Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE55MU9009TXZG zmiana regionu

awyciu 07 Oct 2017 22:04 5787 15
    awyciu
    Level 2  
    Witam serdecznie,mam pytanie czy jest ktos zorientowany czy w tym modelu MU9000 jest opcja zmiany regionalnej z DE na PL, pytam gdyz szukam i o zmianie regionalnej w systemie Tizen nic a nic nie znalazlem. Bardzo prosze o pomoc.
    User removed account
    User removed account  
    awyciu
    Level 2  
    Bardzo pomocna odpowiedz
    JARPAW7500
    Level 12  
    Zmiany można dokonać w trybie serwisowym bo pewnie jest ustawiona na EU GERMANY można zmienić na EU
    User removed account
    User removed account  
    JARPAW7500
    Level 12  
    Pyty są wypuszczane na różne rynki w opcjach serwisowych jest możliwość zmiany region code (zawsze można to sprawdzić). Jeśli wiesz lepiej to pomógłbyś koledze który zadał pytanie a nie piszesz o rynkach.
    awyciu napisz jakie kraje masz do wyboru w opcji strojenia.Zgadza się że te tv z końcówką modelu TXZG nie były produkowane na rynek polski ale tak jak pisałem powinny mieć możliwość zmiany regionu w opcjach serwisowych.
    Sebaso22
    Level 10  
    Jako, ze moj wpis zostal usuniety przez moderatora - postaram sie jak chlopu na miedzy wytlumaczyc zglaszajacemu o co mi chodzi....

Tez mam podobny problem z telewizorem zakupionym w Niemczech tylko ze w moim przypadku jest to Samsung UE55MU klasy nizszej - serii 6000. Chciałem sprawdzić region jaki ustawiony jest w menu serwisowym ale niestety nie moge do niego wejsc., gdyz pilot dołączony do zestawu to pilot "smart"... nawet pozyczylem pilot od starszego tv, ktory dziala ale kombinacja klawiszy z netu aby wejsc do menu serwisowego tez nie dziala.... z tego co wiem seria MU to seria na rok 2017 jest wiec nowoscia i zarowno PL jaki ANG jezyczne fora nie ujawniaja jak wejsc do menu....

Nie moge wiec na chwile obecna okreslic czy w menu serwisowym jest cos takiego jak zmiana regionu....
    awyciu
    Level 2  
    Witam ponownie,kolega z forum JARPAW7500 skontaktowal sie ze mna, rozmawialismy przez tel., podal mi wskazowki jaki mam pilot servisowy kupic i tak zrobilem, jak doszlo zamowienie byl laskaw ponownie krok po kroku przez tel. mi wszystko wytlumaczyc co i jak i kiedy mam wcisnąć na tym pilocie i dzieki niemu tv wszedl w tryb servisowy, nie taki jak z poziomu normalnego pilota bo mam tez drugi tv samsunga i drugi zwykly pilot a tu mowa o prawdziwym trybie servisowym w ktorym wybralem z listy region na Polska EU i po sprawie, jest przy wyszukiwaniu programow NC+, Polsat i wszystkie servisy smart tez są Polskie.

Tak ze Panowie fachowcy co smialiscie sie tylko z kolegi JARPAW7500 powiem wam ze on powinien smaic sie z was, ma gosc wiedze i sie nie mylil, warto bylo go posluchac i polecam go
    Sebaso22
    Level 10  
    awyciu.....
    Moze podzielisz sie z kolega informacja.... ja tez chetnie zmienie sobie region....
    Gladarek
    Level 1  
    Mam ten sam problem i posiadam pilota serwisowego można prosić o wskazówki jak to. zrobić
    Sebaso22
    Level 10  
    Musisz nabyć pilot serwisowy lub spróbować zadzwonić do Samsunga na linie wsparcia.
    Ja zmieniłem pilotem, ale siostra, której nabyłem tv zadzwoniła i powiedzieli, ze musza sprawdzić, bo może jest możliwość zdalnej zmiany przez pracownika serwisu...

Dodano po 2 [minuty]:

Tu jest instrukcja do pilota...

http://www.afstandsbedieningwinkel.nl/manual/anleitung-service-1.pdf
    globan
    Level 2  
    witam
    wytlumaczy ktos krok po kroku jak zmienic region? dzieki I pozdrawiam
    Sebaso22
    Level 10  
    Pytanie czy masz pilot serwisowy...
    globan
    Level 2  
    Nie spodziewalem sie tak szybkiej odpowiedzi. Pilot w drodze. Mysle ze do konca tygodnia bedzie.
    Telewizor UE557000 wersja angielska
    JARPAW7500
    Level 12  
    Witam.Pilot serwisowy do ręki MENU SERWISOWE-OPTION-LOCAL SET i zmienić na EU lub na EU_POLAND i działa tylko lepiej nic więcej nie zmieniać.