Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka parowa Polti Merlin PTUE 111 - prośba o fachową nazwę zepsutej części

sweetyangel 07 Paź 2017 22:48 765 3
  • #1 07 Paź 2017 22:48
    sweetyangel
    Poziom 2  

Witam, potrzebuję wymienić uszkodzoną część widoczną na zdjęciu (Czerwone koło). Nie potrafię jednak fachowo jej nazwać - to jest przepływomierz pary przez gniazdo regulatora mocy pary. Nie wiem czy dobrze to ujęłam. Para idzie z kotła wężykiem (czerwona strzałka) do tej części, tam zostaje jej nadane odpowiednie ciśnienie regulatorem (niewidocznym na zdjęciu - wyjęłam go, w jego miejsce widnieje zielona strzałka) i powinna wychodzić z drugiej strony przez zwężenie zaznaczone niebieskim kołem do wężyka wskazanego niebieską strzałką a dalej prosto do dyszy. Ten wypust zaznaczony niebieskim kołem jest ułamany i nie mam na czym zacisnąć wężyka. Szukam zamiennika ale poruszam się po omacku w sieci. brakuje mi wiedzy. Myślę, że uda mi się samej to wymienić, usterka "chyba" banalna, żeby tylko zeby dostać tą część.... Pomóżcie proszę.

0 3
  • #2 09 Gru 2017 13:53
    hurtovnik32
    Poziom 15  

Witam.Myślę że będę mógł pomóc.To zawór regulacji ciśnienia pary na wyjściu.Proszę o załączenie zdjęcia całego zaworu.Coś uda się dobrać i to raczej w wersji metalowej a nie tworzywo.Mam kilkadziesiąt sztuk różnych parownic na części.Pozdrawiam.

1
  • #3 14 Maj 2018 23:08
    sweetyangel
    Poziom 2  

Witam ponownie,
    Regulator skleiłam i działał do minionego weekendu aż pękł ponownie w miejscu klejenia. Załączam zdjęcie regulatora.

Jeszcze dla pełnego obrazu widać po przeciwnej stronie wejścia pary w regulator, miejsce ułamania czyli wyjścia z regulatora. Proszę o pomoc.

0
  • #4 09 Lip 2018 14:15
    Musiol
    Poziom 16  

Miałbym dla cb metalową regulacje jedyne co to otwór w obudowie musiałbyś powiększyć.
    Aktualnie oryginału nie mam, zazwyczaj wyrzucam takie elementy i jak widać nie potrzebnie

0