Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Meriva 1.6 - Gaśnie przy niskich obrotach na rozgrzanym silniku

06 Paź 2017 23:36 1068 5
  • Poziom 13  
    Witam,

W mojej Merivie I 1.6 (Z16XE, 270tyś km) pojawił się następujący problem. Na rozgrzanym silniku przy hamowaniu i niskich obrotach samochód gaśnie. Można go odpalić ale przy każdej próbie hamowania powtarza się sytuacja (raz miałem problem z odpalaniem na szybko - trzeba było kilka razy długo kręcić). Po ostygnięciu sytuacja wraca do normy. Jechałem dzisiaj znowu tym razem w nocy i przy niskich temperaturach i spokojnej jeździe dojechałem 30min bez żadnego zgaśnięcia. Wlałem dzisiaj do pełna lepszego paliwa i dobry preparat do czyszczenia układu paliwowego (ATOMEX XADO MULTICLEANER), ale na razie bez żadnych zmian. Posiadam OP-COM aczkolwiek nie pokazuje on tak dużo jak przy Astrze H. Jedyny błąd jaki znalazłem to C0161 (4) Przerwany obwód włącznika hamulców. Na jakie parametry można zwrócić uwagę w OP-COMie? Co może być przyczyną tego?

Dzięki i pozdrawiam
    Darek
  • Poziom 12  
    Sprawdz przewody podciśnieniowe , poszukaj , posłuchaj na zapalanym silniku charakterystycznego syczenia .
    Wyczyść silniczek krokowy od wolnych obrotów .
  • Poziom 29  
    Zrobiłeś diagnostykę , masz błąd i jeszcze pytasz "Co może być przyczyną tego?"
  • Poziom 12  
    Wyczyść styki od tego czujnika , przy pedale hamulca .
  • Poziom 13  
    wymieniony czujnik położenia wału i po problemie:)
  • Poziom 13  
    wymieniony czujnik położenia wału i po problemie:)

Dodano po 33 [sekundy]:

wymieniony czujnik położenia wału