Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 6 - Nie działa ekran, do wymiany złącza na płycie głównej

swiatek94 08 Paź 2017 19:16 561 9
  • #1 08 Paź 2017 19:16
    swiatek94
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

Krótko i na temat, czy to jest do naprawienia? Od razu dodam, że nie mam pojęcia po co ktoś usuwał ten kawałek aluminium(nie wiem jak fachowo to nazwać, poprawcie mnie proszę) i w dodatku tak nieudolnie.
    W każdym razie obrazu nie ma, a po podłączeniu do PC telefon jest widoczny. Po wymianie złącz wstanie? Czy ktoś kto to odlutował po prostu zniszczył płytę?

Pozdrawiam

0 9
  • Pomocny post
    #2 08 Paź 2017 20:35
    gsmowiec
    Użytkownik obserwowany

Złącze to tutaj jest najmniejszy problem.Uszkodzona jest (wyrwana) tuleja pod którą idą scieżki odpowiedzialne min za działanie ekranu. (wiecej o tym Link
    Patrząc na płyte zapewne są one uszkodzone a odtworzenie ich to mission impossible :)

0
  • #3 08 Paź 2017 21:29
    swiatek94
    Poziom 8  

Dziękuje za odpowiedź, pytanie zatem główne... po co ktoś usuwał tę tuleje?

0
  • #4 08 Paź 2017 22:24
    gsmowiec
    Użytkownik obserwowany

swiatek94 napisał:
    Dziękuje za odpowiedź, pytanie zatem główne... po co ktoś usuwał tę tuleje?

Pewnie na początku jakiś pseudo fachowiec wkręcił za dużą srubkę i uszkodził laminat.

0
  • Pomocny post
    #5 10 Paź 2017 07:56
    mahamalak
    Poziom 11  
  • #6 10 Paź 2017 13:28
    swiatek94
    Poziom 8  

Pytanie trochę z innej beczki. Czy da się przenieść sprawne komponenty z tej płyty np. Do płyty posiadającej icloud, czy to zadziała czy to wyższa szkoła jazdy, albo rzecz niewykonalna?

0
  • #7 10 Paź 2017 14:37
    gsmowiec
    Użytkownik obserwowany

swiatek94 napisał:
    Pytanie trochę z innej beczki. Czy da się przenieść sprawne komponenty z tej płyty np. Do płyty posiadającej icloud, czy to zadziała czy to wyższa szkoła jazdy, albo rzecz niewykonalna?

Nikt Ci tego nie zrobi.

0
  • #8 10 Paź 2017 18:04
    MaRciNoOs
    Poziom 17  

swiatek94 napisał:

Rzecz nieopłacalna, poza tym sam icloud też jest czegoś przyczyną - bo pytanie na jesteś w stanie potwierdzić legalność danego telefonu z icloud? Ja osobiście nie chciałbym z takiego korzystać ;) Czytałem że sam icloud też jest zdejmowany, jeżeli masz dowód zakupu itp, więc te rozwiązanie chyba jest bardziej opłacalne i pewniejsze nawet pod kątem samej żywotności telefonu.

0
  • #9 11 Paź 2017 21:25
    swiatek94
    Poziom 8  

To prawda, ale myślałem raczej o takiej płycie z iCloud, która posłużyłaby jak dawca/stelaż pod zamianę modułów z tej sprawnej. Numer IMEI zostanie przecież stary jak się nie mylę.

Jak zaopatrzę się w odpowiednie narzędzia, to na pewno spróbuje to przenieść na inną płytę, do stracenia nic nie mam, skoro i tak jest nie do naprawienia, a poza hotem, mikroskopem i sitem raczej niczego więcej nie potrzebuję ;)

0
  • #10 12 Paź 2017 14:43
    gsmowiec
    Użytkownik obserwowany

swiatek94 napisał:
    To prawda, ale myślałem raczej o takiej płycie z iCloud, która posłużyłaby jak dawca/stelaż pod zamianę modułów z tej sprawnej. Numer IMEI zostanie przecież stary jak się nie mylę.

Jak zaopatrzę się w odpowiednie narzędzia, to na pewno spróbuje to przenieść na inną płytę, do stracenia nic nie mam, skoro i tak jest nie do naprawienia, a poza hotem, mikroskopem i sitem raczej niczego więcej nie potrzebuję ;)

Chyba nie wiesz o czym piszesz...
    Musiałbyś przelutować baseband,eeprom,nand cpu z ram plus układ od czytnika linii papilarnych.
    Nikt tego nie robi nawet chinczycy :D

0