Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Canon PowerShot A2000 IS - czarny ekran, uszkodzony czujnik obracania

pdurka 08 Oct 2017 21:46 1080 3
 • #1
  pdurka
  Level 9  
  Witam, aparat cyfrowy już ma 8 lat, od wczoraj mam problemy z aparatem, nie otwiera osłona na matrycę (białe albo szare, żeby światło albo kurze nie dostały), i dlatego jest czarny ekran, częściowo działał, czyli wyłączając i włączając ponownie i już normalnie można korzystać, ale po kilku godzin to już nie da się już zrobić zdjęcie ani nagrać filmy, i jeszcze uszkodzony czujnik obracania, zamiast do góry (tryb krajobrazowy) jest tryb portretowy do prawego, aparat tylko raz spadło w dywanie, ale to już 8 lat temu, ale obecnie nigdy nie spadło ani woda nie dostała się to co jest? :( jeszcze 2 problemy podczas powiększania do połowy obraz lekko przesuwa i po zrobieniu zdjęć jest biały obraz a w jasnych światłach to trochę widać oprócz nagrań filmu. to co zrobić? oddać do serwisu? ile kosztuje naprawa? czy można samemu naprawić? dobrze, że w tym tygodniu w końcu kupię lustrzanka cyfrowa canon D300 :)
 • #2
  Preskaler
  Level 39  
  Współcześnie produkowany sprzęt (nie tylko elektroniczny) z założenia przewidziany jest do użytku przez 5 lat. Wszelkie przedłużanie gwarancji też kończy się w tym terminie. Serwisowanie nie jest opłacalne i nawet co raz częściej firmy wolą wymienić uszkodzony w czasie gwarancji sprzęt, niż go naprawiać. Samodzielna naprawa przez laika zwykle kończy się niepowodzeniem. Co najwyżej można taki aparat spróbować sprzedać na części lub rozebrać go aby zaspokoić ciekawość jak on wygląda w środku. Matryca jest w środku, jest niewidoczna i nie ma osłony. Pewnie myślisz o osłonie obiektywu? Nie ma takiego Canona D300. Jest 300D a D300 to Nikon. Oba z resztą są już leciwymi lustrzankami.
 • #3
  bodex1
  Level 12  
  Możesz mieć uszkodzony zespól przysłony z migawka lub sam flex ale żeby to sprawdzić trzeba rozebrać obiektyw i to sprawdzić.
 • #4
  pdurka
  Level 9  
  naprawa aparatu nie opłacalna, bo jak kupując nowa część obiektyw z matrycą i z złączem i jak okaże się, że również nie działa to będzie strata pieniędzy. aparat już rozebrany na część i wkrótce możecie kupić sprawną część tego aparatu (wyświetlacz, klapka na baterie, obudowa aparatu cały i bez pęknięć bez śrubek)