Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vivaro 2.0 dci 114KM - Lista wyposażenia po VIN - ktoś pomoże?

viper111 08 Paź 2017 12:42 423 8
  • #1 08 Paź 2017 12:42
    viper111
    Poziom 13  

Potrzebuję ustalić wyposażenie auta Opel Vivaro po numerze VIN.

Czy ktoś tutaj mający dostęp do kompa serwisowego może pomóc rozkodować wyposażenie po numerze VIN?

p.s. za pomoc chętnie odwdzięczę się pokaźną liczba punktów na elektrodzie :)

• #3 08 Paź 2017 13:26
    viper111
    Poziom 13  

Dzięki ale dekodery VIN nie podają dokładnego wyposażenia auta jak np. czy ma dodatkową klimatyzację na tył, dodatkowe ogrzewanie itp.
    Potrzebuje wyposażenie dodatkowe jakie auto miało skonfigurowane przy sprzedaży.

• #4 08 Paź 2017 13:49
    greg13
    Poziom 10  

Pierwszy dekoder poda ci wyposażenie auta przy sprzedaży owszem serwis może dołożyć drobiazgi lecz nic takiego jak dodatkowe ogrzewanie czy klimatyzację ponieważ to robi tylko fabryka
    wrzuć tam vin i zobacz co wychodzi a co ma auto i zauważ że dekoder serwisowy opla i podaje to co było na wyposażeniu przy opuszczaniu fabryki czyli to co zamówił klient przy zakupie i za co zapłacił

• #5 08 Paź 2017 18:25
    viper111
    Poziom 13  

Faktycznie w/w dekoder jest dość precyzyjny.

Od razu mam pytanie, najpierw podany jest kod silnika G9U 632 a zaraz potem M9R F6 ?? Jak to rozumieć?

Znaczenie nr VIN:
    Producent: General Motors
    Model: Vivaro A
    Nadwozie: Furgon dostawczy
    Kod nadwozia: F7
    Ładowność: 1200 kg
    Silnik: G9U 632 ()

Informcje o modelu:
    Data produkcji: 20.05.2014
    Kierownica po stronie: lewej
    Wyprodukowano dla: Francji
    Kod silnika: M9R F6

• #6 08 Paź 2017 23:23
    greg13
    Poziom 10  

Nie mam pojęcia lecz zobacz na tej drugiej stronie może tam coś będzie
    Są tam katalogi z roczników może tam coś znajdziesz
    Są tam też objaśnienia występujących kodów wychodzących z vin
    Jak pisałem wcześniej ten dekoder jest bezpośrednio od Opla więc jest dokładniejszy od uniwersalnych dostępnych w necie

• Pomocny post
    #7 09 Paź 2017 21:04
    sebap
    Poziom 39  

Z M9R to nic dziwnego, przecież to francuski silnik. Podaj VIN to zobaczę co można ustalić.

• #8 13 Paź 2017 20:36
    arekopo
    Poziom 6  

https://www.elektroda.pl/
    zaloguj się na tą stronę, pomogą rozkodować po VIN

Moderowany przez T5:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Ostrzeżenie.

• #9 13 Paź 2017 21:10
    viper111
    Poziom 13  

No właśnie sprawa dziwna, silnik G9U to produkowany do 2011 roku silnik 2.5 diesel a silnik M9R to silnik 2.0 diesel.
    Sprawa zagadkowa bowiem sprawdziłem moje poprzednie Vivaro (skradzione) z tego samego rocznika i tam jest ok, w obydwu miejscach podaje ten sam silnik M9R.

Dodam, że sprawa mnie nurtuje z uwagi na dziwna historie tego auta i jakby słabsza moc silnika...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME