Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TECHNICS SH-EH750 - brak okablowania do głośników

lemmel 07 Paź 2017 20:48 387 17
  • #1 07 Paź 2017 20:48
    lemmel
    Poziom 3  

Właśnie nabyłem TECHNICS SH-EH750 i mam problem...
    Nie zauważyłem przy sprzedaży że sprzęt nie ma okablowania do podłączenia kolumn... widzę ze to 4 żyły tylko nie wiem jaki kabel kupić... może ktoś ma wiedze na temat przekrojów takiego kabla i może podpowiedzieć.

• #2 07 Paź 2017 22:01
    h jaworski
    Poziom 39  

Do tej wierzy potrzebne są specjalne głośniki a nie kable głośnik ma mieć osobno głośnik niskotonowy a osobno pozostałe , dlatego 4 kable 2 do niskotonowego i 2 do średnio tonowego i wysoko tonowego . Było o tym na forum poszukaj tak samo jest też przy innych modelach wierz .

• #3 07 Paź 2017 22:08
    lemmel
    Poziom 3  

Kabel nie ma znaczenia?... w necie sa rozne przekroje kabli od 0.5 do 4...

• Pomocny post
    #4 07 Paź 2017 22:17
    h jaworski
    Poziom 39  

Im grubszy tym lepszy .

• #6 09 Paź 2017 17:31
    Tomasz Downacki
    Poziom 9  

h jaworski napisał:
    Im grubszy tym lepszy .

I co, ma kupić 4mm2 bo napisałeś mu, że im grubszy tym lepszy?

Kup 1mm² i taki wystarczy w zupełności.

• #8 09 Paź 2017 18:29
    Tomasz Downacki
    Poziom 9  

@kilun1 Nie pisałem do Ciebie a do @h jaworski bo zamiast odpowiedzieć jaki najlepiej kupić to palnął jakąś głupotę, że gość kupi 4mm2 i niepotrzebnie wyda pieniądze.

• #10 09 Paź 2017 20:47
    h jaworski
    Poziom 39  

I no się stanie jak nawet kupi przewód 4mm2 ? . Wyda trochę więcej kasy niż za przewód 1mm2 większy problem to to że nie wie dlaczego tam są przewody 4 żyłowe a to oznacza że nie ma odpowiednich głośników do tej wierzy . Wtedy albo uda mu się przerobić te co ma , tylko czy po przeróbce będą one grać odpowiednio albo będzie musiał kupić odpowiednie do tej wierzy nowe kolumny.

• Pomocny post
    #12 09 Paź 2017 21:17
    h jaworski
    Poziom 39  

Teoretycznie mogą być ale nie wiadomo jaki podział częstotliwości dla głośników czy pasuje z wierzą . Jak przewody będą krótkie to mogą być cieńsze jak dłuższe to kupił bym grubsze będą mniejsze spadki na impedancji przewodów .

• #14 09 Paź 2017 21:28
    lemmel
    Poziom 3  

kilun1 napisał:
    Jak 4 zylowy ? Normalnie masz po 2 wyjscia w kolumnie i w sumie 4 we wiezy . Zwykle dwuzylowe kabelki + do + - do - . Jest napisane pod tymi klamerkami na wiezy ktora od czego

W wiezy 8 w kolumnie 4

• #16 09 Paź 2017 21:32
    lemmel
    Poziom 3  

kilun1 napisał:
    Ale kolumn masz dwie wiec 2x4 daje tez 8.

No dlatego sie pytam o ten kabel 4 zylowy... nie wiem jaki jest orginalnie... cos kupie jak bedzie zle gralo to bede kombinowal....

• #18 10 Paź 2017 13:21
    lemmel
    Poziom 3  

kilun1 napisał:
    Orginalnie sa dwuzylowe . To stary sprzet co podlaczysz bedzie gralo moze byc nawet pociety przedluzacz byle nie pomylic biegunow
    Dodano po 1 [minuty]:
    TECHNICS SH-EH750 - brak okablowania do głośników potrzebujesz 4 kabelki dwuzylowe po dwa na kazda kolumne

A nie gora do 1 kokumny a dol do drugiej?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME