Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RecalArt Economic 3000 - nie reaguje na termostat pokojowy

08 Paź 2017 13:17 2352 14
 • Poziom 23  
  Witam,
  Mam piec Klimosz Ling Duo 25kW, problem jest taki że nie reaguje na sygnały dawane od termostatu pokojowego Euroster 2005 Economic, w menu testowym na piecu przy zwarciu i rozwarciu ze strony termostatu jest informacja, więc kontakt między piecem a termostatem jest.
  Kiedyś było tak że gdy piec osiągnął zadaną temperaturę na termostacie grzejniki robiły się chłodne/letnie i było dobrze.
  Teraz grzanie muszę włączać ręcznie na programatorze w opcji OGRZEWANIE LATO/ZIMA.
  Nie wiem jak ustawić piec by reagował na dawane mu sygnały, poza trybem ogrzewania AUTO (charakterystyka) nie znalazłem niczego co by mogło pomóc, także w ustawieniach serwisowych.
  Piec jest z zaworem czterodrożnym, który wcześniej ustawiał się w różnych pozycjach zależnie od tego czy potrzebne jest grzanie czy nie.
  Teraz zawór stoi 24h w pozycji zamkniętej i świeci się cały czas ikona zamykania.
  RecalArt Economic 3000 - nie reaguje na termostat pokojowy
  Nie mam już pomysłu, zawór czterodrożny można ręcznie w programatorze otworzyć do końca jak i zamknąć, po pstryknięciu na końcowej pozycji wyłącza się automatycznie.
  Termostat w trakcie robienia zdjęć miał ZWARTE zworki czyli grzanie wyłączone.
  RecalArt Economic 3000 - nie reaguje na termostat pokojowyRecalArt Economic 3000 - nie reaguje na termostat pokojowyRecalArt Economic 3000 - nie reaguje na termostat pokojowy
  RecalArt Economic 3000 - nie reaguje na termostat pokojowy
  Proszę o wskazówki jak to przywrócić do ładu bo ja nie mam już pomysłów...
 • Poziom 20  
  Ten Auraton ma obniżyć temperaturę na C.O poprzez przymknięcie zaworu w sytuacji osiągnięcia temp. w pomieszczeniu? Czym on steruje u Ciebie? Pompą? Wyłącza ją czy obniża temp. za zaworem zmieniając położenia zaworu? Masz czujnik temp. zewnętrznej? Korzystasz z czujnika temp. zewn, krzywej grzewczej, trybu auto i siłownika?

  Podaj ustawienia:
  P11 w ustawieniach serwisowych
  P20 w ustawieniach serwisowych
  P07 w ustawieniach dla użytkownika
  P09 w ustawieniach dla użytkownika
  http://www.klimosz.pl/media/site/2015/07/22/RecalArt_ECONOMIC_3000.pdf

  Co to znaczy, że
  Cytat:
  Teraz grzanie muszę włączać ręcznie na programatorze w opcji OGRZEWANIE LATO/ZIMA.

  Jakie ustawienie zamieniasz na jakie?
 • Poziom 23  
  RecalArt Economic 3000 - nie reaguje na termostat pokojowyRecalArt Economic 3000 - nie reaguje na termostat pokojowyRecalArt Economic 3000 - nie reaguje na termostat pokojowyRecalArt Economic 3000 - nie reaguje na termostat pokojowy

  Dodano po 2 [minuty]:

  Przymykał się zawór, wtedy grzejniki robiły się chłodne lub ledwo ciepłe, jest czujnik temperatury zewnętrznej. Nie potrafie ustawić tak żeby piec jakkolwiek reagował na sygnał od programatora, zawór zawsze w skrajnej pozycji jak na zdjęciu, czasami tylko lekko obrócił
 • Poziom 20  
  Ustaw sterowanie w tryb auto(P07), wybierz jakąś charakterystykę koniecznie inną aniżeli nr.00 oraz dopasuj temperaturę za zaworem parametrem T.pok.
  Ten parametr najprawdopodobniej podnosi lub obniża krzywą(charakterystykę) o jakąś stałą wartość w zależności od ustawienia dla całego przedziału temperatur zewnętrznych. Nie jestem pewien na 100%, bo nie znam tego sterownika.Korzystam z instrukcji. Myślę, że chodzi o dopasowanie/korektę krzywej(charakterystyki). Mogę się mylić.

