Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat '94-brak napięcia na pompie paliwa

Yahoo 06 Sie 2005 14:02 7065 31
  • #1 06 Sie 2005 14:02
    Yahoo
    Poziom 20  

Witam

Mam problem z Passatem
    Dziwnie sie zachowuje.
    MA 2 sygnały jeden sygnał to trąbka z kierownicy a drugi to przez przekaźnik w module schowanym bardzo głeboko

Jak podam 12V na bezpiecznik nr 18 (to jest pompa) wtedy samochód odpala, póżniej przegazuje to przełaczy sie na gaz i jest ok ale do następnego odpalenia

czy Samochód może mieć odcięcie pompy paliwowej? ale nie widze dodatkowej centralki - chyba ze jest to w jakimś komplecie.

Zauwazyłem też ze jak zamykam kluczykiem centralny zamek to szyba sie otwiera i zamyka jak przytrzymam kluczyk

Prosze o jakie kolwiek sugestie

Yahoo

0 29
  • #2 06 Sie 2005 14:34
    pepe
    Poziom 23  

Jak przytrzymasz kluczyk powinno domknąc szybę. U mnie domyka szyberdach. Dlaczego otwiera i zamyka? Może z alarmu podłączone masz domykanie i tu jest coś nie tak.

Nie wiem jak jest w innych, ale w motorze 2E po włączeniu zapłony wyraznie słychac pompke w zbiorniku.
    Podłącz cokolwiek VAGopodobne i w opcji, silnik, test wyjść jest pompa paliwa. W ten sposób łatwiej coś pomierzyć. Nie wydaje mi się żeby ktos odcinał pompe - po co ? Ważne tylko zeby nie dopuscic do suszy w zbiorniku :)

0
  • #3 06 Sie 2005 16:34
    Yahoo
    Poziom 20  

Zastanawiam sie jak jest zrobione

Gdy montuje sie gaz i przejscie z bezyny na gaz jest przez zwiekszenie obrotów co wtedy się dzieje z pompa paliwa - tez chodzi czy jest odcięta

Yahoo

0
  • #4 06 Sie 2005 16:45
    pepe
    Poziom 23  

Pompa działa cały czas. Tak samo jakby był zasilany benzyną. Tylko wtryski sa odcinane przy gazie.

A jaki motor masz w tym pasku (litery w numerze silnika) ?

0
  • #5 06 Sie 2005 17:03
    Yahoo
    Poziom 20  

nie mam tego samochodu przy sobie-uruchomiłem go awaryjnie przez podanie +12 na bezpiecznik i facet pojechał do domu
    MA być w poniedzialek - wtedy bede go grzebał a teraz sie tak wypytuje

Tak sie zastanaiam czy ta pompa musi cały czas chodzić przecież jest nie potrzebna

Yahoo

0
  • #6 06 Sie 2005 17:12
    pepe
    Poziom 23  

W fabrycznym układzie chodzi, więc nic nie przeszkadza aby chodziła przy gazie. Niepotrzebne dodatkowe przewody, przekażnik - nie lubie tego. Nastepny punkt do ewentualnej awarii :) Poza tym wydaje mi sie że przy przejściu z gazu na benzynę była by zwłoka zanim paliwo osiągnie odpowiednie ciśnienie.

0
  • #7 06 Sie 2005 17:34
    Yahoo
    Poziom 20  

Masz racje

w jakgorszym razie zrobie mu przekażnik czasowy po przekręceniu kluczykiem wtedy bedzie palił mu na bezynie - tylko nie wiem dlaczego niechce chodzić normalnie

Jak powinno być podłaczone prawidłowo

+ po stacyjce idzie na przekaźnik - czy odrazu do pompy (oczywiście przez bezpiecznik)

Yahoo

1
  • #9 07 Sie 2005 14:45
    lukaszjazdahey
    Poziom 11  

pompa paliwa nie powinna pracowac jezeli samochod chodzi na gazie, oczywiscie rozruch powinien odbywac sie na benzynie a pozniej dopiero przechodzi na gaz, jezeli auto pracuje na gazie powinny w tym czasie byc odłączone wtryskiwacze, w przeciwnym razie za jakis czas mogą się pozapiekac... (jaki tam jest silnik?)

0
  • #10 07 Sie 2005 14:54
    Yahoo
    Poziom 20  

jutro kolo południa bede wszystko wiedział

Mam pytanie do osób montujących gaz
    jak oni to robia z tą pompą?

yahoo

0
  • #11 07 Sie 2005 15:06
    pepe
    Poziom 23  

Cytat:
    jezeli auto pracuje na gazie powinny w tym czasie byc odłączone wtryskiwacze, w przeciwnym razie za jakis czas mogą się pozapiekac...

w przeciwnym razie auto nie pojedzie - otrzyma i gaz i benzynę ;)

0
  • #12 07 Sie 2005 15:11
    Yahoo
    Poziom 20  

no to juz nie wiem
    jak naprawde powinno być po przełaczeniu samochodu na gaz

Może mi ktos to łopatologicznie wyjaśnic albo podesłac jakiś schemat montażu gazu by to prześledzić??

