Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford 6000CD RDS Focus MK1 - Dołożenie AUX bez silent CD

ekipa 06 Paź 2017 23:37 1728 4
  • #1 06 Paź 2017 23:37
    ekipa
    Poziom 11  

Witam. Znalazłem w sieci temat, iż można się wpiąć sygnałem analogowym poprzez kondensatory (10uF) pod procesor do fordowskiego radia. Sygnały są niby przełączane z automatu mikrokontrolerem, który jest na płycie głównej (różnica potencjałów?). Gdy dźwięk nie jest podawany z auxa to pojawia się dźwięk ze stacji radiowej i na odwrót. Ponoć sygnały nie nakładają się na siebie.Zastanawiam się czy to nie jest mit, a kolega ze wschodu o czymś nie napisał. Sam wujek google również za wiele nie tłumaczy w tej kwestii.

Ford 6000CD RDS Focus MK1 - Dołożenie AUX bez silent CDFord 6000CD RDS Focus MK1 - Dołożenie AUX bez silent CD

Prosiłbym o pomoc mądrzejsze głowy :)

0 4
  • #2 07 Paź 2017 12:07
    BILGO
    Poziom 38  

Nie potwierdzę informacji na sto procent ale kiedyś coś podobnego robiłem tylko przy użyciu dodatkowego kanału w procesoerze. Procesor automatycznie przełaczał wejścia. W patencie wyżej wydaje mi sie że nałożą sie na siebie dźwięki, lub zniekształcą. Możliwe że autor zastosował tam jakiś mechaniczny switch.

0
  • #3 07 Paź 2017 12:20
    ekipa
    Poziom 11  

No właśnie ponoć nic takiego tam nie ma, wydaje mi się że byłoby to za proste, skoro tak wiele osób podłączało się pod kompakt, natomiast na tym filmiku słyszymy i widzimy cuda ;) Tak, wiem że na filmiku jest moduł BT, ale do jego działania wystarczy zasilanie i sygnał analogowy, więc zwykły AUX działa na tej samej zasadzie. 2 razy widać, że jest wciskana pauza i po chwili zaczyna grać muzyka (domniemam, że ze stacji radiowej).

0
  • #4 07 Paź 2017 12:23
    BILGO
    Poziom 38  

ekipa napisał:
    No właśnie ponoć nic takiego tam nie ma...

To pozostaje tylko samemu spróbować i zobaczyć co z tego będzie ;) Raczej nie zadziała. Chociaż zależy od obwodów poprzedzających jakie będzie tłumienie sygnału podstawowego.

0
  • #5 07 Paź 2017 12:31
    ekipa
    Poziom 11  

BILGO napisał:
    ekipa napisał:
    No właśnie ponoć nic takiego tam nie ma...

To pozostaje tylko samemu spróbować i zobaczyć co z tego będzie ;) Raczej nie zadziała. Chociaż zależy od obwodów poprzedzających jakie będzie tłumienie sygnału podstawowego.

Zobacz filmik wyżej kolego, sam mam mieszane uczucia.

0
  Szukaj w 5mln produktów