Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive ADATA USB Flash Drive, domaga się formatowania

wojtek1234321 07 Paź 2017 19:46 822 29
  • #1 07 Paź 2017 19:46
    wojtek1234321
    Poziom 28  

Pendrive ADATA USB Flash Drive, cały czas po podłączeniu do gniazda USB domaga się formatowania. Windows go widzi, inne programy też, ale praktycznie nie można nic zrobić bo co pół sekundy wyskakuje okienko:

I nie potrafię tego zatrzymać w sposób aby pendrive pozostał pod kontrolą Windowsa.

I z powodu tych wyskakujących okienek, które cały czas "zasypują" pulpit praktycznie nie można "działać" żadnym programem. Zaś po programowym "wysunięciu" żaden program go nie znajduje. Jedyne co mi się udało zrobić to sprawdzenie programem ChipGenius_v4_00 i jest taki wynik

Czy jest szansa aby "odzyskać" nad nim kontrolę, nie zależy na danych zawartych na nim.

0 29
  • #3 08 Paź 2017 00:20
    wojtek1234321
    Poziom 28  

No znalazłem tam coś takiego "SM3267AE_Q0207B2" (o takim numerze"), tylko nie wiem czy o to dokładnie chodziło. Po uruchomieniu tego programiku i kliknięciu przycisku "Start" po teście, bo widzi urządzenie i coś tam robi, wychodzi takie coś:

I nadal zaczynają wyskakiwać te okienka o formatowaniu aż do zablokowania, zawieszenia komputera.
    A tak naprawdę to sam nie wiem czy dobrze robię, czy dobrze używam tego programu i czy o to chodziło.

0
  • #5 08 Paź 2017 10:51
    wojtek1234321
    Poziom 28  

melanchel napisał:
    A w Dyna TOOL?

Dyna TOOL, trochę "pomieszał" i teraz jest takie "coś":

Okienka formatowania nie "wyskakują", komputer go "widzi" ale po kliknięciu jest komunikat:

ChipGenius tak go "widzi"

0
  • #7 08 Paź 2017 22:54
    wojtek1234321
    Poziom 28  

pidar napisał:
    Pobierz sm32Xtest Repack P0414v1.zip i za pomocą niego wgraj "nowe" firmware

Tak, ale po tej ostatniej "akcji" po wypięciu z gniazda USB i ponownym wpięciu próbował znaleźć sterowniki, z niepowodzeniem, i komputer już go przestał widzieć całkowicie, widać go jedynie w menadżerze urządzeń i w Urządzenia i drukarki jako:

Teraz to nie wiem jak się do niego dostać bo z programów to "widzi" go jedynie ChipGenius z takim efektem:

0
  • #9 08 Paź 2017 23:24
    wojtek1234321
    Poziom 28  

pidar napisał:
    Przy pracy z tym softem trzeba myśleć, a Ty ewidentnie jesteś z tych co klikają "NEXT"

Na wstępie to dzięki za pomoc (chęć pomocy), a tak w rzeczywistości to nie jestem z tych co "klikają NEXT". Po prostu użyłem tych programów klikając "start" i nic więcej, żadnych zmian ustawień i innych "kombinacji", pendrive pozostawał cały czas w porcie USB. Nie było pożądanych efektów więc wypiąłem z gniazda używając opcji bezpiecznego usuwania, gdy zobaczyłem że jest odpowiedź w temacie to chciałem spróbować zrobić zgodnie z poleceniami, ale po wpięciu go w gniazdo zaczął poszukiwać sterowników, nic nie znalazł (nie wiem co jest przyczyną tego poszukiwania i tych "efektów") i efekty są jakie są, nie wiem gdzie leży przyczyna, być może to rzeczywiście moja wina że coś zrobiłem źle. Niewielka strata, ale szkoda bo brak satysfakcji z "udanej reanimacji". Dzięki za chęć pomocy.

0
  • Pomocny post
    #10 08 Paź 2017 23:38
    pidar
    Spec od pamięci masowych

wojtek1234321 napisał:
    ... ale szkoda bo brak satysfakcji z "udanej reanimacji". Dzięki za chęć pomocy.

