Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz do mieszkania, jaki najlepiej kupić.

07 Paź 2017 13:54 2109 4
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.

Poszukuje wiedzy jaki najlepiej odkurzacz kupić do 2 pokojowego mieszkania w bloku. ( 2 dość małe pokoje, kuchnia, przedpokój i łazienka)
    Chciałbym aby był dość wydajny, cichy i niezbyt uporczywy w eksploatacji. Ile na taki zakup najlepiej przeznaczyć i czym się kierować.
    Wolę spytać na forum, aby kupić dobry sprzęt, nie przepłacać oraz zasięgnąć w miarę sensownych opinii.

Myślałem jeszcze nad jakimś urządzeniem automatycznie sprzątającym jak iRobot, ale to chyba dość droga zabawa.

Cena gra rolę, ale chcę kupić odkurzacz który nie zepsuje się po roku, dwóch, jeśli wiecie o co mi chodzi.
    Jestem studentem, mieszkanie jest moje, a że chcę utrzymywać w nim dość mocny porządek, dobry odkurzacz wyjdzie mi na dobre.

Za wszystkie propozycje dziękuję,
    Pozdrawiam. :)
  • Poziom 6  
    Witam. Ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić Zelmer Jupiter ZVC425HT. Mam od mniej więcej dwóch lat. Niedrogi, worki tanie (30zł za 4szt), "turboszczotka", podczas odkurzania prawie "wciąga" dywan (trzeba redukować moc, bo tak się przysysa). 4 lata gwarancji.
  • Poziom 32  
    Miele Complete C3 Total Care EcoLine. Dość cichy. Miałem Philipsa z 500W mocy ssącej i różnica jest na niekorzyść Miele, ale za to 4 razy mniejszy pobór prądu :)
  • Poziom 10  
    Bardziej chyba "cenowo" zamkne się w 400 złotych. ;)

@marcin02154

Jak jest z odkurzaniem dywanów ?
  • Poziom 2  
    My mamy Tefal XTREM POWER CYCLONIC radzi sobie z dywanami, z sierścią i ogólnie z resztą powierzchni w domu. Ma dwupozycyjną szczotkę dzięki czemu nie trzeba zmieniać końcówek do dywanu i płaskich powierzchni typu panele, płytki. Pracuje cicho, długość kabla jest wystarczająca.