Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak otwierania klatki cyfral smart 5p

turo204 07 Paź 2017 14:15 459 7
  • #2 07 Paź 2017 14:20
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Zobacz w starym domofonie do których zacisków prowadzą ściezki od przycisku otwierania. Przeanalizuj instrukcję od nowego, wszystko sie wyjaśni.

P.S. Poskracaj przewody, bo za duzo odizolowanej żyły może spowodować zwarcie,

0
  • Pomocny post
    #3 07 Paź 2017 16:02
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

jdubowski napisał:
    Zobacz w starym domofonie do których zacisków prowadzą ściezki od przycisku otwierania.

Tego akurat nie warto sprawdzać bo jak to w urmecie są to zaciski 9 i 10. Autor pytania przepiął kable dobrze.
    W starym urmecie z jednej strony obsadzony był zacisk nr 10 a z drugiej pozostawiona zworka. Może być więc tak że była to instalacja na 5 przewodów a otwieranie następowało przez zwarcie do masy ( 6). Gdyby tak było należy sprawdzić czy zwarcie przewodu szarego do masy da otwarcie, a potem już tylko odpowiednio ustawić zworkę w nowym unifonie.
    jdubowski napisał:
    P.S. Poskracaj przewody, bo za duzo odizolowanej żyły może spowodować zwarcie,
    Słuszna uwaga

0
  • #4 07 Paź 2017 16:08
    turo204
    Poziom 9  

Jestem amatorem a po starym domofonie zostało tylko zdjęcie (całe szczęście).
    Szary zawierałem z masą i nic. W słuchawce przy zmianie zworek ("bawiłem się nimi") słychać tylko albo cichsze albo głośniejsze buczenie leczę elektrozaczep nie reaguje.

0
  • #6 07 Paź 2017 16:29
    turo204
    Poziom 9  

Zawierałem, u sąsiadów działa. Chyba trzeba będzie fachowca jednak wezwać. Dzięki za rady

0
  • #8 07 Paź 2017 18:21
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Miałeś zewrzeć żółty z szarym ale na krótko, a nie gdy są podłączone. Być dryga zworka jest niepotrzebnie założona i dodaje to zwieranie do masy. Skoro u sąsiada działa to i u ciebie musi. Czy sąsiad ma wszystkie kabelki tak samo podłączone jak ty?

0