"Dobrymi chęciami, to piekło jest wybrukowane" :wink: , Ty dostałeś (jestem tego pewny) właściwą poradę od specjalistów.

Na koniec podaj (dla potomnych) dokładny model tego 16-gigowego pendrive'a ADATA.

0
  • #11 08 Paź 2017 23:47
    wojtek1234321
    Poziom 28  

pidar napisał:
    Na koniec podaj (dla potomnych) dokładny model tego 16-gigowego pendrive'a ADATA.

Pomoc otrzymałem, nie przeczę, być może (chyba na pewno) gdzieś popełniłem błąd, sam nie wiem kiedy i gdzie.
    Co do modelu to chyba chodzi o to:

ADATA® UV128 USB FLASH DRIVE

Przy kodzie kreskowym jeszcze jest taki opis"

AUV128-16G-RBY
    MADE IN TAIWAN

Nic innego nie widzę na nim.
    Tak praktycznie to kilka miesięcy temu był tylko raz użyty i teraz po kilku miesiącach "leżakowania" po wpięciu w gniazdo już nie "kontaktował" mając problemy z pierwszego postu.
    Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

0
  • #13 09 Paź 2017 00:21
    wojtek1234321
    Poziom 28  

pidar napisał:
    Ten z obrazka czy "żółty"

Żółty, tzn. tam gdzie na obrazku niebieski, to u mnie jest żółte.
    Czy dam radę rozebrać? Jeszcze nie wiem, jeszcze nie próbowałem.
    Tak udało się "rozpiąć" bez żadnych szkód:

0
  • #14 09 Paź 2017 00:37
    melanchel
    Poziom 26  

Pomimo zablokowania kontrolera te programy sprawdź, i ten wcześniejszy sm32Xtest_V2.5.48_v9_P0331 na obcym sprzęcie, komputerze.

1
  • #15 09 Paź 2017 13:30
    pidar
    Spec od pamięci masowych

I warto było wstawić zdjęcie z numerem na złączu :?: :wink: :wink:
    http://www.adata.com/en/ss/usbdiy/

Pobrałem i dołączam -> SM3259_67 High Level Recover tool Q0509_ADATA.
    Rozpocznij od wypróbowania narzędzia producenta (zrób to na innym komputerze).

1
    Załączniki:
  • #16 09 Paź 2017 13:52
    wojtek1234321
    Poziom 28  

pidar napisał:
    Rozpocznij od wypróbowania narzędzia producenta (zrób to na innym komputerze).

Dzięki, ale z tym "(zrób to na innym komputerze)" to raczej będzie duuuży problem. Jak na razie to brak dostępu do innej "maszyny".
    Spróbuje uruchomić swojego starego "blaszaka". Czy jeżeli tam jest procesor jednordzeniowy i system 32-bitowy, Windows 7, to to narzędzie się uruchomi, nie będzie żadnych przeszkód? Być może uda się uruchomić ten komputer bo długi czas stoi nieużywany to będę próbował.

0
  • #17 09 Paź 2017 14:49
    pidar
    Spec od pamięci masowych

wojtek1234321 napisał:
    Czy jeżeli tam jest procesor jednordzeniowy i system 32-bitowy, Windows 7, to to narzędzie się uruchomi, nie będzie żadnych przeszkód?

Tak.

Zastosuj jeszcze na tej obecnej maszynie DriveCleanup i po restarcie systemu użyj ten soft z załącznika (pendrive'a podłącz zaraz po uruchomieniu narzędzia od ADATA).
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16585604#16585604

0
  • #18 09 Paź 2017 16:32
    wojtek1234321
    Poziom 28  

pidar napisał:
    Zastosuj jeszcze na tej obecnej maszynie....

Próbowałem zgodnie z Twoimi zaleceniami na obydwu komputerach. Zero reakcji, program "fabryczny" nie znajduje pena. Jedyna reakcja tego programu to okienko:

Czyli "nie można znaleźć dysku smi, proszę wstawić smi udf !!"
    I to niezależnie od momentu wpięcia pena w gniazdo, czy bezpośrednio po kliknięciu programu "uruchom jako administrator", czy po wpięciu gdy okienko wyskoczy i klik "OK", po kliknięciu OK program się wyłącza.
    Chyba "zdechł" definitywnie.

