Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch Bosch SRV45T53EU - wylała wodę

Piower77 09 Paź 2017 20:19 1197 2
  • #1 09 Paź 2017 20:19
    Piower77
    Poziom 3  

Witam;
    Mam problem ze zmywarką Bosch SRV45T53EU. Ostatnio pozostawiłem włączone zmywanie i wyszedłem z domu. Po powrocie zastałem zalaną kuchnię, umyte naczynia i niezakończony program (może była to jedna z ostatnich faz mycia. Z czasu 138 min. pozostało 53 min. do końca). Co dziwne, gdy odsunąłem zmywarkę okazało się że z tyłu było sucho. Może woda dostała się przez nieszczelność drzwiczek? (Już kiedyś tak się zdarzyło, gdy przez przypadek uszczelka została przyciśnięta od wewnątrz. Jednak tym razem zmywarka nie była przepełniona)
    Zmywarka buczy, w komorze wewnątrz zmywarki (pod pokrywą) widać, że silniczek pracuje, ale woda nie dochodzi. Na panelu zapalona jest kontrolka sygnalizująca brak wody: kranik. Rozkręciłem i oczyściłem filtr. Sprawdziłem ciśnienie na dojściu do filtra i tu jest wszystko ok.
    Próbowałem zresetować odłączając na dłuższy czas od zasilania. Nie pomogło.
    Gdy kilka razy uderzyłem filtrem, aby wzruszyć nagromadzony kamień. Na chwilę (ok. 1 min.) kontrolka na panelu gasła. Jednak zmywarka nadal buczała, a wody w komorze jak nie było tak nie ma.
    Za ewentualne wskazówki będę wdzięczny.

0 2
  • #3 10 Paź 2017 19:10
    Piower77
    Poziom 3  

BINGO!
    Przechyliłem, woda się polała. W środku sucho. Wszystko działa.
    Znowu nie muszę zmywać!
    Dzięki :)

0