Yahoo

0
  • #13 08 Sie 2005 18:06
    Yahoo
    Poziom 20  

Witam
    mam juz samochód - jest to passat '94 silnki 2litry i do tego nr silnika zaczynający sie na 2E.....

Doszedłem ze jest tam założony fabryczny alarm-tylko nie wiem gdzie go szukać-rozbebłałem wszystko

Mam pytanko Jeśli ktoś ma książke serwisową - moze tam sa opisane przekaźniki- który jest od którego-ze schematu widac ze jest przekaźnik ale nie wiem który to jest

Prosze o jakie kolwiek sugestie

Yahooooooo

0
  • #15 08 Sie 2005 23:18
    Yahoo
    Poziom 20  

Dzięki za rozpiskę
    Jutro rano sprawdze

Pozdrawiam
    Yahoooooo

0
  • #16 08 Sie 2005 23:23
    PIOTR755
    Poziom 1  

Witam.
    Mam podobny problem z Passatem 1,8 94r i ani ja ani mechanicy nie potafia sobie z tym poradzic.Autko nie jest przerobione na gaz jezdzi na bezynie lecz po czasie gasnie czy to w czasie jazdy czy tez na postoju.Kiedy pojechałem do mechanika kazałmi wymienic zapłon i cewke tak tez zrobilem ale to nic nie dalo.Autko bylo diagnozowane przez komputer i okazalo sie ze wszystko jest ok.Problem wystepuje nadal. Drugi
    mechanik stwierdzil ze to pompa paliwa.Tym razem bylem ostrozniejszy i niewymienialem jej,a zaobserwowalem ze załancza sie, i po pewnym czasie wyłancza.Cos wyłancza jej napiecie.Samochod ma firmowy alarm i wydaje mi sie ze niema immobilajzera. Bardzo prosze o pomoc jesli ktos z was wie co to moze byc i gdzie szukać usterki.

0
  • #17 09 Sie 2005 07:23
    pepe
    Poziom 23  

Po włączeniu zapłonu silnik pompy pracuje tylko na chwilę. Motor 2E, auto sprawne. Potwierdza się to co pisze JAFO .

0
  • #18 09 Sie 2005 16:44
    Doktorr
    Poziom 34  

Sterownik silnika steruje masą przekażnika pompy paliwa po stronie niskoprądowej. po przekręceniu kluczyka podaje na chwilę masę i pompa pracuje jeżeli nie nastąpi rozruch silnika ( brak impulsów z układu zapłonowego ) masa jest odcinana i pompa zatrzymuje się. We wszystkich nowszych samochodach po stronie niskoprądowej przekaźnika zamontowany jest wyłącznik bezwładnościowy odcinający dopływ paliwa w czasie kolizji. Sprawa dodatkowego przekaźnika pompy była wielokrotnie wałkowana na forum, logiczne wniski z tej dyskusji są takie, że montaż takiego przekaźnika ma same plusy.

0
  • #19 09 Sie 2005 17:15
    pepe
    Poziom 23  

Cytat:
    logiczne wniski z tej dyskusji są takie, że montaż takiego przekaźnika ma same plusy
    Masz na mysli dodatkowy przekażnik odcinający pompę podczas pracy na gazie ? Mozesz mi przybliżyc konkretnie te plusy. Dla motora 2E :)

0
  • #20 10 Sie 2005 23:26
    Doktorr
    Poziom 34  

Sory nie zwróciłem uwagi że wałkujecie KE Jetronica.
    A na marginesie co stoi na przeszkodze żeby i w tym systemie pompę wyłączyć , przecież jak przełączysz na gaz to już na nim jedziesz dopuki silnika nie zgasisz.
    W układzie pozostaje i tak bęzyna więc regulator dawki się nie zatrze. Ciśnienie otwarcia wtryskiwaczy to ok3 atm. więc paliwo przeznie nie pocieknie. popraw mnie jeśli się mylę.

0
  • #21 11 Sie 2005 07:25
    pepe
    Poziom 23  

Nie twierdzę że się mylisz - nie jestem expertem samochodowym ;) Ja uważam że nic nie zyskamy przy odłączeniu pompy. No chyba że ktos lubi wysuszyć zbiornik do zera - wtedy uszkodzi pompę. A nie lubię dodatkowych i zbędnych kabelków, przekażników itp w układzie istotnym dla pracy auta. Znam co najmniej kilka aut (w tym dwa z silnikeim 2E) w których pompa nie jest na pewno odcinana i gonia sobie bez problemu.
    Być może przy innych układach zasilania jest to wskazane. Ja znam jako tako tylko ten :)

A co tam u autora postu ? Znalazłeś uszkodzenie ?

0
  • #22 11 Sie 2005 10:08
    Yahoo
    Poziom 20  

Nestety jeszcze go nie opanowałem
    dołożyłem przełacznik na odpalanie samochodu
    Myślałem o tym żeby zrobić jakąś czasówkę po przekręceniu kluczyka

cały czas mnie męczy sprawa tego czujnika ciśnienia paliwa-czy czasem on nie daje jekkiejś informacji by pompa była wyłaczona
    nie wiem gdzie go szukać

Yahooo

0
  • #23 11 Sie 2005 23:03
    JAFO
    Poziom 25  

No to tylko schemat i od tyłu (od pompy) jedziemy czytając, co mamy po drodze.
    Nie twierdzę, że musi być ten czujnik, bo nie sprawdzałem. Może być inaczej, ale zawsze od tego jest schemat.

0
  • #24 25 Sie 2005 16:18
    MariuszA
    Poziom 10  

Witam! Może fachowcem nie jestem, ale też jeżdze Passatem.
    Jeśli cos to pomoże to sprawdziłbym właśnie ten immobilizer.
    Przecież on ma za zadanie odcinać pompe paliwa, i pewnie jakieś jeszcze układy. Wystarczy wyciagnąć pluskwe z kluczyka i efekty mamy jak na dłoni (o ile oczywiście auto jest wyposażone w takowe ustroistwo).
    Możnaby sprawdzić pętle indukcyjną w okolicy stacyjki, lub poprostu sprawdzić działanie całego układu immobilizera.

Pozdrawiam

0
  • #25 07 Lis 2005 09:41
    SebaOK
    Poziom 11  

Witam.
    Mam podobny problem z Golfem 96 rok.
    Raz jest a raz brak napięcia sterującego ( wychodzącego z komputera) przekaźnikiem pompy paliwa. Podłaczyłem sie przez OBD i komputer nie pokazuje żadnych błędów.
    Ktoś wie, jak sprawdzić immobilizer?
    Może tu szukać przyczyny? Może są jeszcze jakieś czujniki wpływające na odcięcie pompy paliwa?
    Można ten przekaźnik awaryjnie załączyć na krótko (przez podanie masy) i czy nie grozi to jakimiś dalszymi uszkodzeniami?
    W zimie bez paliwa to będzie totalna porażka.
    Dziękuję kolegom za wszelką pomoc.

0
  • #26 28 Gru 2005 20:10
    brylu1985
    Poziom 14  

macie racje i wpełni z wami sie zgadam miałem tak samo w swoim pasku:)

0
  • #27 29 Gru 2005 16:00
    lgy1
    Poziom 21  

przy pracy silnika na gazie nie powinno się odpinać pompki paliwa paliwo przepływające przez układ chłodzi wtryski i niepozwala się im zapiekać ale w zbiorniku powinno być trochę więcej niż 5 litrów paliwa

0
  • #28 29 Gru 2005 23:39
    Jerzy100
    Poziom 22  

1. Te passaty są opcjonalnie wyposażane w autoalarmy (schemat powinien być dostępny na elektrodzie), 2. pompa po przełączeniu na gaz powinna pracować- na logikę kończy się gaz podczas jazdy, przełączamy na benz a tu szarpnięcie zanim zaskoczy pompa. 3 sprawdź czy w ogóle jest napięcie na przekażniku od pompy. Sprawdź też stacyjkę i kostki.

Pozdrawiam.

1
  • #29 05 Sty 2006 09:50
    chumik
    Poziom 13  

Jak robią centralki do gazu to nie myślą bo powinno byc wyjście dodatkowe na pompke paliwa i przy przełączaniu z gazu na benzyne zwłoka przełaczenia w której pompka ma czas na stworzenie ciśnienia bo po co ma non stop chodzić na gazie i sie zużywać? A zapieczenie wtrysków nie nastąpi jak by się zapalało na benzynie przez kilka minut. Właśnie sam próbuje zrobic
    taką centralkę na procku. Jak mi wyjdzie to umieszcze.
    Pozdrawiam

0
  • #30 23 Sty 2006 13:11
    yarox
    Poziom 2  

Pompa paliwa powinna działać cały czas - chłodzenie wtryskiwaczy. Jedynym problemem w tym przypadku jest pilnowanie, aby nie pracowała na sucho - czyli zawsze musi być trochę paliwa w zbiorniku. Tak więc z uwagi na ten prosty fakt bezsensem jest stosowanie dodatkowych układów odłączających pompę. Warto zastanowić się czy oszczędzać jeden element układu kosztem drugiego.... ? a gdyby auto jeździło tylko na benzynie to pompa i tak cały czas musiałaby pracować :)

0