0
  • #19 09 Paź 2017 19:46
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Czy jest aktualnie wykrywany w tym sofcie (Scan USB) -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16745991#16745991
    :?:

Oceń jakość tego lutowania:

Jeśli brak oznak "życia", to pozostaje ostatecznie sprawdzić "testmod" -> noga 10 z 11 zwarta na tym kontrolerze SM3267 na ok. 5s (wpinasz tego pendrive'a do portu USB z zwartymi odpowiednio nogami na kontrolerze i po ok. 5s odciągasz element zwierający).

0
  • #20 09 Paź 2017 20:14
    wojtek1234321
    Poziom 28  

Nie, sm32Xtest Repack P0414v1 go nie widzi.

pidar napisał:
    to pozostaje Testmod -> noga 10 z 11 zwarta na tym kontrolerze SM3267 na ok. 5s

Pytam tak teoretycznie, która to jest dokładnie ta 10-11 noga, z której strony patrzeć i liczyć. Akurat mam taki rysunek:

tylko jeszcze nie sprawdzałem czy się "zgadza z rzeczywistością", bo numer niby ten sam, ale te "literki" inne. Czy to jest tak jak zaznaczyłem? Z portem USB i innymi rzeczami nic się nie stanie gdy zewrę te nóżki?
    Gdy po tych 5 sekundach zdejmę tą zworkę z tych nóżek to pen nadal musi pozostać podłączony w gnieździe USB? Co należy następnie zrobić?

Zaznaczyłem na zdjęciu, czy to będą te nóżki?

0
  • #21 09 Paź 2017 20:25
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Źle, nogi liczysz od kropki na obudowie kontrolera (jeden).

Zwierasz 10-11 lub 11-12, zdjęcie poniżej (patrz od lewej 10,11 i ostatnia 12):

Postąpisz zgodnie z zaleceniami to się nic nie stanie i po rozwarciu tych nóg na kontrolerze usłyszysz dźwięk wykrycia sprzętu przez system.

1
  • #22 10 Paź 2017 12:01
    wojtek1234321
    Poziom 28  

pidar napisał:
    Zwierasz 10-11 lub 11-12, zdjęcie poniżej (patrz od lewej 10,11i ost12):

Zaznaczyłem w poście wyżej żółtymi strzałkami, trochę wyraźniej można rozpoznać w stosunku do napisów na układzie niż na Twoim obrazku. Patrzyłem zgodnie z tym rysunkiem z datashet i zgodnie z numerami na tym rysunku. Dobrze zaznaczyłem? Czy to są te nóżki?

Dodano po 15 [godziny] 27 [minuty]:

pidar, serdeczne dzięki za wskazówki, pen na obecną chwilę "ożył", po "terapii defibrylatorem" (zwarcie pinów), "Mój komputer" widzi go normalnie:

W "Urządzenia i drukarki widać go tak:

Tylko jest taka kwestia że "zapadł" na "amnezję" (chyba jest w śpiączce! :D ), we właściwościach 0 (zero) pojemności, 0 (zero) miejsca, :cry: (stracił pamięć?). Którego softu teraz użyć aby odzyskał pamięć? Tego "fabrycznego" - SM3259_67 High Level Recover tool Q0509_ADATA, czy tego sm32Xtest Repack P0414v1?

Na razie nie wypinam go z gniazda aby znowu "nie odszedł". :cry:
    Jeżeli faktycznie lut jest nie taki to już nie mam możliwości jego poprawy i dokładnego sprawdzenia "czy dobrze łączy", nie te umiejętności i nie te rozmiary elementów i brak oprzyrządowania do tego, a żadnego znajomego nie ma, który by to potrafił.
    ChipGenius tak go widzi:

0
  • #23 10 Paź 2017 12:47
    pidar
    Spec od pamięci masowych

I które piny zostały zwarte :?:

Ciekawe kto tu ma rację, "chińczyk" czy ja :wink: :?:

Kolega tagievara mógł pobrać od nich te obrazki?

