Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGV 5603/21 - Spalony silnik czy plastikowe coś?

kubaol79 09 Paź 2017 12:26 777 9
  • #1 09 Paź 2017 12:26
    kubaol79
    Poziom 2  

Witam.

Parę dni temu na wyświetlaczu zmywarki pojawił się symbol F. Wezwany fachowiec wylał wodę ze zmywarki, przeczyścił pompę do odprowadzania wody, a gdy próbował uruchomić zmywarkę coś błysnęło, poleciał dym i po zawodach. Spec wymontował silnik i powiedział, że to on się spalił i za 2 dni przyjedzie z nowym. Nic nie wziął za swoją błyskotliwą usługę, ale przestał odbierać telefony.
    Z ciekawości zajrzałem do tego silnika, który rzekomo się spalił i.... okazało się, że jest nadtopiona plastikowa nasadka o symbolu 3DO (zdjęcie w załączniku).
    Po otworzeniu jej wysypały się jakieś zwęglone części. Przypuszczam, że jest to jakiś mechanizm chroniący silnik właśnie przed spaleniem.
    Pytanie moje brzmi:
    Co to takiego jest i gdzie dostanę takie coś nowe? Jak sprawdzić czy silnik jest sprawny (do czego podłączyć kable z napięciem?). W kolejnym poście zapytam jak podłączyć ten silnik (o ile moje przypuszczenia się potwierdzą, że to to jest usterką).
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Jakub
    Zmywarka Bosch SGV 5603/21 - Spalony silnik czy plastikowe coś? Zmywarka Bosch SGV 5603/21 - Spalony silnik czy plastikowe coś?

0 9
  • Pomocny post
    #3 09 Paź 2017 13:02
    MDD
    Poziom 26  

Jest to starter rozruchowy pompy myjącej. Co nie znacz że pompa też niema defektu.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Paź 2017 14:02
    zielinskii
    Poziom 14  

Lepiej rozkręć pompę i sprawdź czy uzwojenie nie jest gdzieś nadpalone. Miałem tak z paroma zmywarkami i wymiana startera nic nie dawała, spalał się. Trzeba było wymieniać pompę. Powiem Ci, że jak miałem zmywarki i świecił błąd F to dawałem je na złom.

0
  • #5 09 Paź 2017 22:40
    kubaol79
    Poziom 2  

Witam.

Chyba macie rację... Spróbowałem podłączyć ten silnik na krótko i tylko buczy - chyba, że bez tego startera nie ruszy, ale raczej bym się tym nie łudził. Faktycznie widać lekkie nadpalenie w silniku, ale miałem nadzieję, że nie będzie to rzutowało na całokształt. Chyba pompa zdechła na amen, ale szkoda mi wywalać tak dobrą zmywarkę. Czy ktoś ma może do sprzedania silnik do zmywarki o symbolu 5600m.031399
    Pozdrawiam
    Jakub

0
  • #8 10 Paź 2017 15:04
    kubaol79
    Poziom 2  

Czyli rozumiem że silnik może być dobry ale bez startera nie jestem w stanie tego ocenić??

Pozdrawiam

0
  • #10 11 Paź 2017 17:22
    zielinskii
    Poziom 14  

Ale jeśli zwoje widać że są przypalone to starter zapewne na którymś myciu spali się ponownie. Wyślij zdjęcie mi jak są podłączone kable do pompy to dam ci znać czy mam.

0