Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor energii elektrycznej bazujący na wyjściu optycznym licznika energii

Infrat 16 Gru 2017 22:26 12141 33
    DJ MHz
    Poziom 24  
    Infrat napisał:
    Ciekawostka: dostałem dziś odpowiedź od ZE. ZE twierdzi, że mój licznik nie posiada interfejsu szeregowego, który mógłbym wykorzystać do odczytu danych (instrukcja, którą znalazłem w sieci twierdzi inaczej, ale ok). Nie mniej, nie mają nic przeciwko wykorzystaniu diody impulsowej do moich zabaw. Jedyne warunki jakie zostały postawione, to:
    - sensor nie może zasłaniać wyświetlacza
    - sensor nie może zasłaniać numeru seryjnego
    - sensor nie może naruszać obudowy licznika

Nie zmienia to faktu, że i tak się chyba docelowo będę decydował na podlicznik.

być może posiada, ale używają go przy konfigurowaniu parametrów itp. więc odczyt może być zablokowany.
    Piotr023
    Poziom 10  
    Witam.
    Jesli

Dodano po 9 [minuty]:

Witam.
    Sorry za wczesniejszy wpis, dawno nie wypowiadalem sie na forum i po wcisnieciu alt+s wyslalo mi
    wiadomosc.
    Do rzeczy, jesli ktos lubi pomiary optyczne energii elektrycznej to polecam aplikacje na androida "Energy Meter Reader". Po uruchomieniu apki kierujemy telefon aparatem na diode, wpisujemy stala imulsowa np 6400/kWh i mamy pomiar mocy czynnej oraz koszt energii.
    Np. moj biezacy pobor mocy (dwa tv i 1 Pc = 0.2kW; po wlaczeniu zarowki led = 0.22kW; +pralka na wirowaniu 0.33kW).
    Tak dla orientacji.
    Pozdrawiam.