Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rysy na lakierze metalik

06 Sie 2005 14:17 67750 14
  • Poziom 11  
    Mam opla koloru zielonego (butelkowy) metalik,są na nim drobne rysy.Moje pytanko dotyczy tego czy zlikwiduję to woskiem koloryzującym (chodzi mo o ciemno zielony wosk,czy po nałożeniu rysy bedą miały kolor lakieru,czy beda sie wyróżniac).
    Chyba ze bedzie lepsza do tego kredka koloryzująca??
    Prosze o porady.Dzieki z góry.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    kryt napisał:
    Mam opla koloru zielonego (butelkowy) metalik,są na nim drobne rysy.Moje pytanko dotyczy tego czy zlikwiduję to woskiem koloryzującym (chodzi mo o ciemno zielony wosk,czy po nałożeniu rysy bedą miały kolor lakieru,czy beda się wyróżniac).
    Chyba ze bedzie lepsza do tego kredka koloryzująca??
    Prosze o porady.Dzieki z góry.

jezeli to sa bardzo drobne rysy to najlepiej je spolerowac pasta TEMPO!
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    wosk koloryzujacy zakryje ci te rysy.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    najlepiej spolerowac dobra pasta lakiernicza i nalozyc jakies mleczko nablyszczajace , to da ci efekt a nie zadne woski kol. czy tempo. po tempo na metaliku widac "sloneczka"
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Nie używaj pasty TEMPO jest bardzo zły środek dla lakieru. Możesz spróbować pastą lakierniczą, choć najlepiej byłoby, aby obejrzał to lakiernik trudno przez net stwierdzić, jakie głębokie są te zarysowania. Generalnie na metaliku zaprawek się nie robi tylko maluje całe elementy.:|
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Znakomita bezsilikonowa pasta P5 (medium) renomowanej firmy ABEL AUTO do polerowania lakieru
    Jest to nowoczesna unikalna pasta polerska do stosowania na sucho na wszystkich typach lakierów akrylowych, metalizowanych i z efektem perłowym. W jednym cyklu roboczym poleruje, odnawia i nabłyszcza lakier. Doskonale niweluje różnicę pomiędzy lakierem oryginalnym a renowacyjnym. Usuwa mikrozadrapania, oraz znacznie wyrównuje "pomarańczową skórkę". Przywraca połysk po szlifowaniu papierem 2000. Odnawia również lakiery stare, utlenione.
  • Poziom 11  
    Są to głębokie rysy , takie że widać podkład biały!!
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Auto do malowania zaden wosk i zadna pasta tego nie naprawia. Nie radze tez zwlekac bo sadzac po kolorze jest to opel astra a jak wiemy wszyscy ze ta firma niezbyt dobra renoma sie cieszy jesli chodzi o zabezpieczenie blach przed korozja.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Zależy ile elementów masz tak uszkodzonych? jeśli kilka to spory będzie koszt lakiernika.
    Jeżeli masz wprawną rękę to sam sobie pozaprawiaj te rysy, wystarczy dorobić lakier w najbliższym sklepie z lakierami.

Będzie je oczywiście z bliska widać podobnie jak po użyciu wosku lub jakiejkolwiek pasty, ale najmniej będzie je widać po użyciu oryginalnego koloru no i będzie najbardziej trwałe.(kredki,pasty, woski-po czasie schodzą)
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    marcinek77 napisał:

jezeli to sa bardzo drobne rysy to najlepiej je spolerowac pasta TEMPO!

Oj !!! TEMPO to osobiście nie polecam, kiedys wypróbowalem ten wynalazem na swojej Ibizie(ktorej na szczescie juz nie mam).... wrrrrr - uwierzcie nie polecam ;)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Również nie polecam TEMPO miałem drobne ryski na lakierze i po jej użyciu ryski zostały a do tego zmatowiałe plamy
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Proponuję nie ćwiczyć na własnym samochodzie - będzie tylko gorzej. Też byłem optymistą, skończyłem u lakiernika. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Dzieki wszyskim za pomoc .
    Sprawe podratowałem kredką i narazie pomogło.
    Do lakiernika sie narazie nie wybieram
    Pozdrawiam