Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Valmet Sisu 6000 - jak włączyć przedni napęd

09 Paź 2017 11:53 1215 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    Sąsiad niedawno zakupił ciągnik jak w temacie jednak nie wiedział jak włączyć przedni napęd w tym ciągniku - poprosił mnie o pomoc, jednak również nie znalazłem żadnego włącznika. Przy wciśnięciu hamulca przedni napęd załącza się - sygnalizuje to kontrolka. Sprawdzaliśmy, że przy lekkim wciśnięciu hamulca - przy włączonym biegu i zaczepieniu ciągnika liną o drzewa ciągną wszystkie 4 koła więc napęd na pewno działa - kwestia tylko jak go włączyć - może załącza się jakoś automatycznie? Ma ktoś podobny ciągnik? Proszę o pomoc.
    Dodam, że blokada mechanizmu różnicowego załączana jest również elektrycznie i działa dobrze. Może przedni napęd załącza się jakoś od blokady? Na mój rozum musi być jakiś włącznik - np u siebie w Claasie Axosie mam osobny włącznik od blokady a osoby od przedniego napędu.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za pomocny szkic - nic podobnego nie mogłem znaleźć. Jednak w miejscu włącznika przedniego napędu jest u sąsiada zaślepka - tak jakby nigdy go tam nie było. Więc może ktoś grzebał i go wyrzucił (tylko po co?). Czy może być jeszcze jakaś inna możliwość?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Panel ogólnie jest podobny, ale nieznacznie się różni - trochę inne ułożenie poszczególnych pokręteł i przełączników. Odkręciłem dziś na szybko panel i pod spodem była wolna kostka S32 - wg schematu od włączania napędu ma być S30. No ale mniejsza z tym - podłączyłem ją pod włącznik blokady i nie zadziałało. Jutro przyprowadzą mi ten ciągnik i będę sprawdzał jeszcze dalej. A panel wygląda tak:
  • Poziom 10  
    Problem udało się rozwiązać. Akurat w tym ciągniku nie było w ogóle tej części instalacji którą zaznaczyłem na zielono - dorobiłem tą część instalacji i wszystko działa prawidłowo. Poza tym wszystko wyglądało oryginalnie wiec cały czas się zastanawiam dlaczego w ciągniku z przednim napędem nie było włącznika napędu.. Wal-ker - dziękuję bardzo za schemat, bez niego byłoby mi bardzo trudno zaczaić o co chodzi z tą instalacją.