Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator MPPT i wymiana scalaka, tylko jaki ?

07 Paź 2017 13:59 420 10
  • Poziom 9  
    Cześć posiadam panel solarny oraz regulator mppt, niestety przez moją nieuwagę za krótko odczekałem po odłączeniu panela następnie odlaczyłem akumulator. Przez to regulator dostał za duże napięcie no i wystarczyło żeby go uwalić. Wiem że padł scalak który zaznaczyłem na zdjęciu ale niestety nie ma on żadnego oznaczenia, może ktoś się orientuje jaki to jest?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Sosna91 napisał:
    Regulator MPPT

Marka? Model?

Sosna91 napisał:
    za krótko odczekałem po odłączeniu panela następnie odlaczyłem akumulator. Przez to regulator dostał za duże napięcie

Coś się ten opis nie trzyma logiki.

Sosna91 napisał:
    Wiem że padł scalak który zaznaczyłem na zdjęciu

Skąd to wiesz?
    Ten regulator to jest jakaś samoróbka...
    Odrysuj schemat w tej okolicy.
  • Poziom 28  
    Na OLXie jest sprzedawca tego, więc sadzę, że był by najlepszym adresatem pytania.
  • Poziom 43  
    A na scalaczku nie ma żadnych opisów?
  • Poziom 9  
    No niestety tak jak widać na zdjęciu jest goły czarny
  • Poziom 28  
    Widać , że są szlifowane. Na oko to sterowanie mosfetów.
  • Poziom 43  
    Na zdjęciu nie widać, a ponieważ w wielu układach napis jest widoczny dopiero pod odpowiednim oświetleniem, wołałem zapytać. A szlifowania na moim monitorze nie było widać.
  • Poziom 9  
    Dowolny sterownik mosfetow będzie dobry?
  • Poziom 28  
    Skontaktuj się lepiej z tym co to zrobił i sprzedaje. Jak na zasilaniu tych scalaków pojawiło się dużo za duże napięcie, to pewnie i tam większy kontroler jest uwalony. A on prawdopodobnie jest programowalnym, więc bez wsadu i tak nic nie zrobisz.
  • Poziom 9  
    Wiem pisałem lecz chyba w weekend jest niedostępny, a mi zależy na cZasie, myślałem że może uda mi się to szybko ogarnąć i przelutowac.

Dodano po 7 [minuty]:

Okej znam już nazwę. Temat można zamknąć