Ja znalazłem takie coś:
    Pendrive ADATA USB Flash Drive, domaga się formatowaniaPendrive ADATA USB Flash Drive, domaga się formatowania
    I czy ta "kropka" jest właściwie dodana do tego rysunku, powątpiewam. :|

Czy na Twoim kontrolerze widzisz (jest) "ścięty" róg (zaznacz go na zdjęciu) :?:

EDIT:

wojtek1234321 napisał:
    Którego softu teraz użyć aby odzyskał pamięć? Tego "fabrycznego" - SM3259_67 High Level Recover tool Q0509_ADATA

Tak teraz go uruchom.

1
  • #24 10 Paź 2017 17:42
    wojtek1234321
    Poziom 28  

pidar napisał:
    Czy na Twoim kontrolerze widzisz (jest) "ścięty" róg (zaznacz go na zdjęciu)

Ja tu raczej nie widzę ściętego rogu (nie zwracajcie uwagi na strzałki). Zdjęcie jest "real", robione osobiście kilka dni temu. Może troszkę nieostre, bo to powiększany wycinek, ale raczej "ściętego rogu" tam nie widać.

No chyba że tu po powiększeniu i dokładnym przyjrzeniu widać jakby minimalnie ścięty narożnik (czerwone kółko):

Dodano po 4 [godziny] 39 [minuty]:

Użyłem tego "fabrycznego" - SM3259_67 High Level Recover tool Q0509_ADATA, "pomielił" kilka sekund i wyrzucił komunikat o jakimś błędzie pamięci, z tego wszystkiego to nawet zapomniałem zapisać co to za błąd. Dla pewności przeskanowałem jeszcze tym: sm32Xtest Repack P0414v1, pracował trochę dłużej, ale końcowy efekt również na czerwono FAIL. Komputer go widzi, reaguje normalnie, ale pojemność 0 (zero).

0
  • #25 10 Paź 2017 17:55
    pidar
    Spec od pamięci masowych

wojtek1234321 napisał:
    Dla pewności przeskanowałem jeszcze tym: sm32Xtest Repack P0414v1, pracował trochę dłużej, ale końcowy efekt również na czerwono FAIL.

Trzeba było zapisać ten "FAIL". :|

Jeszcze tą wersję z obrazka przetestuj:

0
  • #26 10 Paź 2017 19:04
    wojtek1234321
    Poziom 28  

pidar, Bardzo serdeczne dzięki za udzieloną pomoc (szczególnie względem tych pinów), ale zanim przeczytałem twój post akurat tak, "dla próby", (bo już położyłem na nim "krzyżyk) potraktowałem go tym: sm32Xtest_V51-5.
    I ku mojemu zdziwieniu wynik wyszedł taki :D :D :D :

Zapisuje, otwiera się normalnie, we właściwościach pokazuje tak:

ChipGenius tak go widzi:

W zarządzaniu dyskami widać go tak (czerwona strzałka):

Jestem zadowolony, choć nie wiadomo jak długo będzie "trzymał fason", jednak jest satysfakcja z "mieszania". :D :D :D
    Dzięki serdeczne za wszelką pomoc, bo sam to nie dał bym rady.

0
  • #27 10 Paź 2017 22:36
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Powtarzam pytanie:

pidar napisał:
    I które piny zostały zwarte :?:

Napisz konkretnie (dla szukających pomocy w takich przypadkach z SM3267) co zostało zwarte i czy za pierwszym podejściem nastąpiła "reanimacja" tego pendrive'a :?:

Aktualnie => Pendrive ADATA USB Flash Drive, domaga się formatowania Poprzednio => Pendrive ADATA USB Flash Drive, domaga się formatowania
    {Potwierdzenie wgrania nowego firmware} :roll:
    Na koniec dodaj (zachowaj) info z Flash Drive Information Extractor i zamknij temat.
    http://antspec.com/usbflashinfo/

