Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór anteny do Ariva T750i

cinkoo 08 Paź 2017 21:30 396 6
  • #1 08 Paź 2017 21:30
    cinkoo
    Poziom 7  

Witam,

Posiadam TV Samsung CK-542ZSE i dekoder Ariva T750i i chciałbym Państwa poprosić o pomoc w wyborze sprawdzonej anteny wewnętrznej, która zapewni dobrą jakość sygnału.
    Według strony emitel.pl najbliższy nadajnik znajduje się 14 km od mojego miejsca zamieszkania.

Serdecznie dziękuję za pomoc.

• Pomocny post
    #2 09 Paź 2017 07:40
    TELMOR_PL
    Poziom 25  

Tak jak Moderator napisał, bez danych na temat dokładnej lokalizacji (adres lub współrzędne) niczego tu nie wymyślimy, to będzie loteria.
    Pod drugie: dlaczego akurat antena wewnętrzna? Jest tyle czynników, które muszą byś spełnione jednocześnie aby uzyskać dobry odbiór na pokojowej a i tak nie ma gwarancji, że będzie dobrze. To jeszcze większa loteria.

• #3 09 Paź 2017 08:40
    cinkoo
    Poziom 7  

Już poprawiłem :)

Nie bardzo mogę zamontować antenę zewnętrzną na elewacji budynku, ponieważ dookoła jest sporo drzew, w grę wchodzi jedynie montaż anteny na dachu. Pomyślałem, że antena wewnętrzna zapewni dobrą jakość sygnału.

• Pomocny post
    #4 09 Paź 2017 09:28
    _kli_
    Poziom 28  

cinkoo napisał:

ponieważ dookoła jest sporo drzew (...) Pomyślałem, że antena wewnętrzna zapewni dobrą jakość sygnału.

Skoro drzewa stanowią przeszkodę, to ściana będzie dodatkową. Tym bardziej wskazana jest antena zewnętrzna.
    Miejsce odbioru wygląda mi na zlokalizowane na wschód od Gorlic. Nadajnik na Maślanej Górze jest dosyć słaby i w tej lokalizacji odbiór na pokojówce może być problematyczny - szczególnie w trudnych warunkach odbioru. W tej okolicy jest możliwość odbioru z mocnego nadajnika na Suchej Górze k. Krosna.

• #5 09 Paź 2017 09:34
    TELMOR_PL
    Poziom 25  

Kolega podał "namiary" na nadajnik a ja prosiłem o dokładny adres/lokalizacji instalacji (mieszkania) lub współrzędne domu.
    Jak antena wewnętrzna ma zapewnić lepszy odbiór od zewnętrznej skoro już dla niej samej jest utrudniony poprzez drzewa.

• #6 10 Paź 2017 09:11
    cinkoo
    Poziom 7  

@_kli_,
    Tak, dokładnie. Nie znam się na takim sprzęcie, dlatego poprosiłem Panów o pomoc. Chciałem kupić lepszą antenę, ponieważ na TVP Rozrywka i TVP Kultura często są emitowane ciekawe archiwalne programy, filmy i kabarety i chciałbym je nagrać do mojej prywatnej kolekcji. Obecnie mam zasięg od 25%-40% i przy nagrywaniu często zdarzają się zakłócenia. Ale skoro będą problemy z anteną pokojową, to chyba dam sobie z tym spokój.

Panowie oprócz dekodera DVB-T mam też NC+ (z pakietem Comfort+) z takim dekoderem:

czy da się do niego dokupić dobry tuner, który umożliwi nagrywanie w wysokiej jakości HD na Pendrive i "zrzucenie" nagranego materiału na komputer?

• #7 10 Paź 2017 10:06
    _kli_
    Poziom 28  

cinkoo napisał:
    Chciałem kupić lepszą antenę

A jaką masz obecnie?
    cinkoo napisał:
    czy da się do niego dokupić dobry tuner, który umożliwi nagrywanie w wysokiej jakości HD na Pendrive i "zrzucenie" nagranego materiału na komputer?

Jaką masz kartę w tym dekoderze?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME