Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups EA8050 -Zacięta szuflada od fusów poprzez tłok.

bigmaki1972 07 Oct 2017 19:23 3135 7
 • #1
  bigmaki1972
  Level 2  
  Witam serdecznie!

  Posiadam od ponad 3 lat ekspres Krups EA8035. Podczas czyszczenia tabletką poszła woda od spodu. Tłok nie cofnął się do góry i zablokował szufladę z fusami. Co zrobić bo cały czas są te strzałki na wyświetlaczu i miga niebieska dioda na przycisku włącz. Czy jest szansa to naprawić i w przybliżeniu może koszt?
  Pozdrawiam!
 • #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Prawdopodobnie strzeliła zawleczka na siłowniku.
  Przyponownej próbie uruchomienia tłok nie cofa się do góry?
 • #3
  bigmaki1972
  Level 2  
  Witam i dziękuje za odpowiedź.Tak tłok stoi w miejscu,szuflady nie mogę wyjąć miga cały czas niebieska dioda i auto konserwacja non -stop.

  Dodano po 6 [godziny] 30 [minuty]:

  Jak najprościej dostać się do siłownika tak aby go zdemontować i dobrać się do tłoka?
 • #4
  muniek1981
  Level 9  
  Witam. Mam podobny problem. Podczas czyszczenia tlok został w pozycji dolnej, po restarcie słychać bylo przeskakujące sprzeglo na pompie. Rozkręcilem pompę, ciśnienie zeszło i tlok wyjechał do góry. Teraz przy uruchomieniu słychać pompę ( glosniej niż standardowo) i po chwili wyswietla się automatyczna konserwacja. Proszę o pomoc co może być przyczyną.
 • #5
  nioop

  Home appliances specialist
  W pierwszej kolejności prosimy o wyjaśnienie pojęcia "sprzęgło pompy" . gdyż taka terminologia w ekspresie nie występuje a nie chciałbym byśmy myśleli o różnych elementach.
 • #7
  nioop

  Home appliances specialist
  Nie ma..
  Dystrybutor - bo tak to się nazywa kwalifikuje się w całości do wymiany. Częsty objaw. Nowe części pozbawione są już wady.
 • #8
  blazejkolda
  Level 1  
  w moim przypadku tłok (ten w kotle - idący z dołu) stawał w górnej pozycji i blokował szufladę. okazało się, że śrubka mocująca poluzowała się i blaszka popychająca kątowała się blokując tłok w pozycji TOP.
  Sposób naprawy;
  trzeba dostać się "kotła" - zdjąć obudowę, odkręcić plastiki z góry w których zamocowany jest młynek oraz płytka z elektroniką (trzeba odpiąć kilka przewodów aby móc zdjąć tę konstrukcję) odkręcić ramię popychające krążek sparzonej kawy. odkręcić metalową podstawę. od spodu dostaniemy się do tłoka (bolec w sprężynie). od dołu potrzebny jest torx 15 a od góry dokręcamy śrubkę torxem 10.
  Skręcamy wszystko do kupy i cieszymy się kawą :)

  zaznaczam że model mojego krupsa to 8260 ale chyba seria 8xxx niewiele się różni w poszczególnych modelach