0
  • #28 10 Paź 2017 23:29
    wojtek1234321
    Poziom 28  

pidar napisał:
    Napisz konkretnie (dla szukających pomocy w takich przypadkach z SM3267) co zostało zwarte i czy za pierwszym podejściem nastąpiła "reanimacja" tego pendrive'a

Nie wiem czy taka informacja wystarczy, zwarte zostały te dwa piny (czerwone strzałki na foto):

pidar napisał:
    co zostało zwarte i czy za pierwszym podejściem nastąpiła "reanimacja" tego pendrive'a

Jeżeli chodzi o tą "reanimację" poprzez zwarcie pinów - to TAK, wzbudzenie i start pendriva nastąpił po pierwszym zwarciu pinów taką grubszą szpilką, która nie mieściła się w szczelinę pomiędzy nie i je zwierała, zwarcie może nawet nie trwało 5 sekund, natychmiast po puszczeniu szpilki był dźwięk podłączenia pena do gniazda i okienko że poszukuje sterowników. Znalazł sterowniki w kilka sekund i pokazał się w systemie, ale jak pisałem "bez pamięci". Zastosowany program "fabryczny" SM3259_67 High Level Recover tool Q0509_ADATA zwracał błąd pamięci (nie zanotowałem co to było), następnie program sm32Xtest Repack P0414v1, również na czerwono FAIL (nawet kilka prób), przypadkowo miałem ściągnięte sm32Xtest_V51-5 i po kilku chwilach efekt taki:

Cytat:
    Volume: F:
    Controller: Silicon Motion SM3267 AE
    Possible Memory Chip(s):
    Hynix H27UDG8M2MTR
    Memory Type: TLC
    Flash ID: AD3A18A3 6125
    Flash CE: 1
    Chip F/W: ISP 160907-1AE
    MP: P0909V3
    MPTOOL Ver.: 2.05.51
    VID: 125F
    PID: 0001
    Manufacturer: USBDev
    Product: USB DISK
    Query Vendor ID: USBDEV
    Query Product ID: USB DISK
    Query Product Revision: 1100
    Physical Disk Capacity: 16350314496 Bytes
    Windows Disk Capacity: 16333479936 Bytes
    Internal Tags: 8T2R-TZ6J
    File System: FAT32
    Relative Offset: 56 KB
    USB Version: 3.00 in 2.00 port
    Declared Power: 500 mA
    ContMeas ID: E84F-03-FF
    Microsoft Windows 7 SP1 x64 Build 7601
    ------------------------------------
    http://www.antspec.com/usbflashinfo/
    Program Version: 8.9.0.605

O to chodziło, może tak być?
    Jeszcze raz dzięki za pomoc.
    Temat zamknę troszkę później, poczekam jeszcze chwilę, może będą jeszcze jakieś pytania to w w miarę możliwości (i wiedzy) postaram się odpowiedzieć.

1
  • #29 11 Paź 2017 22:22
    pidar
    Spec od pamięci masowych

wojtek1234321 napisał:
    O to chodziło, może tak być?

Spoiler:
    wojtek1234321 napisał:
    Volume: F:
    Controller: Silicon Motion SM3267 AE
    Possible Memory Chip(s):
    Hynix H27UDG8M2MTR
    Memory Type: TLC
    Flash ID: AD3A18A3 6125
    Flash CE: 1
    Chip F/W: ISP 160907-1AE
    MP: P0909V3
    MPTOOL Ver.: 2.05.51

VID: 125F
    PID: 0001

Tak.

Nie wiem czy nie powinno wyświetlać się "300 mA" :?:
    Przy najbliższej okazji sprawdź jeszcze to po podpięciu do portu USB3.0. :idea:
    wojtek1234321 napisał:
    Declared Power: 500 mA*

* To nie ma wpływu na działanie pendrve'a, po prostu mogło to źle zostać skonfigurowane.

0
  • #30 11 Paź 2017 22:36
    wojtek1234321
    Poziom 28  

Jak będę miał okazję to sprawdzę. Myślę że można zamknąć temat.
    Pozdro.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo