Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Praca mgr dla poczatkujacego automatyka

bezwa23 09 Oct 2017 12:07 969 2
 • #1
  bezwa23
  Level 1  
  Witam,
  Chciałbym poradzić się od kogoś bardziej doświadczonego odnośnie swojej pracy mgr... która chciałbym zrobić w formie jakiegoś projektu a nie powtarzać po raz n-ty propozycje prowadzących- promotorów . Pracuje od roku na UR i mam dostęp do Sterownikow siemensa s7 lub tia poratl, generatorów, falowników, silników a także paneli wizualizacyjnych. Nie chcę wziąć zbyt obszernego tematu albo czegoś z czym nie poradzę sb później.
  Programowanie znam z podstaw tzn LAD i STL (w prostszych instrukcjach jest mi znany ) nie długo ulepsze swoje umiejętności na kursie S7- poziom zaawansowany . Proszę o mała pomoc sugestie, w razie jakiś pytan (co do jakis konktrtów np. mojego zaplecza technicznego) postaram się możliwie jak najdokładniej na nie odp. Z góry dzieki ! :)
 • SterControlSterControl
 • Helpful post
  #2
  and_rog
  Level 22  
  Napisz jakiś temat z książki - tzn. jakiś teoretyczny. Nie sprzedawaj swojej wiedzy. Wiesz-to dobrze, ale niekoniecznie spiesz się z tym, aby to zaraz sprzedawać. I też (chyba) dobrze radzę - jak pracujesz i się uczysz to masz już full zajęć. Dlatego lepiej usiądź w domu, weź książkę, poczytaj, odpoczniesz, a przy okazji napiszesz pracę teoretyczną.
 • Helpful post
  #3
  Rkarcz
  Automation specialist
  A mi się wydaje że samo użycie PLC to już rzecz drugorzędna. Tematem pracy jest "problem" czy "zagadnienie" a użycie PLC, falownika itp. jest jedną z form rozwiązania owego "tematu". Dlatego zacząłbym od szukania problemu, który będziesz w stanie sam zdefiniować, uwypuklić jego "ważność" i podniosłość teoretyczną. A PLC to tylko narzędzie do jego rozwiązania.. :)
  Sam miałem podobne podejście na ostatnim roku studiów, a skończyłem na modelowaniu oczyszczalni ścieków z zastosowaniem rozmytych regulatorów PID. Wszystko w Matlabie. I to proces był "tematem" a Matlab wypluciem wniosków i rozwiązania.. :)