomaga.
    Trik z grzejnikiem możesz wypróbować jeśli w gniazdku uziom jest to dodatkowy nie zaszkodzi.
  • Poziom 3  
    Wypiąłem wszystkie kable z komputera po za zasilającym,od monitora i mikrofonu.Nic się nie zmieniło.
    Ciężko wymienić wszystkie urządzenia ,które się zmieniły przez ostatnie pół roku.Jutro się ojca zapytam to napiszę.
  • Poziom 43  
    Znaczy nie wymieniaj bo to sensu nie ma. Zacznij od okolic komputera (swój pokój i jeśli wiesz jak masz obwody rozprowadzone to dalej po swoim obwodzie zasilania) odłączaj po jednym urządzeniu (wszystko ładowarki,światła gaś, nawet kiedyś był tu ktoś co mu lodówka robiła psikusy ;) ).
    Inna jeszcze lepsza a na pewno szybsza opcja to zabierz PC do pokoju brata podepnij pod jego listwę i zobacz czy będzie git. Jak będzie to zabierz jego listwę do siebie i sprawdź. Itd itp drogą eliminacji. Sprawdzaj po kolei listwę monitor gniazdko sprawdzisz jak podepniesz sprzęt u brata. Możesz nawet spróbować przeciągnąć przedłużacz od brata byle był 3 żyłowy z uziemieniem.
    Nie ma lepszej metody a kolejność zasadniczo dowolna - co ci łatwiej. I tak na logikę musisz sobie to sprawdzić.
  • Poziom 3  
    Pora wkońcu zamknąć temat :P
    Do dziś nie wiem co było przyczyną ,aczkolwiek się domyślam. Od czasu kiedy bardziej dbam o to żeby nie było wilgoci w pokoju problem występuje znacznie rzadziej.