Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podnośnik żaba, z czego kobyłka ?

09 Paź 2017 13:31 2469 14
  • Poziom 19  
    Witam, niedawno zakupiłem sobie podnośnik żaba firmy eurotec 2,5 tony, do swojego samochodu. Głownie by sprawniej go podnosic, np. do zmiany opon, czy wymiany klocków hamulcowych. Problem w tym że w zestawie podnośnika nie było kobyłek. I teraz zastanawiam sie z czego by dorobic taką kobyłke. Pare lat temu wymieniałem piec centralnego ogrzewania i została odcieta rura 2 calowa z kawałkiem flanszy (kołnierza) i jestem ciekaw czy mogła by posłużyc jako podpórka. Myślałem zeby dopasowac kawałek klocka drewnianego z wycieciem na próg, ale czy to dobry pomysł ? Może ktoś coś jeszcze podpowie ? Byłbym wdzieczny. Poniżej dołączam zdjecia
  • Poziom 42  
    Jamesbond664478 napisał:
    rura 2 calowa z kawałkiem flanszy (kołnierza) i jestem ciekaw czy mogła by posłużyc jako podpórka
    Może, ale dałbym większą blachę jako podstawę, chyba że będziesz stawiał to na twardym podłożu. U góry można by założyć grubą gumę, która by chroniła przed obdzieraniem lakieru, czy konserwacji.
  • Poziom 19  
    Przy samochodzie zamierzam majsterkowac wyłącznie w garażu, wiec bedzie na betonie. A co do gumy jako podkładke to gdzie taką dostac ? Bo podnośnik ma taką gume, ale musze ją wykorzystywac do niego żeby nie zniszczyc progu przy podnoszeniu. Zresztą jeśli żaba ma taką podkładke z gumy to samochód moge podnosic w dowolnym miejscu na progu, czy tylko w wyznaczonych miejscach przez producenta ?
  • Poziom 41  
    Skoro masz drewniane klocki to na co kombinować z takimi słupkami? Dla mnie pewniejsze są te klocki (tudzież ja używam cegieł + deska na górę) ale podkładam raczej w miarę możliwości pod elementy podtrzymujące silnik a nie pod kant progu.

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 40  
    kortyleski napisał:
    Tylko w wyznaczonych miejscach. A wygodne Kobyłki fabryczne z regulowaną wysokością można kupić za kilkadziesiąt złotych. Jest sens cudowac?

Dokładnie
    Masz możliwość regulacji przy okazji więc będziesz mial łatwiej.
  • Poziom 31  
    enhanced napisał:
    (tudzież ja używam cegieł + deska na górę)

Cegły to raczej bezpieczne nie są, taka cegła pod naciskiem może pęknąć, rozsypać się...
    To już lepiej klocki drewniane.
  • Poziom 41  
    Nie wiem jakie cegły masz na myśli ale nie pełne białe i małe wieć idą 2-3 sztuki zależnie jak wysoko i po sprawie. Nie ma opcji na pękniecie a o rozsypaniu tym bardziej nie mam mowy.

Rozumiem jak ktoś wstawia dziurawki to tak - tego nie wolno używać ale pełne tak.

Kobyłki to wg mnie nie bardzo mi się widzą. Jakoś pewniej bym się czuł z cegłami/klockami drewnianymi.

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 14  
    Nie cuduj z cegłami bo to niebezpieczne. W dzisiejszych czasach za psie pieniądze można kupic komplet regulowanych kobyłek za śmieszne pieniądze. I to jest bezpieczne i tanie.
  • Poziom 36  
    Jamesbond664478 napisał:
    A co do gumy jako podkładke to gdzie taką dostac ?
    Na Allegro są gumy do podnośników: "Guma do podnośnika".

Jeżeli zdecydujesz sie na kobyłki ze sklepu, to np. takie:
    Podnośnik żaba, z czego kobyłka ?
    Do samochodu ważącego powyżej 1,5 tony to są już za delikatne - takie mam wrażenie z ich użytkowania.

Jamesbond664478 napisał:
    Myślałem zeby dopasowac kawałek klocka drewnianego z wycieciem na próg, ale czy to dobry pomysł ? Może ktoś coś jeszcze podpowie ?
    .
    Zrobiłem metalowe:
    Podnośnik żaba, z czego kobyłka ?Podnośnik żaba, z czego kobyłka ?
  • Poziom 21  
    Nie rysują lakieru?
  • Poziom 43  
    enhanced napisał:
    Kobyłki to wg mnie nie bardzo mi się widzą. Jakoś pewniej bym się czuł z cegłami/klockami drewnianymi.
    Gdy widzę niektóre tanie kobyłki to pewniej bym się z nimi nie czuł.
    Zrobiłem kobyłki z czterech (solidnych) biurowych foteli o regulowanej wysokości. Do ruchomej rury przyspawany kawałek ceownika z wklejoną twardą gumą o grubości ok. 30mm.
    W rurze wywiercone otwory przelotowe na kilku poziomach i blokada za pomocą śruby M8 zabezpieczonej nakrętką.
  • Poziom 36  
    jarekstryszawa napisał:
    Nie rysują lakieru?
    Zapewne gdzieś naruszą lakier - choć tego nie widać na pierwszy rzut oka. Drewniane podkładki też rysują warstwy ochronne. Podnośniki kolumnowe działają siłą idealnie w górę, a żaby nie - szczególnie jak podłoże odrobinę nierówne. Przed zima oglądam spody autek i maluje wszelkie rysy (po kamieniach, gałęziach, koleinach, podnośnikach, itp.) tym, co mam pod ręką: lakier asfaltowy, baranek w sprayu).
  • Poziom 19  
    Po przeczytaniu waszych postów chyba macie racje koledzy, lepiej za pare złotych kupic kobyłke, tylko podpowiedzcie jaka najlepsza by była. Jakaś sprawdzona firma ? Mając już taką kobyłke to w których miejscach ją podstawiac pod samochodem ? Z przodu i z tyłu
  • Poziom 42  
    Nie pod progi, tylko pod mocowanie resora, a z przodu pod miejsce, gdzie mocowane jest całość zawieszenia przedniego.