Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W202 - Scyzoryk nie otwiera drzwi.

vipczesio 09 Paź 2017 20:19 366 6
  • #1 09 Paź 2017 20:19
    vipczesio
    Poziom 9  

Mercedes W202 rok 96. Witam, podobnych tematów na forum jest wiele ale takiego przypadku jak mój nie znalazłem.
    Sprawa wygląda tak że w piątek zamykając i otwierając samochód zaczęły migać obie diody przy lusterku jednocześnie oznacza to teoretycznie słabą baterie w pilocie. Więc brałem pod uwagę ich zakup w niedługim czasie. Ale niestety dziś rano samochód wogóle nie reagował na pilota, przyniosłem zapasowy również brak reakcji. Jedyny zamek w klapie bagażnika nie chce się otworzyć bo kluczyk wchodzi do połowy. Od strony kierowcy tylko diody nie ma zamka od strony pasażera brak zamka. Kupiłem nowe baterie ale nadal żadnej reakcji samochodu na kluczyk, dodatkowo sprawdziłem stare baterie i mają takie same napięcie jak nowe nie wiem więc czemu diody mrugały obie jednocześnie. Na pilot zapasowy również zero reakcji. Piloty sprawne oba emitują wiązkę podczerwieni a przy dłuższym przytrzymaniu mrugają. Ma ktoś jakiś pomysł jak dostać się do środka? Co mogło się stać do tej pory nic się nie działo jedyny objaw to te diody. Akumulator nowy w czerwcu kupiony żadnych problemów do tej pory. Proszę o pomoc bo jestem uziemiony.

0 6
  • Pomocny post
    #2 09 Paź 2017 21:30
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Jakiś porządny preparat penetrujący w zamek od kalpy i dać mu trochę czasu na zadziałanie, może uda się otworzyć. Podstawowy błąd przy używaniu centralnego z pilota to zapominanie że bębenki zamków też raz kiedyś wypadało by rozruszać i nasmarować. To że akumulator jest nowy nie oznacza że nie mógł paść więc można by też spróbować podpiąć się z zasilaniem tak jak jest to opisane tutaj: http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=13100

0
  • #3 09 Paź 2017 23:39
    vipczesio
    Poziom 9  

Dostałem się do środka, i teraz pytanie bo po przekręceniu kluczyka zero reakcji nic nie zapala nic nie świeci czy jeśli np byłby uszkodzony kluczyk albo immobilizer do kontrolki by się zaświeciły?
    Nie zapala się światło w kabinie w schowku no zupełnie nic. Do bagażnika nie mogę się dostać żeby akumulator sprawdzić pod maską nie bardzo wiem gdzie sprawdzić czy dochodzi jakieś napięcie z akumulatora.
    Zna ktoś jakiś sposób na otworzenie bagażnika z środka auta.?
    Czy kontrolki powinny się zaświecić? Czy ewidentnie padł akumulator?
    I ostatnia sprawa jeśli to akumulator to czy można spróbować zapalić z popychlu mimo że jest np całkowicie rozładowany?

0
  • Pomocny post
    #4 10 Paź 2017 13:52
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Wygląda na to że akumulator padł na dobre, na stronie co podałem masz opis gdzie mniej-więcej możesz próbować podpiąć się z zewnętrznym zasilaniem. Bez zasilania próba odpalenia z popychu nic ci nie da.

0
  • #5 10 Paź 2017 19:55
    vipczesio
    Poziom 9  

Witajcie, to co wydawało się nie możliwe jednak się wydarzyło. Rozładowywany był akumulator. Nie wiem czy nie wyłączyło się oświetlenie kabiny czy coś innego go rozładowało, światła napewno były wyłączone. Czy taka żaróweczka z kabiny nie wiem ile może mieć 5W na 12 V mogła rozładować przez 3 dni akumulator 72Ah? W każdym razie dziś sąsiad pożyczył mi trochę prądu podłączyłem jego akumulator kablami zgodnie z instrukcją na zdjęciu i samochód od razu ożył, kluczyk zadziałał i bagażnik się otworzył. Akumulator ma obecnie trochę ponad 6 V więc czeka go całonocne ładowanie prostownikiem.
    Z innej beczki czy tak mocne rozładowanie akumulatora może go uszkodzić?

0
  • #6 10 Paź 2017 20:03
    Dziarski Hank
    Poziom 26  

Oczywiście, masz spore szanse na to, że to już złom. Okaże się po naładowaniu.

0
  • #7 10 Paź 2017 21:57
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

I tak, zwykła żaróweczka 5W w 3 dni potrafi wylądować akumulator do zera. Akumulator mówisz że masz 72Ah żaróweczka 5W na 12V pobiera jakieś 0.4A prosta matematyka.

0