  P17 w serwisowych powinien się zgadzać z czasem otwarcia zaworu ESBE. Patrz instrukcja obsługi zaworu.
  P18 w serwisowych może pomóc w poprawie pracy zaworu w skopanych instalacjach.(mały przekrój w obiegu kotłowym; rozmiar zaworu 4d dla kotłów 25kW to min. DN40.)Można ten parametr ustawić np. na 15-20st.C

  Jaką masz temp. ochrony kotła? P4 w serwisowych.
  25% obniżenia to sporo dla parametru P20. Nie wiem czy dobrze rozumiem to sterowanie, ale jeżeli z charakterystyki wynika np. T.CO 35st.C, to po otrzymaniu sygnału o braku konieczności grzania przy ustawieniu P20=25% będzie 0,75x35st.C tj ~26st.C na C.O(zawór się zacznie zamykać). Dla T.CO 40st.C będzie po obniżeniu 30st.C; dla T.CO 50st.C będzie ~37st.C itd. Nie wiem czy jest sens wprowadzać takie wahania na instalacji, ale nie znam twojego budynku.
 • Poziom 23  
  Budynek to dwupiętrowy dom kanadyjski zaizolowany grubym styropianem, 109m2, bardzo szybko się nagrzewa ale jednocześnie szybko się wychładza jeśli wyłączy się ogrzewanie całkowicie. Rurki miedziane/plastikowe.
 • Poziom 20  
  Reaguje na sygnały od Euroster'a po włączeniu trybu auto i wybraniu innej charakterystyki aniżeli 00?
 • Poziom 20  
  Wyślij sterownik na serwis do Opola(bezpośrednio do RecalArt'u). Dołącz Euroster, bo ci powiedzą, że nie mają czym sprawdzić i się zacznie spychologia stosowana.Niech szukają rozwiązania.
 • Poziom 20  
  Przyciski to najmniejszy problem. Kilka mikrostyków do przelutowania.Koszt niewielki. Można zrobić to w domu. Tekla, która produkowała dla Klimosza wkładała te moduły na wymiennik. Pomimo jakiejś tam izolacji jest tam ciepło i pył. Pomyłka. Moi znajomi "powyrzucali" te sterowniki do skrzynki rozdzielczej na zewnątrz kotła. Jak sterownik wróci z serwisu podłącz go jak ci się chce w skrzynce natykowej DIN na zewnątrz kotła. Dławiki kablowe, skrzynka natynkowa DIN, wkrętarka lub wiertarka i wiertło do metalu. Podłączenie osobno część: wysokonapięciowa i niskonapięciowa.
 • Poziom 20  
  Ze 100% pewnością nie odpowiem, ale wydaje mi się, że switche.
 • Poziom 1  
  Cześć Wam,

  W związku z tym, że mam piec ze sterownikiem recalart premium - Economic 3000 - piec z 2010 roku chciałem się zapytać czy wiecie może jak zrobiona jest klawiatura do tego sterownika (klawiatura membranowa lub mikrostyki) ? Pytam, bo działa mi coraz gorzej, a sezon grzewczy się zbliża.

  Jeśli mikrostyki to czy taki mikrostyk z "alledrogo" będzie pasował ?

  Wymiary korpusu:szerokość 7,5 mm, wysokość 6 mm
  grubość korpusu: 3,5 mm
  Wysokość trzpienia: 2 mm
  Ilość pinów: 2

  Pozdrawiam i dzięki za informację. Tomek